Reklama

Bal na rzecz Studenckiego Centrum

W gościnnym obiekcie „Podkowa” w Trzebownisku, w dużej sali weselnej odbył się 30 stycznia wielki bal charytatywny. Parafia św. Jadwigi Królowej, parafianie, a przede wszystkim Komitet Budowy Kościoła m.in. w ten sposób postanowili zgromadzić fundusze na budowę Międzynarodowego Studenckiego Centrum Kultury Chrześcijańskiej i Kościoła Akademickiego. Dużą rolę w organizacji tego przedsięwzięcia odegrali duszpasterze i rzeszowscy studenci.
Patronat nad balem objął marszałek województwa podkarpackiego Zygmunt Cholewiński, zaś w składzie Komitetu Honorowego znaleźli się parlamentarzyści z Podkarpacia, którzy osobiście lub przez reprezentujących ich przedstawicieli uczestniczyli w tej imprezie. Honory gospodarza pełnił Kazimierz Janik, właściciel „Podkowy” i fundator balu.
Uczestnikom balu przygrywał do tańca zespół „Erato”, który dobierał utwory muzyczne tak, że mogli się bawić przy nich wszyscy uczestnicy, bez względu na wiek. W przerwach zaś odbywała się aukcja dzieł sztuki i przedmiotów wartościowych, które przeznaczyli na ten cel hojni darczyńcy: rzeszowskie firmy, instytucje, szkoły, uczelnie, hierarchowie, artyści i osoby prywatne. Bardzo sprawnie, z dużym zaangażowaniem i wyczuciem wartości przeprowadził tę aukcję znany dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów - redaktor Janusz Majka. Całościowy dochód zarówno z balu, jak i z aukcji z pewnością znacznie zasili konto Komitetu Budowy wspomnianego Centrum Kultury Chrześcijańskiej.
Ogromnym walorem tej wspaniałej zabawy były wykwintne posiłki, serwowane przez głównego sponsora balu, a ciekawe i przemyślane umeblowanie sali konsumpcyjnej pozwoliło stworzyć niepowtarzalną, niemal rodzinną atmosferę.
Obecnie rzeszowska parafia św. Jadwigi Królowej i Duszpasterstwo Akademickie Emaus dysponują małym drewnianym kościółkiem przy Alei Tadeusza Rejtana, w którym jest niewiele miejsca tak na liturgię, jak i na prace duszpasterską z parafianami i studentami. Każda taka inicjatywa o charakterze charytatywnym przybliża dzień, w którym zarówno księża, jak i parafianie oraz studenci będą mogli się cieszyć nową świątynią.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jezus chce się dziś z Tobą spotkać i powiedzieć Ci pełne otuchy słowa!

2023-01-07 15:07

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 13-16.

Niedziela, 5 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Św. Agata

Niedziela Ogólnopolska 6/2006, str. 16

„IcoonAgatha” autorstwa Bergognone (1481-1522) - Transferred from nl.wikipedia(Original text 

Agata urodziła się w Palermo (Panormus) na Sycylii w bogatej, wysoko postawionej rodzinie. Wyróżniała się nadzwyczajną urodą.

Kwintinianus - starosta Sycylii zabiegał o jej rękę, mając na względzie nie tylko jej urodę, ale też majątek. Kiedy Agata dowiedziała się o tym, uciekła i ukrywała się. Kwintinianus wyznaczył nagrodę za jej odnalezienie, wskutek czego zdradzono miejsce jej ukrycia. Ponieważ Agata postanowiła swoje życie poświęcić Bogu, odrzuciła oświadczyny Kwintinianusa. Ten domyślił się, że ma to związek z wiarą Agaty i postanowił nakłonić ją do porzucenia chrześcijaństwa. W tym celu oddano Agatę pod opiekę Afrodyzji - kobiety rozpustnej, która próbowała Agatę nakłonić do uciech cielesnych i porzucenia wiary. Afrodyzja nie zdziałała niczego i po trzydziestu dniach Agatę odesłano z powrotem Kwintinianusowi, który widząc, że nic nie wskóra, postawił Agatę przed sobą jako przed sędzią i kazał jej wyrzec się wiary. W tamtym czasie obowiązywał wymierzony w chrześcijan dekret cesarza Decjusza (249-251). Kiedy Agata nie wyrzekła się wiary, poddano ją torturom: szarpano jej ciało hakami i przypalano rany. Agata mimo to nie ugięła się, w związku z czym Kwintinianus kazał liktorowi (katu) obciąć jej piersi. Okaleczoną Agatę odprowadzono do więzienia i spodziewano się jej rychłej śmierci.

CZYTAJ DALEJ

Wielkopolskie/Policja szuka sprawców zniszczeń na cmentarzu w Świerczynie

2023-02-04 15:37

Adobe.Stock

Policja z Leszna szuka sprawców zniszczeń na cmentarzu parafialnym w Świerczynie (Wielkopolskie). Sprawca lub sprawcy poprzewracali lub naruszyli nagrobki i krzyże.

Dewastacji dokonano w nocy z piątku na sobotę. Parafia pw. Łukasza Ewangelisty w Świerczynie o zdarzeniu poinformowała w sobotę w mediach społecznościowych. Na opublikowanych zdjęciach widać wywrócone lub uszkodzone płyty napisowe, powyrywane krzyże, oderwane lub rozbite elementy nagrobków.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję