Reklama

Rodzina Radia Maryja w Drohiczynie

W niedzielę 17 stycznia w Drohiczynie odbyło się spotykanie parafialnych oddziałów Rodziny Radia Maryja z terenu diecezji. Rozpoczęła je Eucharystia celebrowana w katedrze drohiczyńskiej przez bp. Antoniego Dydycza

Niedziela podlaska 7/2010

Na spotkanie przybył dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam o. Tadeusz Rydzyk. W homilii mówił on, że Radio Maryja powstało, aby jak Maryja Gwiazda Nowej Ewangelizacji poprowadziło na spotkanie nowych ludzi i nowych czasów. Tak bowiem w Toruniu powiedział o tej rozgłośni Ojciec Święty Jan Paweł II. O. Tadeusz ukazał, że dzisiaj w świecie i w Polsce idą czasy nowego totalitaryzmu i powszechnej kontroli społeczeństwa. Mówił, że powinniśmy krytycznie spoglądać na te czasy, gdyż to, z czym się spotykamy, podobne jest do sytuacji, które już w naszym kraju przeżyliśmy. Jako przykład podał kontrolę nad rolnictwem, ilością hodowanych zwierząt czy pozyskiwanego mleka. Pytał wręcz, czy istnieje państwo i Polska? Ile jest u nas obecnie polskich zakładów, stoczni, hut, banków, mediów czy ziemi? Prawa unijne zmuszają też do ściągania krzyży i uznania jako normalności związków homoseksualnych, zaś ten, który się sprzeciwia, traci nawet stanowiska ministerialne. Sytuacja ta przypomina socjalistyczny totalitaryzm. Polska nie potrzebuje - wołał za Janem Pawłem II o. Tadeusz - wchodzić do Europy i przyjmować od innych bezkrytycznie to, co jej szkodzi. Mamy wnosić do niej to, co u nas jest szlachetnego. Szlachetnymi zaś i polskimi są u nas jeszcze kościoły, serca i rodziny, i to jeszcze możemy dać Europie. Przypomniał początki Radia Maryja, tworzonego wśród wielu przeciwności. Mówił, że jest to wręcz fenomen, który tak się rozwinął. Fenomenem jest również Rodzina Radia Maryja, która u podstaw ma wartości polskiej rodziny. Ojciec Dyrektor wspominał nawet takie sytuacje, gdy ministrowie AWS nasyłali policję, aby go aresztować, gdy wypomniał prawicowym politykom, że głosując za aborcją, występują przeciwko Bogu i Polsce. Trzeba ich zatem zapamiętać, aby - tak jak znaczeni ogoleniem kolaboranci w czasie okupacji - więcej nie czynili krzywdy. Na koniec zaapelował, aby Rodzina Radia Maryja, wpatrując się w Matkę Bożą Gwiazdę Nowej Ewangelizacji, broniła Kościoła i człowieka.
W spotkaniu uczestniczyli członkowie kół Radia Maryja z: Budzisk, Bielska Podlaskiego, Czerwonki Grochowskiej, Kamionnej, Kosowa Lackiego, Łochowa, Repek, Rudki, Sadownego, Ruchny, Sarnak, Sokołowa Podlaskiego, Węgrowa i Wyrozęb. Podczas spotkania miała miejsce także inauguracja działalności Koła Radia Maryja przy parafii katedralnej w Drohiczynie. Obecni byli księża proboszczowie, profesorowie i alumni oraz siostry zakonne, parlamentarzyści, przedstawiciele miejscowych władz samorządowych i mieszkańcy Drohiczyna.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Izrael/ Nie żyje były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss

2023-02-04 14:25

[ TEMATY ]

zmarły

PAP/Darek Delmanowicz

W piątek w wieku 87 lat zmarł Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce i przewodniczący izraelskiego parlamentu Knesetu; pogrzeb polityka odbędzie się w niedzielę w Jerozolimie - poinformował w sobotę izraelski dziennik "Haarec".

Urodzony w 1935 roku na ówczesnych polskich Kresach Wschodnich Weiss ukrywał się w czasie II wojny światowej w ukraińskiej, a następnie polskiej rodzinie. W latach 1992-96 kierował pracami izraelskiego parlamentu, natomiast w okresie 2001-03 sprawował funkcję ambasadora Izraela w Polsce. Weiss otrzymał w tym kraju wiele odznaczeń i należał do osób, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju polsko-izraelskich stosunków - przypomniał "Haarec".

CZYTAJ DALEJ

Papież do duchowieństwa Sudanu Pd: bądźcie świadkami i orędownikami

2023-02-04 09:28

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Do bycia wielkodusznymi Pasterzami i świadkami, prorokami bliskości, którzy towarzyszą ludziom, orędownikami z podniesionymi rękami zachęcił Ojciec Święty duchowieństwo Sudanu Południowego. W katedrze św. Teresy w Dżubie Franciszek spotkał się z biskupami, kapłanami, diakonami, osobami konsekrowanymi i seminarzystami.

Drogie Osoby konsekrowane, drodzy Seminarzyści, dzień dobry!

CZYTAJ DALEJ

Wielkopolskie/Policja szuka sprawców zniszczeń na cmentarzu w Świerczynie

2023-02-04 15:37

Adobe.Stock

Policja z Leszna szuka sprawców zniszczeń na cmentarzu parafialnym w Świerczynie (Wielkopolskie). Sprawca lub sprawcy poprzewracali lub naruszyli nagrobki i krzyże.

Dewastacji dokonano w nocy z piątku na sobotę. Parafia pw. Łukasza Ewangelisty w Świerczynie o zdarzeniu poinformowała w sobotę w mediach społecznościowych. Na opublikowanych zdjęciach widać wywrócone lub uszkodzone płyty napisowe, powyrywane krzyże, oderwane lub rozbite elementy nagrobków.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję