Reklama

Kościół

Inicjatywa „Pomoc szyta na miarę” działa prężnie

Trwa akcja „Pomoc szyta na miarę”, która ma być wsparciem zarówno dla przedsiębiorstw społecznych, jak i placówek potrzebujących maseczek ochronnych. Do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie dotarła już pierwsza partia maseczek wykonanych w ramach inicjatywy.

[ TEMATY ]

pomoc

koronawirus

maseczki ochronne

Archiwum Zespołu Śląsk

Akcja zaktywizowała pięć społecznych małopolskich firm, które mają za zadanie uszyć do końca kwietnia 12,5 tys. wielorazowych maseczek higienicznych. Dzięki temu osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, które w nich pracują, mogą utrzymać swoje miejsca pracy.

- Chcemy zrobić wszystko, by chronić miejsca pracy i nie pozostawiać potrzebujących samym sobie. Uszyte przez pracowników maseczki trafią do tych, którzy są szczególnie wrażliwi na zarażenie koronawirusem, czyli do mieszkańców domów pomocy społecznej czy podopiecznych domów dziecka - podkreślił na stronie www.malopolska.pl wicemarszałek województwa małopolskiego, Łukasz Smółka.

W akcji biorą udział pracownicy Spółdzielni Socjalnej Albert, Spółdzielni Socjalnej Sękowskie Smaki, Społecznej 21 Sp. z o.o., „Okno na świat” Spółdzielni Socjalnej oraz Spółdzielni Socjalnej „Serce Pogórza”. Maseczki wykonują pod kierunkiem instruktorów.

Podziel się cytatem

Reklama

Firmy, które podjęły się zadania, działają przede wszystkim w branży usługowej - gastronomii, organizacji zajęć dla dzieci i młodzieży, realizacji usług opiekuńczych - dając zatrudnienie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym, tzn. osobom z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotnym czy bezdomnym.

Przygotowane już, zdezynfekowane i zapakowane higieniczne maseczki ochronne niedługo trafią m.in. do małopolskich domów pomocy społecznej. „W oczekiwaniu na drugą partię dziękujemy przedsiębiorstwom społecznym za ich wkład w walkę z koronawirusem” - wyrażono podziękowania na stronie internetowej województwa małopolskiego.

Środki na realizację przedsięwzięcia „Pomoc szyta na miarę” pochodzą z projektu Małopolski Ośrodek Koordynacji Ekonomii Społeczne (etap II). W województwie małopolskim działa 50 przedsiębiorstw społecznych, w tym: 21 spółdzielni socjalnych, 15 spółek non-profit, 9 fundacji z działalnością gospodarczą oraz 5 stowarzyszeń z działalnością gospodarczą. Z powodu pandemii większość z nich boryka się z problemami.

2020-04-25 17:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szumowski: nasze maski z transportu z Chin nie trafiły do szpitali jako chroniące przed wirusem

Maski zakupione przez rząd z Chin nie trafiły do szpitali jako chroniące przed wirusem; zostały rozdysponowane jako chirurgiczne - powiedział we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że trudno mu odpowiadać za inne podmioty w kwestii rozdysponowania ich masek niespełniających wymogów.

"Gazeta Wyborcza" napisała w ubiegłym tygodniu, że ministerstwo – przepłacając i bez sprawdzenia jakości – kupiło maseczki ochronne za ponad 5 mln zł. Minister zdrowia potwierdził wtedy, że maseczki, o których napisała gazeta, nie spełniają norm i że w związku z tym zażądano "wymiany towaru na adekwatny". Przekazał też, że złożono zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie.

CZYTAJ DALEJ

Włochy: biskupi przeznaczyli jedną miesięczną pensję na pomoc księżom

2022-09-24 17:36

[ TEMATY ]

Włochy

Karol Porwich/Niedziela

Członkowie Rady Stałej Włoskiej Konferencji Biskupiej przekazują swoje miesięczne wynagrodzenie na pomoc księżom w ich kraju. Według deklaracji końcowej z niedawnego spotkania w Materze, pieniądze trafią do Centralnego Instytutu Wspierania Duchowieństwa i są przeznaczone na pracę duszpasterską księży diecezjalnych.

Członkowie Rady zaapelowali też do wszystkich biskupów o podjęcie podobnej decyzji. Podkreślili, że jest to „mały znak solidarności” z księżmi, którzy, jak wielu innych, muszą żyć ze skutkami inflacji i wzrostu cen energii. Biskupi planują też nowe przeliczenie uposażenia dla księży w nadchodzącym roku.

CZYTAJ DALEJ

Trwają na modlitwie różańcowej

2022-09-25 13:12

Małgorzata Pabis

Pielgrzymka Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej po raz 13 przybyła do Łagiewnik

Pielgrzymka Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej po raz 13 przybyła do Łagiewnik

    W sobotę – 24 września – już po raz trzynasty do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybyła pielgrzymka Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył bp Jan Zając, a koncelebrowało ją 40 kapłanów.

    Zebranych w bazylice przywitał ks. Zbigniew Bielas. Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach mówił: - Wielka to radość, gdy ta bazylika wypełnia się waszą obecnością. Serdecznie witam wszystkich zaangażowanych w dzieło Żywego Różańca. To dzięki wam Różaniec żyje, jest waszym towarzyszem każdego dnia, rozważając tajemnice życia Jezusa Chrystusa i Jego Najświętszej Matki. Przybywacie tutaj, aby stanąć przed Jezusem Miłosiernym i dziękować za dar modlitwy różańcowej i wszystkie łaski przez nią wybłagane.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję