Reklama

Kościół

Czernichów: serafitki pomagają w ośrodku z pacjentami zarażonymi koronawirusem

Kilka sióstr serafitek z Oświęcimia pomaga od 23 kwietnia w ośrodku opieki długoterminowej w Czernichowie. W placówce, w której u ponad 20 pensjonariuszy wykryto zarażenie koronawirusem Covid 19, przebywa około 200 pacjentów.

[ TEMATY ]

pomoc

Koordynator Zintegrowanej Służby Ratowniczej Dawid Burzacki poinformował w przekazanym komunikacie, że wszystkie siostry zostały wyposażone w ubrania ochronne i przeszkolone z zakresu stosowania środków ochrony indywidualnej. „W porozumieniu z personelem ośrodka, zakonnice zostały skierowane w miejsca, gdzie pomoc ich będzie najbardziej potrzebna. Jedna z sióstr jest pielęgniarką, więc została oddelegowana do pomocy personelowi medycznemu ośrodka. Pozostałe będą pomagać w realizacji bieżących zadań związanych z opieką nad pensjonariuszami” – wyjaśnił.

[zdjecie id="91112"][/zdjecie]

Burzacki zapowiedział, że pobrane zostaną niedługo nowe wymazy, „aby po raz kolejny zweryfikować stan pensjonariuszy”. Od wyników tych testów zależeć będą dodatkowe obostrzenia w funkcjonowaniu placówki. Wskazał, że obecnie ratownicy najbardziej potrzebują: pulsoksymetrów, kombinezonów ochronnych III kat. typ 3,4,5 lub 6, maseczek ochronnych FFP2 i FFP3, płynów do dezynfekcji, rękawiczek lateksowych lub nitrylowych, wysokich ochraniaczy na obuwie, fartuchów jednorazowych lub odzieży jednorazowej, a także innego sprzętu medycznego.

Zaznaczył, że w sprawie przekazywania należy skontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu +48666112695. Wsparcie działań Zintegrowanej Służby Ratowniczej jest możliwe poprzez zbiórkę na walkę z koronawirusem: www.zrzutka.pl/koronawirus

Reklama

W związku z wykryciem koronawirusa w Śląskim Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji "Ad-Finem" w Czernichowie, gdzie przebywają przeważnie osoby starsze, niektóre obłożnie chore, 12 kwietnia br. wprowadzono kwarantannę. Po dokonaniu odpowiednich badań obecność wirusa potwierdzono u 22 pacjentów oraz u czworga pracowników.

Klasztor sióstr serafitek w Oświęcimiu to dom macierzysty zgromadzenia założonego przez bł. Małgorzatę Łucję Szewczyk, która zapoczątkowała działalność prowadzonego przez siostry oświęcimskiego „domu ubogich” jeszcze pod koniec XIX wieku. Szczególnym charyzmatem serafitek jest praca wśród ubogich, starszych, chorych i niepełnosprawnych dzieci.

2020-04-24 07:32

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przy Placu św. Piotra będą prysznice dla bezdomnych

[ TEMATY ]

pomoc

Gianni Dominici / Foter.com / CC BY-ND

W poniedziałek, 17 listopada rozpoczną się prace nad przebudową toalet dla pielgrzymów po prawej stronie kolumnady Berniniego. W ich ramach zaplanowano przygotowanie pryszniców dla bezdomnych, którzy często koczują w pobliżu Watykanu.

Jak pisze na łamach dziennika „La Stampa” Andrea Tornielli umożliwienie osobom bezdomnym skorzystania z pryszniców i zmiany odzieży to jedna z inicjatyw papieskiego jałmużnika, abp Konrada Krajewskiego. Bowiem w Wiecznym Mieście nie ma wielkich problemów ze zdobyciem pożywienia. Znacznie trudniej bezdomnym przebrać się i skorzystać z pryszniców.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Matera: papież odwiedził jadłodajnię dla ubogich

2022-09-25 13:58

[ TEMATY ]

Franciszek

Vatican Media

Papież Franciszek odwiedził w Materze jadlodajnię dla ubogich Mensa della Fraternità (Stołówka Braterstwa) im. Ks. Giovanniego Mele. Spotkał się z jej personelem i poświęcił tę nowo powstałą placówkę.

Ojciec Święty przyjechał do stołówki po zakończeniu Mszy św. wieńczącej włoski Krajowy Kongres Eucharystyczny. Jadłodajnia jest jednym z dzieł-symboli kongresowych. Stworzyła ją Fundacja im. Giuseppe Tamburrino.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję