Reklama

Media

Kolejny zamach na wolność słowa w Polsce

[ TEMATY ]

media

spotkanie

Warszawa

MARCIN ŻEGLIŃSKI

Parlamentarny Zespół ds. Obrony Wolności Słowa wydał dzisiaj oświadczenie w sprawie decyzji sądu, na mocy której spółce "Fratria" odebrano prawo do używania tytułu "wSieci". Czytamy w nim m.in.: „W naszej ocenie działania sądu podjęte w tak szybkim czasie i w takim trybie sprawiają wrażenie rozstrzygnięcia sporu sądowego przed jego rozpatrzeniem i są wykonaniem wyroku przed jego wydaniem. Zwracamy uwagę, że zastosowana wobec tygodnika metoda pozwala zablokować praktycznie każdą niewygodną dla władzy nową inicjatywę medialną”.

W Sejmie Komisja spotkała się z przedstawicielami redakcji „W sieci”. Jacek Karnowski, redaktor naczelny podkreślał, że sąd podjął decyzję o likwidacji tygodnika ze względów politycznych oraz, że może to oznaczać zagrożenie dla innych mediów, które nie są podporządkowane Platformie Obywatelskiej i nie popierają tej partii. To jest oburzające i niepokojące, zwłaszcza w odniesieniu do tego, co obecnie dzieje się w Polsce.

Następny numer "W Sieci" ukaże się, jak zawsze, w poniedziałek pod nazwą „Sieci”. - Nie poddamy się - zapewnia redakcja. - Mo mamy świadomość, że nasz tygodnik jest potrzebny. Tu dochodzimy do sedna sprawy. Nasz przypadek pokazuje, jak niezwykle ważne jest, co się przekazuje, ale też kto jaki ma kapitał. Bo to warunkuje, czy jest kontrolowany przez władzę. To w dzisiejszych realiach bardzo ważne. A nasz tygodnik nie jest kontrolowany przez władzę - zapewnia Michał Karnowski, wiceprezes zarządu.

Reklama

Stwierdził tez, że rynek tygodników jest jedynym rynkiem, który może walczyć o przekaz inny, niż partii rządzącej. Media elektroniczne bowiem, oprócz Telewizji Trwam, są całkowicie zawłaszczone przez partię rządzącą.

- Sytuacja, z jaką spotkał się tygodnik W sieci pokazuje, że jest to gra o polską demokrację - komentuje poseł Jan Dziedziczak. Poseł Sasin zaś uznał to za kolejny zamach na wolność mediów w Polsce. - Widać, jaki jest stan państwa, jakie są powiązania władzy z biznesem, jak sądy działają na zamówienie - przekonywał.

2013-03-06 13:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Chrześcijanin w życiu politycznym” konferencja w Sejmie

[ TEMATY ]

spotkanie

sejm

Artur Stelmasiak

abp Celestino Migliore

abp Celestino Migliore

Siła polityczna polskiego katolicyzmu nie może być redukowana jedynie do przemyśleń, wymaga związku między wiarą i życiem większości, czasem milczącej, ale na tyle czujnej, że patrzy dalej, niż jakakolwiek przynależność polityczna – podkreślił 1 grudnia w Sejmie RP abp Celestino Migliore. Nuncjusz apostolski w Polsce był gościem odbywającej się tam konferencji „Chrześcijanin w życiu politycznym”.

CZYTAJ DALEJ

#KrwiodawstwoŻycia: Jezus przelewa Krew podczas obrzezania

2022-07-02 21:00

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Karol Porwich/Niedziela

Pierwsze przelanie Krwi przez Jezusa dokonuje się u zarania Jego życia, ósmego dnia po Jego narodzeniu. Również podczas tego rytuału, zgodnie z żydowskim prawem, nadaje się dziecku imię.

Z Ewangelii św. Łukasza

CZYTAJ DALEJ

Gwar dzieci w Kościele to jest to, co w nim najpiękniejsze

2022-07-03 14:47

[ TEMATY ]

rodzina

W Wadowicach zakończył się X Ogólnopolski Zjazd Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" z udziałem około 800 członków rodzin z całego kraju. Uroczystej Mszy św. w bazylice NMP na zakończenie spotkania przewodniczył w niedzielę 3 lipca bp Robert Chrząszcz, bp pomocniczy archidiecezji krakowskiej.

Bp Robert Chrząszcz podziękował rodzinom za ich świadectwo wiary i przywiązanie do Kościoła. - Ten gwar dzieci w Kościele to jest to, co w nim najpiękniejsze. Dzisiaj wam za to bardzo dziękujemy. Rodzina jest miejscem przekazywania życia, ale i wiary, pełni wartości, które opieracie na Bogu - mówił bp Chrząszcz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję