Reklama

Niedziela Częstochowska

Parafio, do ciebie przyszedł?

– Spotkanie ze św. Michałem Archaniołem jest po to, abyśmy sobie uświadomili, jak bardzo Bóg daje nam w aniołach wielką pomoc do walki z grzechem, złem, szatanem. On ma moc nie sam z siebie, ale od Pana Boga – powiedział bp Andrzej Przybylski 10 kwietnia w parafii Przemienienia Pańskiego w Starokrzepicach podczas peregrynacji figury św. Michała Archanioła w tej wspólnocie parafialnej.

Święty Michał Archanioł przybył do Starokrzepic z najstarszego, włoskiego sanktuarium Monte Sant’ Angelo na górze Gargano. Przy znaku figury wierni modlą się i proszą o jego pomoc w walce ze złem.

Z tej racji Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Przybylski. Prosił tego archanioła, „żeby przez nas i w nas ożywił wiarę, dał silną miłość do Boga, bo tam, gdzie jest Bóg, nie ma grzechu, i tam uciekają demony”.

Biskup Andrzej oddał św. Michałowi cały świat, ojczyznę, archidiecezję częstochowską: biskupów, kapłanów, dzieci, młodzież, rodziny, osoby cierpiące i chore. Prosił także o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz o oddalenie pandemii.

Peregrynacja figury św. Michała w Starokrzepicach wpisuje się w radość ze zmartwychwstania Jezusa. Parafia długo czekała na to spotkanie, które miało się odbyć w ubiegłym roku. Dlatego proboszcz ks. Marek Szumilas mówił: – Nasza parafia przeżywa radość spotkania z obrońcą Kościoła, wielkim orędownikiem św. Michałem Archaniołem.

Peregrynację animował ks. Sylwester Szwajca, michalita, dyrektor Centrum Edukacji Młodzieży im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku. Wyjaśnił, że obecność św. Michała w znaku figury jest czasem radości i miłości oraz mocy i łaski. Ten Archanioł pokonał szatana i nam pomaga zwyciężać dobrem wszelkie zło.

Ksiądz Szwajca pytał z zachwytem: – Parafio, do ciebie przyszedł? Święty Michał Archanioł w znaku figury zaprasza nas, abyśmy spieszyli się na spotkaniem z zmartwychwstałym Panem, bo św. Michał to ten, który jest najbliżej Boga. Święty Michał jest potężnym duchem, oddalonym od nas o jeden akt wiary, a więc jest bardzo blisko po to, by nas wspierać, umacniać i pomagać. Ta figura jest zewnętrznym znakiem obecności św. Michała w naszym życiu, który nam pomaga i przypomina o obecności Boga i aniołów, abyśmy nie zwątpili i nie stracili ducha. Bóg również dziś posyła aniołów, by pomagać ludziom walczyć z grzechem, pokusami i słabościami.

Reklama

Święty Michał zaprasza, abyśmy pozwolili Bogu dotknąć się Jego miłością i miłosierdziem, by On dotknął naszych serc uzdrawiającą łaską, aby umocnił, aby nasza wiara była żywa i autentyczna – powiedział ks. Szwajca. Tłumaczył, jak ważne jest to, aby nie pozwolić, by szatan ukradł człowiekowi Boga i pozbawił szczęścia. W tym kontekście podkreślił: – Jego zawołanie: „Któż jak Bóg” niech stanie się drogowskazem, który prowadzi do Boga.

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła w parafii Przemienienia Pańskiego w Starokrzepicach trwa od 9 do 11 kwietnia. Dziś 10 kwietnia o godz. 18 będzie sprawowana Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem, o godz. 21 Apel Jasnogórski.

W niedzielę 11 kwietnia Msze św. z aktem poświęcenia się św. Michałowi będą odprawione o godz. 8 i o godz. 10 – w kaplicy w Kostrzynie, o godz. 11 Msza św. z aktem zawierzenia parafii św. Michałowi. O godz. 15 adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła.

Pożegnanie figury nastąpi 11 kwietnia o godz. 16 po Mszy św. z aktem poświęcenia się św. Michałowi. W tym czasie mocy i łaski jest możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła.

2021-04-10 17:41

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Książę Aniołów

Niedziela świdnicka 2/2018, str. 8

[ TEMATY ]

św. Michał Archanioł

archanioł Michał

Ks. Daniel Marcinkiewicz

Grota św. Michała Archanioła na górze Gargano

Grota św. Michała Archanioła na górze Gargano

„Nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I został strącony wielki Smok, Wąż Starodawny, który się zwie diabeł i szatan...”

Ilekroć mówi się o św. Michale Archaniele, wspomina się Jego walkę z Lucyferem, którą podjął w obronie czci Boga oraz prawdy. Nie sposób mówiąc o św. Michale, nie wspomnieć o najpotężniejszym z aniołów, którego imię oznacza „niosący światło”, gdyż zgodnie z zamysłem Boga światło Stwórcy miało docierać do wszystkich stworzeń za jego pośrednictwem. Pismo Święte mówi o nim tak: „Byłeś odbiciem doskonałości, pełen mądrości i niezrównanie piękny. Byłeś doskonały w postępowaniu swoim od dni twego stworzenia, aż znalazła się w tobie nieprawość. Serce twoje stało się wyniosłe z powodu twej piękności, zanikła twoja przezorność z powodu twego blasku. Rzuciłem cię przeto na ziemię” (Ez 28,12 nn).

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Młode Homilie #129

2023-01-29 08:31

[ TEMATY ]

Młode Homilie

Ewangelia komentarz

ks. Konrad Jasiewicz

aspekty.niedziela.pl

Młode Homilie #129

Czy chcesz być szczęśliwy? Co to w ogóle znaczy? I czy każdy może osiągnąć taki stan? Posłuchajcie komentarza ks. Konrada Jasiewicza na IV niedzielę zwykłą. Filmik znajdziecie tutaj, a tekst Ewangelii tutaj. Młode Homilie – dla młodych i młodych duchem!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję