Reklama

Niedziela Wrocławska

Najzdrowsze wydarzenie we Wrocławiu

Bezpłatne porady specjalistów, badania i pomiary, edukacja zdrowotna oraz atrakcje dla najmłodszych. To i jeszcze więcej już we wtorek, 4 kwietnia, w Galerii Dominikańskiej.

[ TEMATY ]

zdrowie

UM Świebodzice

Z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia przez 8 godzin każdy będzie mógł skorzystać z wielu atrakcji zdrowotnych. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00, a w programie m.in. pomiary ciśnienia, cukru, tkanki tłuszczowej i BMI, porady trenera personalnego, bezpłatne zajęcia fitness, przeglądy stomatologiczne, porady farmaceutyczne i inne.

WHO wskazało, że w tym roku Światowy Dzień Zdrowia poświęcony będzie w szczególności depresji. W związku z tym podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli zaczerpnąć informacji i na temat tej choroby. Zapraszamy także do zabawy z nagrodami: wystarczy odebrać kartę na punkty oraz skorzystać z różnych stanowisk i zdobyć odpowiednią ilość naklejek.

Partnerzy V Dnia Zdrowia we Wrocławiu:

Synexus – pomiary ciśnienia tętniczego, tkanki tłuszczowej, cukru i BMI.

IFMSA – realizacja projektów:

· Szpital pluszowego misia – projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym, gdzie przez zabawy integracyjne zmniejsza się strach przed lekarzem i oswaja z „białym fartuchem”.

· Serce masz tylko jedno – zajmuje się pomiarem ciśnienia i glukozy we krwi u osób starszych i kierowaniem osób ze zwiększonym ryzykiem zachorowalności do konsultacji w poradni specjalistycznej.

· Ratowanie na spontanie – uczy młodzież zasad pierwszej pomocy z pokazowym instruktażem czynności na fantomie.

Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii – przeglądy stomatologiczne, edukacja w zakresie higieny jamy ustnej.

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji – porady farmaceutyczne, stanowisko zielarskie oraz receptury aptecznej.

SWPS – promocja projektu „Aktywne Diady”, edukacja żywieniowa.

Ortopes – diagnostyka stóp, porady fizjoterapeuty.

Ratuj Stopę – edukacja zdrowotna w zakresie stopy cukrzycowej.

Studenckie Koło Naukowe First Aid Teachers – pokazy i szkolenia z zakresu pierwszej pomocy RKO u dzieci i dorosłych; zadławienia i zakrztuszenia, oparzenia, złamania.

Reklama

Dolnośląskie Centrum Psychoterapii udzieli konsultacji psychoterapeutycznych oraz odpowie na wszystkie pytania związane ze zdrowiem psychicznym. Możliwe będzie także skorzystanie z porad psychoterapeutki Katarzyny Szewczyk.

Wszyscy chętni będą mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego – rejestrację przeprowadzi Polski Czerwony Krzyż.

Oprócz tego będzie można skorzystać z bezpłatnych zajęć fitness oraz porad trenera personalnego Fitness Academy Stare Miasto. Porady dietetyczne i poczęstunek zapewni firma Lightbox.

Stoisko „Miasta w formie” – stoisko informacyjne, wydawanie kart na punkty, wydawanie nagród.

Więcej informacji o V Dniu Zdrowia we Wrocławiu oraz innych wydarzeniach prozdrowotnych na www.miastowformie.pl

Dołącz do wydarzenia także na Facebooku i bądź na bieżąco: www.facebook.com/events/1644693275839080

Wstęp wolny

Organizatorem Dnia Zdrowia we Wrocławiu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, realizator miejskiego programu „Miasto w Formie”. Program jest finansowany ze środków Miasta Wrocław.

2017-03-28 11:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież: zdowie fizyczne jest darem, który trzeba szanować

[ TEMATY ]

zdrowie

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Franciszek skierował przesłanie do organizatorów i uczestników międzynarodowego seminarium pt. „Kościół wobec problemu palenia”. Odbywa się ono na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Bez Papierosa.

Ojciec Święty dziękuje głównemu pomysłodawcy inicjatywy, biskupowi Arielowi Edgardo Torrado Misconiemu z Nueve de Julio, z Argentyny. Papież stwierdza, że kultura życia jest dziedzictwem, które chrześcijanie powinni dzielić ze wszystkimi. Każde ludzie życie jest jedyne oraz niepowtarzalne, i w związku z tym posiada nieocenioną wartość. Trzeba o tym wciąż z odwagą słów i czynów przypominać. Franciszek wyraża nadzieję, że refleksja nad problemem palenia pomoże wielu ludziom uświadomić sobie, że zdrowie fizyczne jest darem, który dał nam Pan Bóg, aby odpowiedzialnie o niego dbać i go szanować.

CZYTAJ DALEJ

Żydowski komentarz do Ewangelii na I Niedzielę Adwentu

2022-11-27 08:31

[ TEMATY ]

rozważanie Słowa Bożego

Centrum Heschela KUL

Dlaczego Jezus używa porównania do złodzieja? – pyta dr Faydra Shapiro, dyrektor Izraelskiego Centrum Relacji Żydowsko-Chrześcijańskich, w komentarzu dla Centrum Heschela KUL. Kluczem jest Prawo Mojżeszowe odnoszące się do kradzieży. Ten kontekst pozwala głębiej zrozumieć porównanie z Ewangelii św. Mateusza 24, 37-44.

Na pierwszy rzut oka, to czytanie jest nieco niepokojące. Czy porównywanie Jezusa do złodzieja nie jest trochę… problematyczne?

CZYTAJ DALEJ

Adwentowe opowieści o przodkach Mesjasza

2022-11-28 14:49

[ TEMATY ]

Biblia

"Od Abrahama do Jezusa" to seria krótkich filmików, w których bp Piotr Przyborek opowiada o przodkach Mesjasza ujętych przez św. Mateusza w pierwszym rozdziale Ewangelii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję