Jego kustosz ks. Marek Kundzicz zaprasza w każdą środę na Dróżki św. Józefa o godz. 7.30 i 17.30 oraz na Mszę św. z konferencją o godz. 9.00 i 18.00.
W I środę miesiąca konferencja jest skierowana do mężczyzn i Bractwa św. Józefa, a w II środę – do kobiet. III środa miesiąca to konferencja dla dotkniętych chorobą (godz. 9.00) i dla młodzieży (godz. 18.00). W IV środę zaproszeni są seniorzy i Klub Seniora.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Program modlitwy 19. dnia każdego miesiąca wygląda następująco:
• 8.30 – Różaniec św. Józefa i Litania do Przeczystego Serca św. Józefa
• 9.00 – Msza św. z nauką dla małżeństw i rodzin
• 17.30 –Różaniec św. Józefa i Litania do Przeczystego Serca św. Józefa
• 18.00 – Msza św. z nauką dla małżeństw i rodzin.
W każdą sobotę o godz. 12.00 odprawiana jest Msza św. w intencjach zamówionych tylko za żywych przez wstawiennictwo św. Józefa, z włożeniem rąk w modlitwie wstawienniczej.
Codziennie po wieczornej Mszy św. można również przyjąć do swojego domu obraz św. Józefa. Wcześniej należy jednak zgłosić taki zamiar w kancelarii lub zakrystii.
Reklama
Ks. Kundzicz zaprasza do modlitwy w sanktuarium, które jest otwarte przez cały dzień. – Można podejść blisko obrazu. Widzę, że przychodzą osoby z różnych parafii, aby klęknąć przed tym wizerunkiem. Zapraszam tym bardziej w Roku św. Józefa, kiedy przed tym tak bardzo „przemodlonym” obrazem można zyskiwać szczególne łaski i odpusty – zachęca duszpasterz.
Na stronie internetowej (www.sanktuariumjozefa.pl) sanktuarium św. Józefa w Częstochowie przypomina o odpustach, które dzięki zezwoleniu Penitencjarii Apostolskiej pod zwykłymi warunkami można uzyskać w Roku św. Józefa.
Udziela się zatem odpustu zupełnego wszystkim, którzy:
• przez co najmniej pół godziny będą rozważać Modlitwę Pańską lub wezmą udział w jednym pełnym dniu skupienia zawierającym rozważanie o św. Józefie;
• na wzór św. Józefa spełnią uczynek miłosierdzia względem ciała lub względem duszy;
• będą odmawiać Różaniec w rodzinach i pomiędzy narzeczonymi;
• powierzać będą codziennie swoją działalność opiece św. Józefa;
• będą wzywać Rzemieślnika z Nazaretu w modlitwach wstawienniczych za tych, którzy szukają pracy, aby mogli znaleźć zajęcie, oraz aby praca wszystkich ludzi była bardziej godna;
• odmawiać będą Litanię do św. Józefa (w tradycji łacińskiej) lub Akatyst do św. Józefa (w tradycji bizantyjskiej), w całości lub przynajmniej w odpowiedniej części, lub też jakąś inną modlitwę do św. Józefa, przypisaną jako własna w różnych tradycjach liturgicznych, w intencji Kościoła prześladowanego od wewnątrz i od zewnątrz oraz w intencji ulżenia wszystkim chrześcijanom, którzy cierpią prześladowania wszelkiego rodzaju.
Reklama
Ponadto odpust można uzyskać za odmówienie jakiejkolwiek modlitwy prawnie zatwierdzonej lub spełnienie innego aktu pobożności ku czci św. Józefa z okazji dni jemu poświęconych, a więc:
• 19 marca – w uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP
• 1 maja – we wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika
• Święta Świętej Rodziny zwanego w tradycji bizantyjskiej Niedzielą św. Józefa
• 19. dnia każdego miesiąca
• w każdą środę, czyli w dzień szczególnie poświęcony św. Józefowi w tradycji łacińskiej.
Wierni są zachęcani do uczestnictwa w wydarzeniach związanych w Rokiem św. Józefa. Jeśli jednak nie pozwoli im na to choroba, „rozszerza się dar odpustu zupełnego w sposób szczególny na osoby w podeszłym wieku, na chorych, umierających i wszystkich tych, którzy z usprawiedliwionych racji nie mogą wyjść z domu, a którzy odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu oraz z intencją wypełnienia, gdy tylko to będzie możliwe, zwykłych warunków, odmówią w domu lub tam, gdzie zatrzymuje ich przeszkoda, akt pobożności na cześć św. Józefa, pocieszyciela chorych i patrona dobrej śmierci, ofiarując z ufnością Bogu boleści i niedogodności własnego życia”.