Reklama

Niedziela Częstochowska

„Niedziela” złożyła na Jasnej Górze Wielką Księgę Łask

W roku 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, 3 października, na kilkanaście dni przed 42. rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, Tygodnik Katolicki „Niedziela” złożył podczas Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze Wielką Księgę Łask otrzymanych za przyczyną św. Jana Pawła II.

Jej autorami są czytelnicy „Niedzieli” z Polski i zagranicy, którzy za pośrednictwem serwisu www.100jp2.niedziela.pl wpisali do niej swoje prośby i podziękowania kierowane przez wstawiennictwo świętego papieża Polaka. W serwisie można również przeczytać księgę w wersji elektronicznej.

Niedziela

– Jako środowisko Tygodnika Katolickiego „Niedziela” chcemy u naszej Matki i głównej Redaktorki ożywiać i umacniać naszą wiarę. Dla nas, ludzi wiary, całe życie przeżywane jest z Bogiem na modlitwie. Modlimy się w szczęściu i w rozpaczy, w radości i smutku, dlatego składamy na ołtarzu narodu Wielką Księgę Łask – powiedział w kazaniu ks. Jarosław Grabowski, redaktor naczelny „Niedzieli”.

Przytoczył również wpis Krzysztofa z żoną: „Boże kochany, za pośrednictwem św. Jana Pawła II proszę o uzdrowienie naszego syna z poważnej choroby. Ponad 30 lat temu otrzymałem od Ciebie, Ojcze Święty, Twoje błogosławieństwo dla mojej rodziny. Bardzo proszę, interweniuj teraz”.

Odczytał również słowa Aliny: „Ty, który ukochałeś dzieci i młodzież, wybłagaj u Ojca naszego łaskę wiary dla wszystkich moich dzieci. Ojcze Święty, dziękuję Ci za słowa: «Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali!». One były i nadal są najważniejszym drogowskazem. Szczególnie wtedy, gdy przychodzi trud, zniechęcenie, zmęczenie i chęć poddania się. Dziękuję Bogu, że mogłam żyć w czasach Twojego pontyfikatu”.

– Inni zwracają się do papieża słowami: „moja podporo”, „mój autorytecie”. Jest tak wiele próśb i jeszcze więcej podziękowań. Na ręce ojców paulinów, stróżów Jasnej Góry, chcemy złożyć tę księgę jako wotum Polaków – zaznaczył redaktor naczelny „Niedzieli”.

Jak zauważył, „zawsze możemy liczyć na naszą Matkę, Maryję, ale wiemy, że również w świętych, naszych orędownikach, niewidzialny Bóg ukazuje nam naocznie swoją obecność”. – W każdej życiowej sytuacji potrzebujemy wsparcia i o to wsparcie św. Jana Pawła II tak bardzo prosimy – dodał.

Reklama

„W roku 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II Tygodnik Katolicki „Niedziela” czuje się szczególnie zobowiązany do podjęcia działań, aby zwłaszcza nowe pokolenie pamiętało o wielkim Polaku – orędującym u Bożego tronu w naszych troskach i potrzebach” – podkreślił ks. Mariusz Frukacz, redaktor i dziennikarz „Niedzieli”.

Mszę św. koncelebrowali: ks. Mariusz Frukacz, ks. Robert Grohs, moderator Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w archidiecezji częstochowskiej i o. Marcin Ciechanowski, podprzeor Jasnej Góry.

Eucharystia została odprawiona we wszystkich intencjach zapisanych w Wielkiej Księdze Łask.

2020-10-03 10:23

Ocena: +4 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Depo: Bóg nie przymusza ludzkich sumień

– Bóg nie przymusza ludzkich sumień. Okazuje zawsze szacunek dla ludzkiej wolności – mówił w homilii abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który 1 sierpnia przewodniczył Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Uczestnicy liturgii modlili się w intencji ojczyzny, dzieł Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, za członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz za poległych w obronie ojczyzny w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Modlono się o to, aby ofiara poległych w Powstaniu Warszawskim „w Polsce nigdy nie została zapomniana”.

CZYTAJ DALEJ

Turcja/ Polscy strażacy przeładowują sprzęt z samolotu na samochody, jadą do Adiyaman

2023-02-07 08:04

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/MICHAEL BUHOLZER

Polscy strażacy na lotnisku w Turcji przeładowują sprzęt z samolotu na samochody, a następnie jadą do Adiyaman, w południowo-wschodniej Turcji – poinformował PAP we wtorek rano rzecznik prasowy PSP bryg. Karol Kierzkowski.

"Polska grupa HUSAR wylądowała w Gaziantep w Turcji 2:29 lokalnego czasu. Dotarli jako 3. w regionie Gaziantep. Skierowani zostali do m. Adiyaman na północny wschód od Gaziantep" – przekazał na Twitterze komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

CZYTAJ DALEJ

Gdzie są granice dialogu międzyreligijnego?

2023-02-08 07:06

[ TEMATY ]

dialog międzyreligijny

Karol Porwich/Niedziela

Czwarta część bestsellerowego wywiadu-rzeki. Ks. profesor Waldemar Chrostowski tym razem za rozmówcę obrał sobie Tomasza Rowińskiego. Po trzech tomach, Bóg, Biblia, Mesjasz, Kościół, Żydzi, Polska oraz Prawda, Chrystus, Judaizm, które okazały się wydawniczymi hitami, ks. Waldemar Chrostowski podsumowuje zmiany w Kościele i świecie, jakie nastąpiły od czasu publikacji pierwszego tomu serii.

Księże profesorze, zacznijmy od kontrowersji. W Abu Zabi papież Franciszek podpisał Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia. Znalazło się tam zdanie brzmiące następująco: „Bóg w swej mądrości chce pluralizmu i różnorodności religii, koloru skóry, płci i języków”. Czy Bóg rzeczywiście chce różnorodności religii? Czy nie zdziwiło księdza, że w tym dokumencie pojawiło się takie sformułowanie?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję