Reklama

Rodzina Radia Maryja w Drohiczynie

W niedzielę 17 stycznia w Drohiczynie odbyło się spotykanie parafialnych oddziałów Rodziny Radia Maryja z terenu diecezji. Rozpoczęła je Eucharystia celebrowana w katedrze drohiczyńskiej przez bp. Antoniego Dydycza

Niedziela podlaska 7/2010

Na spotkanie przybył dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam o. Tadeusz Rydzyk. W homilii mówił on, że Radio Maryja powstało, aby jak Maryja Gwiazda Nowej Ewangelizacji poprowadziło na spotkanie nowych ludzi i nowych czasów. Tak bowiem w Toruniu powiedział o tej rozgłośni Ojciec Święty Jan Paweł II. O. Tadeusz ukazał, że dzisiaj w świecie i w Polsce idą czasy nowego totalitaryzmu i powszechnej kontroli społeczeństwa. Mówił, że powinniśmy krytycznie spoglądać na te czasy, gdyż to, z czym się spotykamy, podobne jest do sytuacji, które już w naszym kraju przeżyliśmy. Jako przykład podał kontrolę nad rolnictwem, ilością hodowanych zwierząt czy pozyskiwanego mleka. Pytał wręcz, czy istnieje państwo i Polska? Ile jest u nas obecnie polskich zakładów, stoczni, hut, banków, mediów czy ziemi? Prawa unijne zmuszają też do ściągania krzyży i uznania jako normalności związków homoseksualnych, zaś ten, który się sprzeciwia, traci nawet stanowiska ministerialne. Sytuacja ta przypomina socjalistyczny totalitaryzm. Polska nie potrzebuje - wołał za Janem Pawłem II o. Tadeusz - wchodzić do Europy i przyjmować od innych bezkrytycznie to, co jej szkodzi. Mamy wnosić do niej to, co u nas jest szlachetnego. Szlachetnymi zaś i polskimi są u nas jeszcze kościoły, serca i rodziny, i to jeszcze możemy dać Europie. Przypomniał początki Radia Maryja, tworzonego wśród wielu przeciwności. Mówił, że jest to wręcz fenomen, który tak się rozwinął. Fenomenem jest również Rodzina Radia Maryja, która u podstaw ma wartości polskiej rodziny. Ojciec Dyrektor wspominał nawet takie sytuacje, gdy ministrowie AWS nasyłali policję, aby go aresztować, gdy wypomniał prawicowym politykom, że głosując za aborcją, występują przeciwko Bogu i Polsce. Trzeba ich zatem zapamiętać, aby - tak jak znaczeni ogoleniem kolaboranci w czasie okupacji - więcej nie czynili krzywdy. Na koniec zaapelował, aby Rodzina Radia Maryja, wpatrując się w Matkę Bożą Gwiazdę Nowej Ewangelizacji, broniła Kościoła i człowieka.
W spotkaniu uczestniczyli członkowie kół Radia Maryja z: Budzisk, Bielska Podlaskiego, Czerwonki Grochowskiej, Kamionnej, Kosowa Lackiego, Łochowa, Repek, Rudki, Sadownego, Ruchny, Sarnak, Sokołowa Podlaskiego, Węgrowa i Wyrozęb. Podczas spotkania miała miejsce także inauguracja działalności Koła Radia Maryja przy parafii katedralnej w Drohiczynie. Obecni byli księża proboszczowie, profesorowie i alumni oraz siostry zakonne, parlamentarzyści, przedstawiciele miejscowych władz samorządowych i mieszkańcy Drohiczyna.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Mikołaj biskup, wyznawca

[ TEMATY ]

św. Mikołaj

pl.wikipedia.org

Czy wiesz, że...

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: duchowny wyremontował w archidiecezji Burgos ponad 600 świątyń

2022-12-05 16:21

[ TEMATY ]

Kościół

kapłan

kapłan

Hiszpania

Karol Porwich/Niedziela

Ksiądz Fermín González samodzielnie wyremontował ponad 600 świątyń na terenie północnej Hiszpanii. Jak poinformował duchowny w rozmowie z telewizją Creo, zdecydowana większość tych prac została wykonana w kościołach usytuowanych na terenie archidiecezji Burgos.

68-letni ksiądz wyjaśnił, że w pracach remontowych pomagali mu zazwyczaj parafianie, a te głównie polegały na modernizacji zniszczonych dachów świątyń. Pracujący w hiszpańskiej archidiecezji kapłan wyjaśnił, że pierwsze remonty wykonywał przed 40 laty z powodu „pilnej konieczności” naprawy kościołów chylących się ku ruinie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję