Reklama

Media

Kolejny zamach na wolność słowa w Polsce

[ TEMATY ]

media

spotkanie

Warszawa

MARCIN ŻEGLIŃSKI

Parlamentarny Zespół ds. Obrony Wolności Słowa wydał dzisiaj oświadczenie w sprawie decyzji sądu, na mocy której spółce "Fratria" odebrano prawo do używania tytułu "wSieci". Czytamy w nim m.in.: „W naszej ocenie działania sądu podjęte w tak szybkim czasie i w takim trybie sprawiają wrażenie rozstrzygnięcia sporu sądowego przed jego rozpatrzeniem i są wykonaniem wyroku przed jego wydaniem. Zwracamy uwagę, że zastosowana wobec tygodnika metoda pozwala zablokować praktycznie każdą niewygodną dla władzy nową inicjatywę medialną”.

W Sejmie Komisja spotkała się z przedstawicielami redakcji „W sieci”. Jacek Karnowski, redaktor naczelny podkreślał, że sąd podjął decyzję o likwidacji tygodnika ze względów politycznych oraz, że może to oznaczać zagrożenie dla innych mediów, które nie są podporządkowane Platformie Obywatelskiej i nie popierają tej partii. To jest oburzające i niepokojące, zwłaszcza w odniesieniu do tego, co obecnie dzieje się w Polsce.

Następny numer "W Sieci" ukaże się, jak zawsze, w poniedziałek pod nazwą „Sieci”. - Nie poddamy się - zapewnia redakcja. - Mo mamy świadomość, że nasz tygodnik jest potrzebny. Tu dochodzimy do sedna sprawy. Nasz przypadek pokazuje, jak niezwykle ważne jest, co się przekazuje, ale też kto jaki ma kapitał. Bo to warunkuje, czy jest kontrolowany przez władzę. To w dzisiejszych realiach bardzo ważne. A nasz tygodnik nie jest kontrolowany przez władzę - zapewnia Michał Karnowski, wiceprezes zarządu.

Reklama

Stwierdził tez, że rynek tygodników jest jedynym rynkiem, który może walczyć o przekaz inny, niż partii rządzącej. Media elektroniczne bowiem, oprócz Telewizji Trwam, są całkowicie zawłaszczone przez partię rządzącą.

- Sytuacja, z jaką spotkał się tygodnik W sieci pokazuje, że jest to gra o polską demokrację - komentuje poseł Jan Dziedziczak. Poseł Sasin zaś uznał to za kolejny zamach na wolność mediów w Polsce. - Widać, jaki jest stan państwa, jakie są powiązania władzy z biznesem, jak sądy działają na zamówienie - przekonywał.

2013-03-06 13:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O Henryku Pobożnym w grekokatolickiej katedrze

[ TEMATY ]

modlitwa

spotkanie

W sobotę 11 czerwca we wrocławskim greckokatolickim soborze odbyło się modlitewne spotkanie w 775. rocznicę śmierci księcia legnickiego Henryka Pobożnego z inicjatywy Andrzeja Potycza z Legnicy, przewodniczącego Kapituły Bractwa Henryka Pobożnego i Księżnej Anny oraz grekokatolickiego bp Włodzimierza Juszczaka. W spotkaniu uczestniczyli bp Andrzej Siemieniewski reprezentujący arcybiskupa wrocławskiego Józefa Kupnego, ks. prof. Stanisław Araszczuk reprezentujący biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, członkowie Bractwa Henryka Pobożnego i Księżnej Anny, duchowieństwo rzymskokatolickie i greckokatolickie oraz wierni obydwu obrządków.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zachęca Polaków, by czas wakacji służył bliższej relacji z Bogiem

2022-08-10 10:45

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP/EPA/Giuseppe Lami

„Życzę wam, aby okres wakacji był dla was czasem odpoczynku, ale również okazją do ożywienia więzi z Bogiem i z ludźmi” – powiedział papież pozdrawiając Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

130 lat temu urodził się Władysław Anders

2022-08-11 07:22

[ TEMATY ]

gen. Władysław Anders

Narodowe Archiwum Cyfrowe

Generał Anders podczas rozmowy z żołnierzami 5. Kresowej Dywizji Piechoty – fotografia z okresu II wojny światowej

Generał Anders podczas rozmowy z żołnierzami 5. Kresowej Dywizji Piechoty –
fotografia z okresu II wojny światowej

130 lat temu, 11 sierpnia 1892 r., urodził się Władysław Anders – organizator i dowódca Armii Polskiej w ZSRS, a następnie 2. Korpusu Polskiego; od lutego do maja 1945 r. pełnił obowiązki Naczelnego Wodza.

Władysław Anders urodził się w Błoniu koło Kutna w rodzinie ziemiańskiej. Jego ojciec Albert pracował jako agronom i zarządca dóbr ziemskich, matka Elżbieta zaś zajmowała się domem i piątką dzieci. Rodzina wywodziła się z Inflant, a rodzice Andersa byli wyznania ewangelickiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję