Reklama

Aspekty

Uczyli się posłuszeństwa od Maryi

Członkowie Diecezjalnej Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio 8 grudnia zawierzyli Najświętszej Maryi Pannie swoje rodziny.

[ TEMATY ]

Niepokalane Poczęcie

Diecezjalna Grupa Modlitewna św. Ojca Pio

Karolina Krasowska

Uczestnicy nabożeństwa otrzymali różaniec rodzinny i cudowne medaliki

Uczestnicy nabożeństwa otrzymali różaniec rodzinny i cudowne medaliki

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zgromadziła na modlitwie w kościele pw. św. Alberta w Zielonej Górze członków Diecezjalnej Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio. Jak co roku, tego dnia, członkowie wspólnoty w sposób szczególny modlili się do Boga przez wstawiennictwo Maryi, naśladując jej posłuszeństwo. Takie też było hasło wczorajszego wieczoru. 

Jak mówi opiekun wspólnoty ks. Krzysztof Hojzer, Matka Boża była obecna we wszystkich etapach życia św. Ojca Pio. - Kiedy pokornie zbliżamy się do Matki Najświętszej, Ona wyprasza nam nie tylko łaski potrzebne na co dzień, ale przede wszystkim kształtuje nasze serca, aby stały się godnym mieszkaniem Jezusa - mówi kapłan. 

Wieczór modlitw poświęcony Maryi rozpoczął Różaniec rodziców za dzieci. Następnie odbyła się Msza św., a po niej nabożeństwo z odnowieniem przyrzeczeń oddania Maryi siebie i swoich domów oraz z ponowieniem nałożenia szkaplerzy i medalików. W tym roku wszyscy uczestnicy nabożeństwa otrzymali też różaniec rodzinny, aby zapraszali Maryję do swojej codzienności i uczyli się Jej posłuszeństwa Bogu. 


2020-12-09 08:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uwielbiona Niepokalana

Niedziela rzeszowska 49/2019, str. VII

[ TEMATY ]

Rzeszów

Niepokalane Poczęcie

Niepokalana

Arkadiusz Bednarczyk

Obraz Niepokalanej w Strzyżowie

Obraz Niepokalanej w Strzyżowie

Prawda głosząca, iż Maryja od poczęcia została zachowana od zmazy grzechu pierworodnego, obecna od stuleci w Kościele, została formalnie usankcjonowana w piętnastym wieku przez papieża Sykstusa IV. Jej święto obchodzimy 8 grudnia

Przez ponad 150 lat trwały artystyczne próby uchwycenia pędzlem tej niezwykłej prawdy. Dopiero hiszpański malarz doby baroku Francisco Pacheco, teść Diego Velasqueza, namalował obraz, który przez wieki stał się ikonograficznym wzorem dla przedstawień Niepokalanej. Ukazał on Marię jako niewinną, subtelną i piękną dziewczynę, otoczoną gwiaździstą aureolą, dotykającą stopami księżyca, przyodzianą w białą suknię i błękitny płaszcz.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Redakcja "Niedzieli" serdecznie zaprasza wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Dozwól nam chwalić Cię, Panno Przenajświętsza, i daj nam moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim". Spraw, byśmy pełni miłości i ufności biegli "do stóp Twoich kornie błagając" w różnych potrzebach.

CZYTAJ DALEJ

"Essa" zwycięzcą plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku 2022

2022-12-07 09:21

[ TEMATY ]

młodzież

Adobe.Stock

"Essa" została Młodzieżowym Słowem Roku 2022. "+Essa+ jest jak młodzież – różnorodna i niepoddająca się szablonowym definicjom, ale za to spontaniczna i ekstatycznie emocjonalna" – mówi PAP prof. Anna Wileczek, przewodnicząca jury plebiscytu.

Plebiscyt Młodzieżowe Słowo Roku 2022 został rozstrzygnięty. "Decyzją głosujących internautów ten tytuł przypadł tegorocznemu faworytowi – słowu +essa+. Zostało ono w ten sposób wyróżnione spośród 20 finałowych słów, które przeszły do II etapu konkursu" – wskazała w rozmowie z PAP prof. Anna Wileczek z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i Obserwatorium Języka i Kultury Młodzieży UJK, przewodnicząca jury plebiscytu Młodzieżowe Słowo Roku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję