Reklama

Bioenergoterapia niesie zło

Od dwóch lat w bazylice Ojców Bernardynów w Rzeszowie odbywają się katechezy audiowizualne dla dorosłych i młodzieży. Celem comiesięcznych spotkań jest przybliżenie wiernym ważnych tematów związanych z wiarą, chrześcijańską moralnością i życiem społecznym

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Organizatorem katechez jest Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Matki Bożej Rzeszowskiej, a także Franciszkańska Młodzież Oazowa działająca przy kościele Ojców Bernardynów.
Na każde spotkanie są zapraszani goście - kapłani i świeccy, którzy specjalizują się w danej dziedzinie. Niektóre z katechez poprzedza prezentacja filmu na dany temat, każde spotkanie kończy zaś dyskusja. Narkomania, uzależnienie, bioenergoterapia, antykoncepcja, sekty, istnienie szatana - to tylko niektóre z poruszonych już tematów.
Chrześcijański portal internetowy ludzi wierzących i poszukujących www.zywawiara.pl, to jeden z owoców katechez audiowizualnych, odbywających się w rzeszowskiej bazylice. Założeniem strony jest gromadzenie materiałów, które mają pomóc w dochodzeniu do wiary oraz jej pogłębianiu. Na stronie można znaleźć świadectwa, konferencje, homilie zarówno w plikach wideo, jak i audio, zapowiedzi rekolekcji oraz ważnych i ciekawych wydarzeń. „Postanowiliśmy, że oprócz katechez, poruszających świadectw i dających do myślenia filmów dokumentalnych muszą się też znaleźć konkretne propozycje dla osób, które chciałyby pogłębić swoją wiarę” - mówi o. Wiktor Tokarski - opiekun portalu.

Byłem bioenergoterapeutą

„Byłem bioenergoterapeutą…” - to temat jednego ze spotkań w ramach katechez audiowizualnych, podczas którego Krzysztof Zielski z Gliwic, który przez 17 lat praktykował czynnie bioenergoterapię, podzielił się świadectwem swojego życia, opowiadając, jak Bóg wyzwolił go z tego grzechu i uwolnił spod działania złych duchów, które zawładnęły jego duszą. Podczas spotkania były bioenergoterapeuta mówił o ukończonych przez siebie kursach raiki, zajęciach z masażu tybetańskiego, pewnych formach szamanizmu oraz o ich konsekwencjach. „Medycyną alternatywną zainteresowałem się podczas częstych chorób moich dzieci. Zaprosiłem do domu bioenergoterapeutę. Przyszedł, zbadał dzieci wahadełkiem, zaczął je uzdrawiać poprzez przekazywanie energii. Przy okazji zbadał też mnie. Stwierdził, że mam bardzo wysoki poziom energetyczny i bardzo mocną aurę. Że mógłbym uzdrawiać samego siebie i swoją rodzinę, tylko powinienem to w sobie rozwinąć. Poszedłem na kurs reiki, otworzyłem własny gabinet bioenergoterapii. Przyjmowałem 5-6 osób dziennie. W sumie zajmowałem się bioenergoterapią 17 lat. Jednak zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Kiedy uzdrawiałem chorego na nowotwór, jego ból jakby przechodził na mnie. Dwa czy trzy razy straciłem przytomność, karetką zawozili mnie do szpitala, a tam po serii badań okazywało się, że wszystko jest w porządku. Jednocześnie zacząłem wpadać w depresję. Cały czas miałem myśli samobójcze. Moje małżeństwo stanęło na skraju rozpadu. Żona widziała, co się ze mną dzieje, więc namawiała mnie, żebym poszedł na rekolekcje parafialne. To był moment zwrotny. Potem pojawili się przyjaciele z młodości, którzy już wcześniej się nawrócili i modlili się o moje nawrócenie. Modliła się też moja żona, która już wcześniej prowadziła życie sakramentalne. Dlatego moje czary nie działały na nią. Przypomniałem sobie wtedy, że mówiono mi, że żona blokuje mój rozwój, że powinienem się z nią rozstać. I pamiętam, że wtedy rozważałem taką możliwość. To dało mi do myślenia. Walka trwała półtora roku. Przyjaciele zaprosili mnie na Mszę św. z intencją uzdrowienia w częstochowskiej katedrze przez katolicką wspólnotę Przymierze Rodzin „Mamre”. Wspólnota modliła się o moje uwolnienie. Nade mną i moją rodziną (która też podlegała wpływowi bioenergoterapii) modlił się też ksiądz egzorcysta. Dzięki Panu Bogu - udało się. Zacząłem prowadzić życie chrześcijańskie: modlitwa, spowiedź, Msza św. Dziś pomagam ludziom, którzy przechodzą to, co ja. Wszystko to pod kontrolą Kościoła, kapłana. Ludzie różnie na to reagują. Czasem atakują: „Co w tym złego?!”. Albo mówią: „Ja w to nie wierzę”. Co wtedy? Mogę tylko opowiedzieć to, co mnie spotkało i prosić, by uwierzyli” - opowiada Krzysztof Zielski.

Co to jest bioenergoterapia?

Polega ona na przekazywaniu choremu przez bioenergoterapeutę bioenergii. Nie oddziałuje tylko na chorobę, ale także na duszę, dlatego człowiek żyjący sakramentami nie może liczyć na udany seans. Zdarza się, że w takich przypadkach bioenergoterapeuta odmawia swej pomocy. Gdy człowiek jest ciężko chory, a jego dalsze życie jest pod znakiem zapytania, często próbuje wszystkiego, by ocalić życie i zdrowie. Cierpiący ludzie coraz częściej trafiają do bioenergoterapeutów, którzy obiecują im „cudowne uzdrowienie” ze wszystkich chorób, korzystając ze swych paranormalnych możliwości, potrafią doskonale manipulować swoimi pacjentami, którzy często doszukują się cudownego uzdrowienia. Czym więc różnią się rzekome uzdrowienia w bioenergoterapii od cudów w Kościele? Cudów w Kościele dokonuje moc Boga, a nie szarlatana, prawdziwe cuda zawsze służą nawróceniu. Natomiast bioenergoterapeuta posługuje się mocami niewiadomego pochodzenia. I często robi to dla pieniędzy. Pierwsze wrażenie jest takie, że rezultaty bioenergoterapii są bardzo dobre. Potrzeba dużo czasu, żeby zauważyć fakty, które pokazują, że następuje tylko zmiana objawów choroby, a nie ma uzdrowienia. Np. z problemów zewnętrznych, czysto organicznych, w problemy głębsze, przejście od problemów somatycznych do psychologicznych: złego samopoczucia, niepokoju, kłopotów, depresji, bezsenności. A potem następuje przejście symptomów do sfery duchowej, a więc problemy z modlitwą, złe samopoczucie w czasie Mszy św., drażliwość, nerwowość na modlitwie, aż do bluźnierstwa. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że takie praktyki jak spirytyzm, wróżbiarstwo, horoskopy czy bioenergoterapia, wystawiają nas na bezpośrednie działanie złych duchów.
W Katechizmie Kościoła Katolickiego, czytamy: „Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim - nawet w celu zapewnienia mu zdrowia - są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich” (por. KKK 2117).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2011-12-31 00:00

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O Świętogórska Panno z Gostynia, módl się za nami...

2024-05-04 20:50

[ TEMATY ]

Rozważania majowe

Wołam Twoje Imię, Matko…

Karol Porwich/Niedziela

Piąty dzień naszego majowego pielgrzymowania pozwala nam stanąć na gościnnej ziemi Archidiecezji Poznańskiej. Wśród wielu świątyń, znajduje się Świętogórskie Sanktuarium, którego sercem i duszą jest umieszczony w głównym ołtarzu obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem i kwiatem róży w dłoni.

Rozważanie 5

CZYTAJ DALEJ

Wy jesteście przyjaciółmi moimi

2024-04-26 13:42

Niedziela Ogólnopolska 18/2024, str. 22

[ TEMATY ]

homilia

o. Waldemar Pastusiak

Adobe Stock

Trwamy wciąż w radości paschalnej powoli zbliżając się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Chcemy otworzyć nasze serca na Jego działanie. Zarówno teksty z Dziejów Apostolskich, jak i cuda czynione przez posługę Apostołów budują nas świadectwem pierwszych chrześcijan. W pochylaniu się nad tajemnicą wiary ważnym, a właściwie najważniejszym wyznacznikiem naszej relacji z Bogiem jest nic innego jak tylko miłość. Ona nadaje żywotność i autentyczność naszej wierze. O niej także przypominają dzisiejsze czytania. Miłość nie tylko odnosi się do naszej relacji z Bogiem, ale promieniuje także na drugiego człowieka. Wśród wielu czynników, którymi próbujemy „mierzyć” czyjąś wiarę, czy chrześcijaństwo, miłość pozostaje jedynym „wskaźnikiem”. Brak miłości do drugiego człowieka oznacza brak znajomości przez nas Boga. Trudne to nasze chrześcijaństwo, kiedy musimy kochać bliźniego swego. „Musimy” determinuje nas tak długo, jak długo pozostajemy w niedojrzałej miłości do Boga. Może pamiętamy słowa wypowiedziane przez kard. Stefana Wyszyńskiego o komunistach: „Nie zmuszą mnie niczym do tego, bym ich nienawidził”. To nic innego jak niezwykła relacja z Bogiem, która pozwala zupełnie inaczej spojrzeć na drugiego człowieka. W miłości, zarówno tej ludzkiej, jak i tej Bożej, obowiązują zasady; tymi danymi od Boga są, oczywiście, przykazania. Pytanie: czy kochasz Boga?, jest takim samym pytaniem jak to: czy przestrzegasz Bożych przykazań? Jeśli je zachowujesz – trwasz w miłości Boga. W parze z miłością „idzie” radość. Radość, która promieniuje z naszej twarzy, wyraża obecność Boga. Kiedy spotykamy człowieka radosnego, mamy nadzieję, że jego wnętrze jest pełne życzliwości i dobroci. I gdy zapytalibyśmy go, czy radość, uśmiech i miłość to jest chrześcijaństwo, to w odpowiedzi usłyszelibyśmy: tak. Pełna życzliwości miłość w codziennej relacji z ludźmi jest uobecnianiem samego Boga. Ostatecznym dopełnieniem Dekalogu jest nasza wzajemna miłość. Wiemy o tym, bo kiedy przygotowywaliśmy się do I Komunii św., uczyliśmy się przykazania miłości. Może nawet katecheta powiedział, że choćbyśmy o wszystkim zapomnieli, zawsze ma pozostać miłość – ta do Boga i ta do drugiego człowieka. Przypomniał o tym również św. Paweł Apostoł w Liście do Koryntian: „Trwają te trzy: wiara, nadzieja i miłość, z nich zaś największa jest miłość”(por. 13, 13).

CZYTAJ DALEJ

Lublin. Nowy sezon w Wieży Trynitarskiej

2024-05-05 12:18

Muzeum Archidiecezji Lubelskiej

Ksiądz Łukasz Trzciński zaprasza w gościnne progi muzeum

Ksiądz Łukasz Trzciński zaprasza w gościnne progi muzeum

Wybierając się na spacer po Lublinie, warto zajrzeć do Wieży Trynitarskiej, która zmienia się z każdym sezonem - zaprasza ks. Łukasz Trzciński.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję