Reklama

Niedziela Wrocławska

W trosce o seniorów

Seniorzy to grupa najbardziej narażona na niebezpieczeństwo w czasie epidemii. To z myślą o nich powstało kilka inicjatyw pomocowych we Wrocławiu i w okolicach.

[ TEMATY ]

pomoc

seniorzy

Barabas Attila/Fotolia.com

Duszpasterstwo Akademickie „Wawrzyny” i Radio Rodzina wspólnymi siłami organizują akcję „Zakupy dla seniora!”. – Dla osób starszych ten wirus jest bardziej niebezpieczny niż dla nas. Dlatego pomóżmy osobom starszym. Wyjdźmy za nich do sklepu na zakupy, do apteki po leki – apelują studenci z duszpasterstwa. W ramach akcji każdy potrzebujący senior z Wrocławia może zgłosić listę niezbędnych produktów, a pracownicy ze studentami zatroszczą się o to, by zakupy zostały zrealizowane i dostarczone pod wskazany adres. – Jako duszpasterstwo akademickie „Wawrzyny” zapraszamy do współpracy wszystkie inne duszpasterstwa rozsiane po Wrocławiu i całej archidiecezji wrocławskiej. Sami nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich, ale dzięki waszej pomocy uda nam się to zrobić – apelują duszpasterze.
Jeżeli chcesz włączyć się w akcję, lub sam potrzebujesz pomocy w zrobieniu zakupów, zgłoś się pod numer 71 322 20 22 w godz. 8-18.

W parafii Najświętszej Maryi Panny na Piasku kilka młodych osób uczestniczących w życiu parafii zadeklarowało pomoc w zrobieniu zakupów lub w inny sposób. Potrzebę pomocy należy zgłaszać do księdza proboszcza pod numer telefonu: 668 307 855.

Parafia św. Józefa w Żórawinie zwraca się do wszystkich ludzi dobrej woli o włączenie się w wolontariat, aby ofiarować seniorom swój czas i pomoc w załatwieniu pilnych spraw urzędowych, wykupieniu lekarstw, zrobieniu zakupów w sklepach spożywczych, aby w sytuacji zagrożenia nie musieli wychodzić z domów. Zgłoszenia dla wolontariuszy pod adresem email: zorawina@archidiecezja.wroc.pl lub tel. 794-459-039. Tą samą drogą mogą się zgłaszać osoby starsze i schorowane, które potrzebują pomocy.

Centrum Wolontariatu „Miłosierni” przy Stowarzyszeniu „Apostołowie Miłosierdzia” realizuje pomoc w zrobieniu niezbędnych zakupów i wykupienia leków. Potrzebujący mogą się zgłosić pod numer telefonu: 450 077 799 w godz. 19-20 każdego dnia. W tych godzinach można poprosić o pomoc w kolejnym dniu.
Centrum zwraca się też o pomoc do pełnoletnich wolontariuszy z całej archidiecezji wrocławskiej: kontakt@apostolowie-milosierdzia.pl .

Reklama

Otwarto punkt pomocy dla ludzi starszych w parafii pw. św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie. Potrzebujący mogą się zgłaszać każdego dnia w godz. 19-21, w celu ustalenia listy zakupów, pod numer telefonu 603 163 637.

16 marca zostanie otwarty punkt pomocy dla ludzi starszych, którzy pozostają w domu, przy parafii pw. św. Michała Archanioła w Długołęce. Dyżur telefoniczny trwał będzie w godz. 8-18 pod numerem telefonu parafii 71 315 21 95. Wolontariusze będą robić zakupy. Parafia prosi, aby ludzie starsi, chcący skorzystać z pomocy, mieli przygotowaną listę zakupów oraz pieniądze. Każdy wolontariusz po przyjeździe do domu okaże pismo potwierdzające jego tożsamość. Zabierze listę zakupów, pieniądze, a po powrocie okaże paragon i rozliczy się z gotówki. Pomoc ta będzie działać 6 dni w tygodniu.

Pomoc sąsiedzka dla seniorów

Wrocławscy seniorzy mogą też liczyć na pomoc sąsiadów. Akcje wsparcia dla osób starszych zainicjowały m.in. Rady Osiedla Oporów i Księże, pomagają także wolontariusze. Wolontariusze zrobią zakupy, wyprowadzą psa, pomogą załatwić sprawę urzędową.

Rada Osiedla Oporów: tel. 500 408 001, mail: oporow@osiedla.wroclaw.pl

Rada Osiedla Księże: tel. 502 369 767, mail: radaksieze@wp.pl

telefon seniora

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego rozpoczęło systematyczne monitorowanie seniorów w wieku 90+ oraz kombatantów Armii Krajowej. Uruchomiono także telefony seniora - 71 344 44 44 (poniedziałek-piątek, w godz. 9-15) oraz 888 999 335 (7/7, w godz. 9-18), pod którymi udzielane są bieżące informacje dotyczące zaleceń Ministra Zdrowia, NFZ, GIS i urzędu.

Z troski o seniorów odwołano wszystkie wydarzenia, które były im poświęcone. Zamknięto Wrocławskie Centrum Seniora oraz Punkty Informacyjne WCS.

2020-03-15 19:25

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Senior nie musi czuć się samotnie

Niedziela kielecka 31/2019, str. 4-5

[ TEMATY ]

seniorzy

WD

A tak powstają różne ozdoby w pracowniach

A tak powstają różne ozdoby w pracowniach

W jesieni życia może mieć zagwarantowaną opiekę i pomocną dłoń. Może czuwać nad nim Tele-Anioł. Brzmi trochę tajemniczo? Taki system opieki, działający już w regionie małopolskim, to przyszłość – mówią eksperci

Partnerem w projekcie jest Zespół Placówek Caritas w Proszowicach, który ma duże doświadczenie w pomocy osobom starszym i niesamodzielnym. Od lat dba kompleksowo o swoich seniorów. W siedzibie Caritas przy ul. Kolejowej mają swoje miejsce do spotkań, gdzie panuje domowa atmosfera i ciepły klimat.

CZYTAJ DALEJ

Inauguracja Rady Honorowej Komitetu Rozwoju Opery Wrocławskiej

2022-12-05 18:35

Ilona Baran

Podczas spotkania inauguracyjnego

Podczas spotkania inauguracyjnego

Dziś odbyło się inauguracyjne spotkanie Rady Honorowej Komitetu Rozwoju Opery Wrocławskiej. W jej skład weszły osoby z różnych środowisk, także kościelnego, które reprezentowane jest przez abp. Józefa Kupnego.

W rozmowie z Iloną Baran dla Radia Rodzina, metropolita wrocławski podkreślił, że potrzebne jest wychowanie muzyczne i kulturalne społeczeństwa.- Człowiek kulturalny, człowiek współczesny powinien otrzymać pełne wykształcenie w zakresie różnych dziedzin sztuki. Dlatego chcę wspierać działania Opery Wrocławskiej, która staje się coraz jaśniejszym punktem na muzycznej mapie naszej ojczyzny - zaznaczył abp Józef Kupny.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Andrzej Gidziński – Wolontariusz z wielkim sercem

2022-12-06 14:50

Mateusz Sobczak

2 grudnia w bolesławieckim Teatrze Starym odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie Wolontariusz Roku 2022 Powiatu Bolesławieckiego.

Od listopada mieszkańcy powiatu mogli zgłaszać osoby, organizacje lub firmy, które w sposób znaczący wykazały się bezinteresownością, życzliwością i wparciem wobec potrzebujących. Przewidziano kilka kategorii: wolontariusz młodzieżowy, wolontariusz dorosły, darczyńca, wolontariat okolicznościowy, organizacja pozarządowa, wolontariusz z wielkim sercem. Zgłoszonych do konkursu było ponad 30 kandydatów, z których jury wybrało 6. Ponadto przyznano 5 wyróżnień.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję