Reklama

Wiara

Wielkanoc w telewizji, radiu i internecie

Transmisje z liturgii Triduum Paschalnego, koncerty pieśni pasyjnych, reportaże i muzyczne widowiska przygotowały stacje telewizyjne, rozgłośnie radiowe oraz portale internetowe. Poniżej prezentujemy wybrane pozycje, które zainteresują wielu widzów i słuchaczy.

[ TEMATY ]

telewizja

TV Trwam

internet

radio

telewizja

TVP

transmisja online

Karol Porwich/Niedziela

TVP

Podczas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, w szczególnie trudnym czasie pandemii, Telewizja Polska przygotowała dla widzów wyjątkową ofertę programową. Już od Wielkiego Czwartku, rozpoczynającego Triduum Paschalne, w TVP transmisje nabożeństw i Mszy Świętych oraz specjalne świąteczne koncerty. Widzowie obejrzą m.in. recital światowej sławy tenora – Andrei Bocellego, pieśni pasyjne nagrane w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz na żywo z Lublina muzyczne widowisko wielkopostne #Pasja2021. W ofercie świątecznej znajdą się także premierowe, charytatywne odcinki programów i seriali.

TVP1

Wielki Czwartek

TRANSMISJA MSZY WIECZERZY PAŃSKIEJ Z SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ NA JASNEJ GÓRZE, na żywo

godz. 18:00

Wielki Piątek

W JEGO RANACH UZDROWIENIE – KONCERT PIEŚNI PASYJNYCH W KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ, premiera

godz. 15:45

Koncert „W Jego ranach uzdrowienie” wpisuje się w tradycję wspólnego przeżywania Triduum Paschalnego. Poprzez dobór pieśni i charakter narracji z użyciem tekstów pasyjnych z Ewangelii oddaje atmosferę duchowego wyciszenia i refleksji, umożliwiając wiernym przeżywanie Męki pańskiej. Koncert odbył się w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Usłyszymy w nim tradycyjne pieśni pasyjne, pieśni wielkopostne, śpiewane we wspólnotach religijnych i pieśni liturgiczne obecne w nabożeństwach wielkopostnych kościoła katolickiego. Wystąpią: Piotr Cugowski, Maciej Miecznikowski, Olga Szomańska, Beata Bednarz, Mietek Szcześniak, Tullia. Towarzyszyć im będzie orkiestra pod kierunkiem Adama Skrzypka, Męski zespół muzyki cerkiewnej IKOS i Chłopięcy Chór Narodowego Forum Muzyki. Narratorem koncertu będzie Artur Żmijewski. Reżyseria: Beata Szymańska.

TRANSMISJA LITURGII MĘKI PAŃSKIEJ Z SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ NA JASNEJ GÓRZE, na żywo

godz. 18:00

Wielki Piątek to dzień Krzyża. Po południu odprawiana jest Liturgia Męki Pańskiej. Centralnym wydarzeniem liturgii wielkopiątkowej jest adoracja Krzyża. Zasłonięty fioletowym suknem wnosi się przed ołtarz. Po liturgii Krzyż zostaje w widocznym i dostępnym miejscu, tak by każdy wierny mógł go adorować.

Reklama

DROGA KRZYŻOWA Z UDZIAŁEM PAPIEŻA FRANCISZKA – TRANSMISJA Z WATYKANU, na żywo

godz. 20:55

Droga Krzyżowa z udziałem papieża Franciszka ponownie odbędzie się na placu św. Piotra. Z powodu pandemii przeniesiono ją z Koloseum. Rozważania przygotowane zostały przez skautów z Umbrii oraz dzieci i młodzież z jednej z rzymskich parafii. Rozważaniom towarzyszyć będą specjalne rysunki przygotowane przez dzieci z dwóch rzymskich domów opieki.

Wielka Sobota

TRANSMISJA LITURGII WIGILII PASCHALNEJ Z SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ NA JASNEJ GÓRZE, na żywo

godz. 18:00

Wielka Sobota jest dniem ciszy i oczekiwania. Po śmierci krzyżowej i złożeniu do grobu wspomina się zstąpienie Jezusa do otchłani. W sobotę wieczorem w Kościele katolickim rozpoczyna się liturgia światła.

ORĘDZIE ABP. ADAMA SZALA NA WIELKANOC, premiera

godz. 20:00

Każdego roku z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, hierarcha Kościoła katolickiego zwraca się do Polaków w kraju, jak i żyjących poza granicami Polski ze specjalnym orędziem. Tak będzie i w tym roku. W Wielką Sobotę abp Adam Szal skieruje do wiernych swoje słowa.

Niedziela Wielkanocna

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ Z SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W ŁAGIEWNIKACH, na żywo

godz. 07:00

WIELKANOCNY KONCERT DOBREJ NADZIEI, premiera

godz. 09:05, cz. 1, godz. 12:40, cz.2

„Wielkanocny Koncert Dobrej Nadziei” jest muzycznym przedsięwzięciem wpisującym się wymową i atmosferą Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w czas nadziei i radości. Na repertuar koncertu składają się utwory z optymistycznym przesłaniem, ku pokrzepieniu, w szczególnym czasie pandemii. Do udziału w koncercie zaproszono wielu uznanych wykonawców, reprezentujących różne pokolenia i różne muzyczne style: Alicję Majewską, Alicję Węgorzewską, Piotra Cugowskiego, Staszka Karpiel-Bułecka, Roksanę Węgiel, zespół Pectus, Andrzeja Lamperta, Alicję Tracz, Piotra Kupichę i Viki Gabor. Artystom towarzyszyć będą chóry: Małe TGD i TGD, Sound'n'Grace, Gospel Rain. W trakcie dwuczęściowego koncertu widzownie poznają historie osób dotkniętych przez los, którym udało się pokonać trudności. Otrzymali oni szansę, której dają świadectwo: wierzą, że tak jak Mesjasz pokonał śmierć, tak im udało się przezwyciężyć chorobę czy zwątpienie, a my wszyscy pokonamy trudy otaczającej codzienności. Te krótkie „human stories” mają być przykładem odrodzenia, tchnąć promyk nadziei i pokazać, że w obliczu śmierci i trudnych sytuacji życiowych wszyscy jesteśmy równi. Koncert poprowadzą Ida Nowakowska-Herndon i Tomasz Wolny.

Reklama

Reżyseria: Bolesław Pawica

MSZA ŚWIĘTA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO URBI ET ORBI – TRANSMISJA Z WATYKANU, na żywo

godz. 09:55

Msza Zmartwychwstania Pańskiego z Watykanu odprawiana przez papieża Franciszka. Ojciec Święty udzieli też specjalnego błogosławieństwa „Urbi et Orbi”.

CUD ŻYCIA – KONCERT WIELKANOCNY, premiera

godz. 21:15

W Niedzielę Wielkanocną, 4 kwietnia o godz. 21:15 specjalnie dla widzów Telewizji Polskiej „Cud Życia – Koncert Wielkanocny” w wykonaniu Andrei Bocellego – artysty światowej sławy, uwielbianego i cenionego tenora oraz kompozytora. Andrea Bocelli, zaprezentuje widzom Telewizji Polskiej utwory ze swojej najnowszej płyty „Believe”, z przesłaniem miłości i nadziei, ale również treści nawiązujące do najważniejszych wartości, jakimi są wiara, rodzina oraz ludzkie życie. Nie zabraknie także utworów, dzięki którym Andrea Bocelli zdobył sławę międzynarodową, takich jak: „Time To Say Goodbye”, czy „Perfect Symphony”, którą Andrea Bocelli wykona wspólnie z synem Matteo – podobnie jak „Fall on me”. Matteo Bocelli, który talent wokalny odziedziczył po ojcu, zaśpiewa utwór „Sogno”.

Reklama

Poniedziałek Wielkanocny

MIĘDZY ZIEMIĄ A NIEBEM – WYDANIE ŚWIĄTECZNE, na żywo

godz. 11:50

W programie podajemy najświeższe informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie, przypominamy o ciekawych wydarzeniach kościelnych i społecznych. Przedstawiamy także aktualne wydarzenia z życia Stolicy Apostolskiej.

REGINA COELI – WIELKANOC, na żywo

godz. 12:00

Transmisja modlitwy Regina Coeli pod przewodnictwem papieża Franciszka. Jest to modlitwa maryjna odmawiana w miejsce modlitwy Anioł Pański w okresie wielkanocnym – od Wigilii Paschalnej do niedzieli Zesłania Ducha Świętego włącznie. W tym roku Zesłanie Ducha Świętego przypada 23 maja 2021 r.

TVP2

Wielki Piątek

NABOŻEŃSTWO WIELKOPIĄTKOWE W KATOWICACH, na żywo

godz. 17.00

Wielki Tydzień w Kościele ewangelicko-augsburskim to kulminacja 6-tygodniowego czasu pasyjnego i przygotowanie do Świąt Wielkanocy. Zwieńczeniem tego czasu jest Wielki Piątek, który w Kościele luterańskim od czasów Reformacji jest uważany za najważniejsze święto. Przejmująco w tym dniu brzmią ewangelickie pieśni pasyjne, których słowa i muzyka szczególnie poruszają. W tym roku nabożeństwo transmitowane będzie z kościoła luterańskiego w Katowicach, a poprowadzi je bp Marian Niemiec.

#PASJA2021, na żywo

godz. 20:00

#Pasja2021 to wielkie muzyczne widowisko wielkopostne na żywo z Lublina. Wspólne rozważanie Męki Jezusa Chrystusa zilustrowane współczesnymi wydarzeniami i polską muzyką rockową ma przypomnieć szerokiej publiczności sens nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy oraz prowadzić do refleksji i zadumy nad własnym życiem i nad otaczającym światem. Wystąpią gwiazdy polskiej sceny oraz laureaci The Voice of Poland, m.in.: Justyna Steczkowska, Alicja Szemplińska, Viki Gabor, Piotr Cugowski, Marcin Sójka, Stanisław Karpiel Bułecka, Adam Kalinowski, Jędrzej Skiba, Marta Gałuszewska, Natalia Zasępa. Widowisko poprowadzą Marta Manowska i Łukasz Nowicki.

Reklama

Reżyseria: Konrad Smuga.

TV TRWAM

W Wielki Piątek w TV Trwam w paśmie porannym (godz. 10.15) będzie można obejrzeć odcinek cyklu dokumentalnego "100 cudownych miejsc na świecie" - tym razem poświęconego Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie. O godz. 17:30 - 17:55 zaprezentowany zostanie reportaż z Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która wiedzie 50-kilometrową trasą z Jastrzębiej Góry do Helu. Tradycyjnie będzie też transmisja Liturgii Męki Pańskiej z Bazyliki św. Piotra w Watykanie od godz. 18.00 oraz o 21.00 - transmisja z nabożeństwa Drogi Krzyżowej z placu św. Piotra, któremu przewodniczyć będzie papież Franciszek.

W Wielką Sobotę o 6.45 emisja filmu dokumentalnego "Krzyżu święty, nade wszystko!". Przedstawiono w nim historię krzyża, który św. Jan Paweł II trzymał w Wielki Piątek 25 marca 2005 roku. Splata on historię cierpienia papieża i Janiny Trafalskiej od 26 lat poruszającej się na wózku inwalidzkim. O godz. 10.45 Wielkopostny Koncert Muzyki Filmowej - fragmenty ścieżki dźwiękowej, którą skomponował John Debney do filmu "Pasja" Mela Gibsona w aranżacjach przygotowanych przez muzyków Lubelskiej Orkiestry Muzyki Rozrywkowej "FeelHarmonia".

O godz. 19.30 - Liturgia Wigilii Paschalnej - transmisja z Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Wigilia Paschalna rozpoczyna świętowanie zmartwychwstania Pana Jezusa. Stanowi ona centralny moment Triduum Paschalnego. Jest najważniejszą i najpiękniejszą celebracją w całym roku liturgicznym.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego katechezę "Ukrzyżowanie, śmierć i złożenie do grobu" wygłosi na antenie TV Trwam o godz. 9.15 bp Antoni Długosz.

Reklama

O godz. 10.00 Msza święta pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka z błogosławieństwem Urbi et Orbi - transmisja z Watykanu.

W Radiu Maryja również bogaty program transmisji na czas Triduum Paschalnego:

W Wielki Czwartek Wielki Czwartek o 10:00 – transmisja Mszy Krzyżma Świętego z Katedry Świętych Janów w Toruniu a o 18:00 – transmisja Mszy Wieczerzy Pańskiej z Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

W Wielki Piątek o 17:00 – transmisja Liturgii Męki Pańskiej z Katedry Polowej Wojska Polskiego pod przewodnictwem bp. Józefa Guzdka a 21:00 – transmisja Drogi Krzyżowej z Placu św. Piotra - na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

Wielka Sobota - 12:00 – transmisja nowenny przed 30. rocznicą Powstania Radia Maryja z Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu; o 19:30 – transmisja Wigilii Paschalnej na antenie Radia Maryja i TV Trwam sprzed ołtarza katedry w Bazylice św. Piotra pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka.

Niedziela Wielkanocna - o 06:00 transmisja Mszy św. rezurekcyjnej z Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu

10:00 – transmisja Mszy św. na antenie Radia Maryja i Tv Trwam z Watykanu pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka, który udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi; 12:00 – modlitwa Regina Coeli na antenie Radia Maryja i Tv Trwam

Poniedziałek Wielkanocny - o 12:00 modlitwa Regina Coeli na antenie Radia Maryja i Tv Trwam i przesłanie Ojca Świętego Franciszka.

POLSKIE RADIO

PR I

W Programie 1 Polskiego Radia będzie można słuchać nabożeństw Triduum Paschalnego oraz mszy w Święto Zmartwychwstania Pańskiego. Będą one transmitowane z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie.

Wielki Czwartek, godz. 18.00

Msza św. Wieczerzy Pańskiej mająca upamiętniać Ostatnią Wieczerzę Jezusa z uczniami. Mszą tą rozpoczyna się Triduum Paschalne. Wraz z rozpoczęciem mszy kończy się okres Wielkiego Postu.

Reklama

Wielki Piątek, godz. 18.00

Liturgia Męki Pańskiej. Wielki Piątek jest jednym z dwóch dni w roku, w których nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia ma natomiast umożliwić wiernym przyjęcie komunii świętej i przypomnieć cierpienia Jezusa Chrystusa.

Wielka Sobota, godz. 20.00

W Wielką Sobotę, ostatni dzień Wielkiego Tygodnia zapraszamy do wysłuchania Orędzia Wielkanocnego, które wygłosi arcybiskup Adam Szal - metropolita przemyski. Następnie po godz. 20.05 zapraszamy na Liturgię Wigilii Paschalnej.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, godz. 9.00

Transmisja uroczystej mszy św. z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie.

Polskie Radio w każdą niedzielę o 9.00 i 19.00 transmituje w Programie 1 mszę św. z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie. Liturgia radiowa to forma uczestnictwa nie tylko dla chorych, lecz także dla osób starszych, pracujących w niedziele czy więźniów. W Eucharystii w języku polskim biorą udział także osoby mieszkające poza krajem.

PR II

1 kwietnia rozpoczyna się Festiwal Misteria Paschalia 2021, czyli jeden z największych przeglądów muzyki dawnej w Europie – nierozerwalnie związany z tematyką sakralną Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkiej Nocy. Radiowa Dwójka jest patronem medialnym wydarzenia. Transmisje codziennie na antenie Programu 2, a wybrane koncerty – w formie streamingu wideo – na stronie internetowej i Facebooku stacji.

- Tegoroczny, 18. festiwal to kontynuacja zapoczątkowanej w 2017 roku wędrówki po Europie. Zabierzemy Słuchaczy w podróż wykraczającą jednak poza granice Europy, prezentując różnorodność muzyczną i estetyczną iberyjskiego kręgu kulturowego – zarówno jego europejskie, jak i południowoamerykańskie emanacje. A to wszystko w formie pięciu wyjątkowych koncertów pasyjnych realizowanych w Polsce, Szwajcarii i Włoszech - informują organizatorzy wydarzenia z Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Reklama

Festiwal z powodów epidemicznych odbywa się w formule on-line, dlatego organizatorzy zachęcają do śledzenia transmisji w formie streamingu wideo na playkrakow.com. Radiowa Dwójka zaprasza na bezpłatne transmisje i retransmisje antenowe wszystkich koncertów oraz streaming wideo dwóch koncertów (w Wielką Sobotę oraz w Wielkanocny Poniedziałek) – na stronie internetowej i Facebooku.

Program transmisji w Programie 2 Polskiego Radia:

piątek, 2 kwietnia, godz. 16.00 – retransmisja koncertu otwarcia z 1 kwietnia z Ritterhaus Bubikon (Szwajcaria) pt. Cantrix. Wykonawcy: Ensemble Peregrina (CH) pod kierunkiem Agnieszki Budzińskiej-Bennett (PL). Muzyka hiszpańskich żeńskich klasztorów królewskich w Sigenie (szpitalniczki) i Las Huelgas (cysterki).

sobota, 3 kwietnia, godz. 15.00 – retransmisja koncertu z 2 kwietnia z Teatro Fraschini (Pawia, Włochy). W programie: Mattutino de’ Morti Davide Pereza – najważniejsze dzieło muzyczne XVIII wieku w Portugalii oraz antyfony Salve Regina i In paradisum deducant te angeli w opracowaniu Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego z jego Conductus funebris.

sobota, 3 kwietnia, godz. 20.00 – transmisja z Kopalni Soli „Wieliczka”: Pasiones de España; medytacyjny koncert skupiony wokół celebracji tajemnicy Wielkanocy. Wystąpią Mariana Flores (sopran) oraz Mónica Pustilnik (lutnia).

niedziela, 4 kwietnia, godz. 18.00 – transmisja z Centrum Kongresowego ICE w Krakowie: Koncert Carmina latina – muzyka polifoniczna XVI i XVII wieku z Ameryki Łacińskiej. Artyści: Mariana Flores (sopran), Leandro Marziotte (kontratenor), Emiliano Gonzalez Toro (kontratenor), Matteo Bellotto (bas), Namur Chamber Choir, Cappella Mediterranea, Leonardo García Alarcón (dyrygent).

poniedziałek, 5 kwietnia, godz. 18.00 – transmisja z Centrum Kongresowego ICE w Krakowie: Koncert finałowy Vivaldi e Handel: Arie e concerti, czyli wybór arii dwóch wybitnych kompozytorów okresu baroku. Wystąpią: Natalia Kawałek (mezzosopran), Paweł Gajewski, Marian Magiera (trąbka), Capella Cracoviensis na historycznych instrumentach; Robert Bachara (prowadzenie).

Reklama

PR III

Trójka zaprasza na spokojne, muzyczne święta, proponując słuchaczom specjalne wydania audycji i dużo muzyki niosącej ukojenie i nadzieję.

Na sam początek, w Wielki Piątek od godz. 4 rano, Mateusz Tomaszuk zaprasza na prezentację tuż przed wschodem słońca "muzyki, która skłania do przemyśleń". Pod hasłem "120 minut wyciszenia" zabrzmią m.in. Pink Floyd, Dead Can Dance i Peter Gabriel.

Z kolei w Wielką Sobotę dwugodzinne wydanie „Audycji Podzwrotnikowej” Wojciech Cejrowski poprowadzi od godz. 10. Opowieści o ludziach i świątecznych zwyczajach Ameryki Łacińskiej będą przeplatane jak zwykle tropikalną muzyką.

Niedzielne wielkanocne śniadanie można będzie zjeść w towarzystwie Anny Popek, która od godz. 10 będzie przypominać zwyczaje, które od wieków tworzą niezapomniany klimat tych świąt.

Z kolei wieczorem w Wielką Niedzielę Trójka zaprasza na dwa wspaniałe koncerty. Retransmisji recitalu autorskiego Wojciecha Młynarskiego ze studia im. Witolda Lutosławskiego z 2000 roku będzie można wysłuchać od godz. 19. Jego piosenki nie tylko są mądrym i wnikliwym opisaniem świata wokół nas, ale także – niosą nadzieję.

Natomiast godzinę później będzie można odpłynąć wraz z charakterystycznym, kojącym głosem Gregory'ego Portera. Przypomnimy jego koncert ze studia im. Agnieszki Osieckiej z 2017 roku i to będzie jazz najwyższej próby.

Wielki Poniedziałek to... lany poniedziałek! Trójka, nawiązując do wielkanocnych tradycji, także szykuje słuchaczom prawdziwy, antenowy śmigus-dyngus! Dlatego już od godz. 8 Małgorzata Łukowska zaprasza na dwugodzinny "Trójkowy śmigus muzyczny". Następnie, od godz. 10, aż pięciogodzinny "Trójkowy dyngus kulturalny" proponuje Piotr Łodej. A swoistym deserem i podsumowaniem będą "Wielkanocne baby" Tomasza Żądy w godz. 15-17.

Reklama

PR IV

Radiowa Czwórka zapowiada Wielkanoc muzycznie i nastrojowo. W Wielką Sobotę w godz. 09.00-11.00 "Wielkanocna Rajza" Oli Jasińskiej, a po godz. 11.05 słuchowisko "Solaris". W samo południe "Teatr online" Michała Piwowarka, w którym zaprosimy m.in. na rozmowę o premierze spektaklu dokumentalnego w reżyserii Jakuba Tabisza w ramach "Teatru na faktach".

Po godz. 14.00 w audycji "Zaklinacze czasu", którą poprowadzi Kuba Jamrozek. Dr Witold Szymborski opowie o tym, czym różni się nasz stół świąteczny od świątecznego stołu okresu średniowiecza. Zostanie też przypomniana historia jaja Faberge - najdrogocenniejszego jaja świata.

Po godz. 15.00 – 16.00 audycja "Klucz kulturowy" Justyny Majchrzak. Jak wyglądają analogowe święta - bez kupowania gotowych dań i wysyłania życzeń sms? Prowadzący sprawdzą jakie bardzo dawne zwyczaje można odnaleźć w dzisiejszych obrzędach wielkanocnych, a jakie "nowości" zostały wplecione niepostrzeżenie w to świętowanie.

Po godz. 17.00 audycja "Nie do przejedzenia" Mateusza Kulika, a w niej odpowiedzi na pytania, co jada się w różnych częściach Polski: w Małopolsce, na Śląsku czy Podhalu.

O godz. 18.00 sobotni wieczór pełen muzyki otworzy Maciej Szajkowski i jego audycja "Muzyczne Archipelagi Nadziei". Świąteczna muzyka z całego świata, pełna optymizmu, dobrej nowiny i nadziei, z duchowym przesłaniem.

W Niedzielę Wielkanocną w godz. 10.00 – 11.00 - "Stacja Kultura" pod hasłem "Powrót do korzeni". W pierwszej części programu Dorota Borodaj - autorka książki "Ręcznie robione" opowie o rzemieślnikach XXI wieku. Jak dzisiaj wygląda ich praca, jak wygląda zderzenie tradycji z nowoczesnością, które gałęzie rzemiosła cieszą się największym powodzeniem? W drugiej części programu Damian Sikorski opowie o płytach, które były nagrywane w naturze. Jakie są efekty takich eksperymentów

Reklama

Ciekawe propozycje na czas Triduum Paschalnego i święta wielkanocne przygotował portal Stacja7.pl

W Wielki Czwartek na stronie będzie można znaleźć modlitwy za kapłanów oraz zobaczyć wywiad z abp. Grzegorzem Rysiem. Portal zachęca też do udziału we Mszy Wieczerzy Pańskiej, nawet jeżeli miałaby być ona przeżywana wirtualnie.

Na Wielki Piątek Stacja7 przygotowała "playlistę" pieśni pasyjnych i zaprasza do śledzenia transmisji Drogi Krzyżowej z Watykanu. Z kolei w Wielką Sobotę na stronach Stacji7 będzie można przeczytać m.in. o tradycjach wielkanocnych. "Można w tym dniu bezpiecznie wybrać na adorację w kościele, zadbać o ciszę i odpowiednią atmosferę w domu, a także pomodlić się tzw. Ciemną Jutrznią. Jej treść której będzie można znaleźć na naszej stronie internetowej" - zachęcają dziennikarze portalu.

Niedziela Zmartwychwstania to czas radości i świętowania Zmartwychwstania Jezusa. "Jedną z jego form mogą być pieśni wielkanocne – ich playlista będzie dostępna na naszej stronie. Na Stacji7 będzie można też przeczytać dokładną analizę Ewangelii z tego dnia, a także będzie można znaleźć modlitwę, którą warto odmówić przy świątecznym stole" - czytamy w propozycjach Stacji7.

Na portalu Profeto „Wielki Tydzień ze Słowem” prowadzi znany i lubiany duet rekolekcjonistów i ewangelizatorów – o. Michał Legan OSPPE, filmoznawca i teolog z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i rzecznik prasowy Jasnej Góry oraz ks. Michał Olszewski SCJ, twórca i dyrektor Profeto i rzecznik prasowy Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

W każdym odcinku „Wielkiego Tygodnia ze Słowem” zakonnicy odczytują fragment Ewangelii przeznaczony na dany dzień i komentują go zwracając uwagę, co jest w nim dla nich ważne.

Reklama

Kolejne odcinki są publikowane od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Soboty na portalu Profeto.pl i emitowane w Radiu Profeto, a także w mediach społecznościowych.

Internetowe transmisje liturgii Triduum Paschalnego dostępne będą także na stronach niemal wszystkich archidiecezji i diecezji oraz na ich kanałach w mediach społecznościowych lub dzięki antenom regionalnych ośrodków TVP. Transmisje takie przeprowadzą także diecezjalne rozgłośnie radiowe.

Przykładowo, Radio Nadzieja wszystkich, którzy z różnych racji nie będą mogli uczestniczyć w liturgiach Wielkiego Tygodnia zaprasza do wysłuchania transmisji na swojej antenie. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 transmisja Mszy Świętej Krzyżma z katedry łomżyńskiej. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – godz. 17.00. W Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej – godz. 17.00. Transmisja Mszy Świętej Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 19.00. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na dwie transmisje: o godz. 6.00 i o godz. 10.00. Poniedziałek Wielkanocny- godz. 10.00.

Katolickie Radio Podlasie i Diecezjalna Telewizja Internetowa Faro.TV także przygotowały program transmisji:

W Wielki Czwartek, 1 kwietnia transmitować będzie z siedleckiej katedry o godz. 10.00 – Mszę Krzyżma i o 18.00 – Mszę Wieczerzy Pańskiej.

W Wielki Piątek, 2 kwietnia będzie łączyć z się z siedlecką katedrą o godz. 9.00 - transmisja Jutrzni i o godz. 18.00, aby uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej.

W Wielką Sobotę, 3 kwietnia o godzinie 9.00 - transmisja Jutrzni.

W sobotę, 3 kwietnia o godz. 20.00 w siedleckiej katedrze rozpocznie się Wigilia Paschalna, której przewodniczyć będzie biskup siedlecki Kazimierz Gurda i w której również będzie można uczestniczyć dzięki transmisji internetowej.

Transmisje Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania na antenie Katolickiego Radia Podlasie: godzina 6.00 - rezurekcja, godzina 18.00 - msza św.

Reklama

Transmisje Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania w Faro.TV: godzina 6.00 - rezurekcja, godzina: 10.00, 12:00, 16:00, 17.00, 18.00, 19.00 - nieszpory na zakończenie Triduum Paschalnego.

W Poniedziałek Wielkanocny Radio Podlasie będzie transmitować o godzinie 10.00 Mszę św. z kodeńskiego sanktuarium.

2021-03-31 17:38

Ocena: +9 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Powstaje TV dla katolików w Egipcie

[ TEMATY ]

telewizja

katolicy

Egipt

WOJCIECH MŚCICHOWSKI

W 2013 r. rozpocznie swoją działalność Telewizja „Salam” (pokój) dla katolików w Egipcie, informuje watykańska agencja misyjna „Fides”. Projekt powstającej telewizji jest już przygotowany. TV „Salam” to będzie pierwsza katolicka telewizja egipska.

CZYTAJ DALEJ

Najgorsza współczesna zabawka. Telefon w ręce od najmłodszych lat

2023-01-30 13:09

[ TEMATY ]

porady

smartfon

Adobe Stock

Coraz częściej spotykany obrazek to dziecko w wózku, które zamiast przyglądać się światu rzeczywistemu, skupia się na tym wirtualnym. Lekarze wielu specjalności ostrzegają, że to pułapka, która może mieć konsekwencję na resztę życia dziecka. Dowiedz się, jakie.

Jak wynika z raportu „Nastolatki 3.0”, opublikowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK, polski nastolatek wpatrywał się w 2020 r. w ekran komputera lub smartfona ok. 12 godzin na dobę, częściowo z powodu zdalnych lekcji, które zajmowały ponad 7 godzin dziennie. Niemniej jednak czas spędzany przez młodzież i coraz młodsze dzieci w sieci rośnie z roku na rok.

CZYTAJ DALEJ

Bydgoszcz: zakaz prowadzenia działalności medialnej dla ks. Romana Kneblewskiego

2023-01-31 12:30

[ TEMATY ]

Bydgoszcz

Karol Porwich/Niedziela

Biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk wydał dekret, w którym zakazuje ks. prałatowi Romanowi Kneblewskiemu prowadzenia działalności medialnej.

Jest to reakcja na ostatni wpis duchownego zamieszczony na Facebooku, który dotyczył zbiórki prowadzonej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję