Reklama

Świadkowie Bożej miłości

Niedziela łódzka 7/2010

Osoby konsekrowane, które wybrały drogę wiernego naśladowania Chrystusa poprzez praktykę rad ewangelicznych, z czynną i bezinteresowną miłością pochylają się nad przeróżnymi rodzajami biedy ludzkiej i są świadkami nieogarnionej miłości Boga do ludzi objawionej w Jezusie Chrystusie. W święto Ofiarowania Pańskiego cały Kościół obchodząc po raz czternasty Dzień Życia Konsekrowanego, pragnie ukazać wartość tego świadectwa i zachęcić do uroczystego uwielbienia Pana i dziękczynienia Mu za ten wielki dar.
Jest to także sposobność, aby spojrzeć z wdzięcznością na dzieła instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego w archidiecezji łódzkiej. Tego dnia abp Władysław Ziółek, metropolita łódzki, przewodniczył Mszy św., celebrowanej w łódzkiej bazylice archikatedralnej. Na początku Liturgii Ksiądz Arcybiskup poświęcił świece, z którymi przybyli do świątyni kapłani, zakonnice i zakonnicy, wspólnoty seminariów duchownych, konsekrowani członkowie instytutów świeckich i towarzystw życia apostolskiego oraz wierni z wielu parafii naszego miasta.
Wikariusz biskupi ds. instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego ks. prał. Aleksander Janeczek podkreślił, iż Dzień Życia Konsekrowanego włącza Kościół łódzki w świadectwo miłości, jakie składają osoby konsekrowane, żyjące swoimi charyzmatami: życia kontemplacyjnego i różnych form apostolstwa czynnego. Osoby te, składając dziękczynienie za łaskę realizacji powołania w Kościele łódzkim, pragną w tym szczególnym dniu odrodzić się w swoich charyzmatach i umocnić swe świadectwo miłości.
W słowie pasterskim abp Władysław Ziółek podkreślił, iż właśnie w dzisiejszych czasach, tak trudnych dla wyznawców Chrystusa, potrzebne jest świadectwo osób życia konsekrowanego. To świadectwo ma moc światła, które wnosi się, aby rozproszyć i pokonać ciemności i tego właśnie światła potrzeba dzisiaj Kościołowi i współczesnemu światu. Dziękując za to świadectwo i zaangażowanie, Arcybiskup Metropolita zwrócił się do osób życia konsekrowanego z wezwaniem, aby na wszelkie sposoby świadczyli o swej przynależności do Chrystusa. Mówił: „Idźcie dalej drogą waszych charyzmatów, wzmacniając się wiernością w modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego i Eucharystii, wiernością w służbie ludzi naszych czasów, wiernością nauczaniu Kościoła. Żyjąc w waszych wspólnotach, dajcie świadectwo temu, jak bardzo wzbogaca człowieka zachowywanie przykazania miłości”.
Po Mszy św. przedstawiciele osób konsekrowanych złożyli Arcybiskupowi Metropolicie podziękowanie za wygłoszone słowo pasterskie i przewodniczenie obchodom Dnia Życia Konsekrowanego.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trzęsienie ziemi: co najmniej 1651 osób zginęło w Turcji i 783 w Syrii

2023-02-06 14:57

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/YAHYA NEMAH

W trzęsieniu ziemi, które w poniedziałek nad ranem nawiedziło południowo-wschodnią Turcję, zginęło 1651 osób - poinformowała turecka rządowa agencja ds. sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych (AFAD). Kataklizm dotknął również północno-zachodnią Syrię, w której zginęły co najmniej 783 osoby.

W poprzednim bilansie ofiar w Turcji przedstawionym przez prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana informowano o 912 zabitych, ponad 5,3 tys. rannych i ponad 2,8 tys. zniszczonych budynków.

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący Episkopatu złożył kondolencje po trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii

2023-02-07 08:27

[ TEMATY ]

Turcja

PAP/EPA/REFIK TEKIN

Swoją modlitwą obejmuję wszystkich zmarłych i ich rodziny, a także poszkodowanych w tej katastrofie, zapewniając o mojej duchowej bliskości – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w kondolencjach po trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.

Publikujemy pełny tekst kondolencji:

CZYTAJ DALEJ

Watykan/ Papież: jestem całym sercem blisko osób dotkniętych trzęsieniem ziemi

2023-02-07 15:01

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek zapewnił, że jest całym sercem blisko osób dotkniętych trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii i modli się za ofiary. Wyraził pragnienie, by pomoc mogła wesprzeć wszystkich w tragedii. Słowa papieża zamieszczono we wtorek na jego profilu na Twitterze.

Na profilu Pontifex Watykan opublikował następujące słowa Franciszka: "Jestem całym sercem blisko osób dotkniętych trzęsieniem ziemi w Turcji i w Syrii. Modlę się nadal za tych, którzy stracili życie, za rannych, za ich rodziny, oraz za ratowników".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję