Reklama

Wiadomości

Rektor KUL: współpraca z PAP to promocja nauki i kształcenie przyszłych dziennikarzy

Współpraca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Polskiej Agencji Prasowej przyczyni się do jeszcze większej obecności w przestrzeni medialnej informacji o życiu naukowym i prowadzonych badaniach, ale także pomoże w kształceniu przyszłych dziennikarzy – podkreślił rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski.

[ TEMATY ]

KUL

współpraca

PAP

Wikipedia/LLEW

Dziedziniec KUL

Dziedziniec KUL

Rektor KUL i prezes PAP Wojciech Surmacz podpisali w czwartek List intencyjny ws. współpracy pomiędzy uniwersytetem i agencją. Wspólne działania mają dotyczyć informacji z zakresu nauki i technologii, polskich osiągnięć badawczych oraz wszechstronnego teoretyczno-praktycznego przygotowania studentów dziennikarstwa do pracy w mediach.

"Bardzo się cieszę z zainteresowania współpracą ze strony tak prestiżowych uczelni. To dla PAP ogromne wyróżnienie. Z przyjemnością +uzbroimy+ przyszłych dziennikarzy z KUL w unikalne doświadczenie, które będą mogli zdobyć podczas praktyk w profesjonalnej agencji prasowej" – powiedział prezes PAP Wojciech Surmacz.

Ks. prof. Kalinowski zaznaczył, że uniwersytet dostrzega potrzebę coraz szerszego używania współczesnych narzędzi komunikacyjnych i nowych technologii, by docierać z wartościowym przekazem do odbiorców tradycyjnych i nowych mediów. "PAP i KUL to instytucje z ponad stuletnią tradycją, dysponujące ogromnym potencjałem. Nasza współpraca może przyczynić się do zwiększania jakości i atrakcyjności dyskursu medialnego, który dziś stał się tak istotnym elementem budowania opinii publicznej” – powiedział.

Dodał, że KUL prowadzi obecnie prace nad utworzeniem Akademii Nowoczesnych Mediów, która umożliwi nie tylko zdobywanie wiedzy praktycznej m.in. studentom dziennikarstwa, ale również będzie miejscem analizy i badania trendów medialnych oraz podnoszenia kwalifikacji zawodowych dziennikarzy, a także osób odpowiedzialnych za PR, reklamę, czy marketing polityczny.

„Internet i media społecznościowe stały się głównymi kanałami komunikacji, jako uniwersytet katolicki nie możemy nie zauważać tych zjawisk, które oprócz ogromnych możliwości, stwarzają też poważne zagrożenia, choćby w postaci hejtu czy fake newsów. Także PAP odpowiada na te wyzwania, m.in. poprzez serwis Fake Hunter” – podkreślił rektor KUL.

Ks. prof. Kalinowski poinformował też, że w ramach Akademii Nowoczesnych Mediów KUL funkcjonowały będą m.in., profesjonalne studia radiowe i telewizyjne oraz sale do montażu wideo i audio. Całkowita wartość inwestycji to 3 mln zł.

Reklama

Obecnie na KUL można studiować na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. Studenci odbywają 240 godzin specjalistycznych praktyk zawodowych: w mediach tradycyjnych i internetowych, w agencjach i firmach public relations, w agencjach reklamowych, w biurach ds. promocji, w biurach rzeczników prasowych, w instytucjach samorządowych i administracji rządowej.

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

KUL współpracuje ściśle również z Katolicką Agencją Informacyjną (KAI).

2020-11-05 18:35

Ocena: 0 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Silniejsze więzi

Niedziela małopolska 10/2021, str. I

[ TEMATY ]

współpraca

Anna Bandura

Dostrzeżono m.in. zaangażowanie ks. Zdzisława Sochackiego w budowanie więzi pomiędzy archidiecezją krakowską a diecezją Chartres

Dostrzeżono m.in. zaangażowanie ks. Zdzisława Sochackiego w budowanie więzi pomiędzy archidiecezją krakowską a diecezją Chartres

Proboszcz katedry wawelskiej ks. Zdzisław Sochacki został mianowany kanonikiem honorowym Kapituły Bazyliki Katedralnej Notre-Dame w Chartres we Francji. 

Uroczystość wręczenia honorowej nominacji odbyła się 28 lutego w czasie Mszy św. w katedrze na Wawelu. Eucharystii przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, który w słowie wstępnym przypomniał, że celebracja związana jest z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia i kultem Ojca Świętego Jana Pawła II, „zaszczepionymi przez związki ks. prał. Zdzisława z diecezją Chartres”.

CZYTAJ DALEJ

Sednem życia religijnego ma być słuchanie serca

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 7, 14-23.

Środa, 8 lutego 2023. Św. Hieronima Emilianiego; św. Józefiny Bakhity, dziewicy, wsp. dow.

CZYTAJ DALEJ

Obradowała Rada Krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych

2023-02-08 16:48

[ TEMATY ]

misje

Papieskie Dzieła Misyjne

missio.org.pl

W Skorzeszycach odbyła się Rada Krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych. Do diecezji kieleckiej przyjechało 17 kapłanów z 16 diecezji, dyrektor krajowy PDM ks. Maciej Będziński, sekretarze poszczególnych Dzieł oraz dyrektor wydawnictwa Missio-Polonia. W najbliższym czasie powołana zostanie również fundacja „Na Krańce Świata”, która będzie służyć pozyskiwaniu projektów dla animacji misyjnej w PDM.

W poniedziałek Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Kaleta z diecezji kieleckiej. Przybliżył on uczestnikom postać sługi Bożego ks. Wojciecha Piwowarczyka, byłego dyrektora PDM w diecezji kieleckiej, duszpasterza młodzieży i chorych, zaangażowanego w dzieło misyjne.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję