Reklama

Rodzina

Gra planszowa dla małżeństw polecana przez ks. Dziewieckiego i Jacka Pulikowskiego

Wspomnienia z dzieciństwa, marzenia, potrzeby, uczucia, plany na przyszłość – to tematy ważne dla każdego małżeństwa. Życie codzienne nie dostarcza jednak zbyt wielu okazji do podjęcia dialogu o tak kluczowych kwestiach.

W ferworze obowiązków łatwo zapomnieć o wygospodarowaniu wartościowego czasu spędzonego ze współmałżonkiem. Z pomocą przychodzi jednak „Gra wstępna” - nowatorska planszówka dla par autorstwa Aleksandry Sulej. Jak podkreślają wydawcy „nie jest to gra erotyczna ale... jak wiadomo od rozmowy się wszystko zaczyna i może uda się rozwiązać problem 'bólu głowy', dzięki lepszemu zrozumieniu partnera. Gra pomaga wejść na wyższy poziom relacji w związku!”.

„Gra wstępna” proponuje proste, różnorodne, czasem zaskakujące propozycje spędzenia czasu we dwoje lub w gronie zaprzyjaźnionych par. Zapewnia okazję do poznania się w nieoczywistych aspektach i budowania dobrej, przyjaznej, głębokiej więzi. Natomiast zabawne i ciekawe zagadki pozwalające sprawdzić wzajemną znajomość.

Jak tłumaczy psycholog ks. Marek Dziewiecki, gra jest bardzo solidnie przemyślana i pięknie wydana. - Będzie dobrze służyć tym, którzy zaczynają być parą, a także narzeczonym i małżonkom. Wzajemne poznanie się, rozumienie wrażliwości, pragnień, upodobań, a także obaw i lęków drugiej osoby to warunek miłości i szczęścia z bycia razem – zachęca duchowny, podkreślając, że gra pomaga wzajemnie się rozumieć i wspierać.

Podczas rozgrywki gracze korzystają z niezwykle szerokiego wachlarzu tematów proponowanych do podjęcia w rozmowach w toku gry. Do zestawu dołączone są zabawne i ciekawe zagadki pozwalające sprawdzić wzajemną znajomość. Raz w miesiącu pojawiają się wspólne wyzwania do zrealizowania, czyli proste, różnorodne, czasem zaskakujące propozycje spędzenia czasu we dwoje. „Gra wstępna” zaplanowana jest na cały rok rozgrywek, jednak gracze mogą dowolnie ją modyfikować, by służyła im jak najlepiej.

Zdaniem Jacka Pulikowskiego „Gra wstępna” może się realnie przyczynić do odratowania małżeństw, rodzin i w efekcie uratowania przyszłości świata. Autor książek i artykułów na tematy rodzinne podkreśla, że sprzyja ona dobrej komunikacji w związku, której bardzo często brakuje parom, zwłaszcza tym z dłuższym stażem. - Ta gra otwiera drogę do pełni szczęścia w życiu. Chciałoby się rzec: strzał w dziesiątkę – ocenił.

Podziel się cytatem

Reklama

Obszary tematyczne obejmują: marzenia, rozwój, relaks, plany na przyszłość, wspomnienia z dzieciństwa, potrzeby, uczucia, wartości, sposoby na okazywanie miłości, zdrowie, odpoczynek, czas wolny i wiele innych ważnych kwestii, nad którymi człowiek na co dzień się nie zastanawia. Pozwala to na zdobycie większej wiedzy na temat ukochanego, a co za tym idzie, zacieśnienie relacji. - Na pewno dużą frajdą było odkrywanie ile już o sobie wiemy, ale też dowiadywanie się nowych rzeczy, które wciąż zaskakują – ocenił jeden z graczy.

Pieniądze na wydanie „Gry wstępnej” zostały zebrane za pośrednictwem strony internetowej www.wspieramto.pl w zaledwie 24 godziny. Obecnie można ją kupić pod adresem: Zobacz

Reklama

***

Aleksandra Sulej - autorka i pierwszy wydawca gry rodzinnej PYTAKI sprzedanej w 50 tys. egzemplarzy, współautorka programu warsztatów dla kobiet, żona, mama 4 dzieci. Wraz z mężem są od kilkunastu lat członkami Domowego Kościoła i prowadzą kursy dla narzeczonych w diecezji warszawsko-praskiej. Spodziewają się piątego dziecka. Chętnie zapraszana do mediów jako ekspert w temacie rodziny, rozwoju i relacji.

2020-09-10 14:10

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rodzina źródłem życia

Niedziela legnicka 37/2014, str. 6

[ TEMATY ]

rodzina

Dagmara Zalewska

W lutym br. papież Franciszek spotkał się z polskimi biskupami podczas wizyty ad limina Apostolorum. Na zakończenie spotkania Ojciec Święty wygłosił orędzie, w którym wskazał priorytety w pracy duszpasterskiej Kościoła w Polsce. Jedno z pierwszych zdań brzmiało następująco: „Przede wszystkim w sferze zwyczajnego duszpasterstwa chciałbym skoncentrować waszą uwagę na rodzinie, «podstawowej komórce społeczeństwa», «miejscu, gdzie człowiek uczy się współżycia w różnorodności i przynależności do innych oraz gdzie rodzice przekazują dzieciom wiarę». Rodzina, małżeństwo w pierwszej kolejności mają być otoczone zatroskaniem duszpasterskim”.

CZYTAJ DALEJ

Zbyt krótkie życie. Śp. ks. Marcin Modrzejewski

2022-12-01 10:04

Grzegorz Jacek Pelica

Zmarł ks. Marcin - wieść, którą powtarzało wielu młodych, którym w większości nie jest „po drodze” rozpamiętywać czyjeś odejście, odnotowywać zgony czy rejestrować informacje o pogrzebach. - Dobrze spowiadał! Trafiał w sedno i nie zanudzał, a wcześniej słuchał i z wielką delikatnością naprowadzał. Nie należę do tej parafii, ale to był mój spowiednik. Jak tylko przyszedł do Łęcznej. Co ja teraz zrobię? - mówi pewien dwudziestolatek.

CZYTAJ DALEJ

Obraz Kandinsky’ego skradziony z Muzeum Narodowego w Warszawie sprzedany na aukcji w Berlinie za 310 tys. euro

2022-12-01 20:23

[ TEMATY ]

obraz

obraz

aukcja

kradzież

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego / Materiały prasowe

Akwarela Wassilego Kandinskiego „Kompozycja” skradziona ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie

Akwarela Wassilego Kandinskiego „Kompozycja” skradziona ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie

"Niemiecki dom aukcyjny zachował się jak zwykły paser: sprzedał Kandinskiego, mimo że wiedział, że pochodzi z kradzieży z polskiego muzeum..." - napisał na twitterze wicepremier, minister kultury Piotr Gliński komentując czwartkową sprzedaż w berlińskim domu aukcyjnym Grisebach akwareli, skradzionej w 1984 r. ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.

Wystawiona na sprzedaż przez dom aukcyjny Grisebach akwarela Wassilego Kandinskiego, skradziona w 1984 roku z Muzeum Narodowego w Warszawie, została sprzedana w czwartek w Berlinie za kwotę 310 tys. euro - poinformowała PAP ambasada RP w Niemczech.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję