Reklama

Niedziela Częstochowska

Pielgrzymka na wzór Maryi

Pod hasłem: „Okaż się nam Matką”, z udziałem 200 pątników trwa 158. Wieluńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

[ TEMATY ]

Częstochowa

pielgrzymka

Wieluń

Zofia Białas

Przewodniczy jej ks. Emil Kałuża. Tegoroczna pielgrzymka ma wymiar szczególny, bo odbywa się w czasie jubileuszowym. Już niebawem, 5 września, przypada 50. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Wieluniu dokonanej przez kard. Stefana Wyszyńskiego i kard. Karola Wojtyłę.

– Bardzo pragnę, aby ta pielgrzymka była podobna do pielgrzymki Maryi idącej do swojej krewnej Elżbiety. Maryja swoją wędrówkę rozpoczęła tuż po Zwiastowaniu, jest brzemienna, ale nie przeraża Jej 130-kilometrowa odległość, którą musi przebyć. Ona po prostu chce pomóc swojej krewnej – powiedział w homilii podczas Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę ks. Damian Magiera, wikariusz parafii św. Piotra w Okowach w Białej k. Wielunia.

– Wyruszamy na pielgrzymkę z trochę mniejszymi bagażami, samochodów jakby trochę mniej. Ale czy mniejsze są też nasze bagaże duchowe? Jakie by one nie były, idziemy je przedstawić Matce Bożej Częstochowskiej, by Ona zaniosła je przed Boży tron. Idziemy też wyśpiewać swój Magnificat, tak jak uczyniła to Ona. Zaufaj Bogu i uwierz, że On spełni twoje prośby w odpowiednim dla ciebie czasie – dodał.

Reklama

Przez cały lipiec Pątnicy modlą się w czasie wędrówki w intencjach, które przez cały lipiec były zbierane w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Pocieszenia – Pani Ziemi Wieluńskiej.

Dzisiaj, tj. 24 sierpnia do pielgrzymów dołączy bp Andrzej Przybylski, który wygłosi dla nich konferencję i wspólnie z nimi wejdzie na Jasną Górę.

2021-08-24 08:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wojownicy Pana

Niedziela toruńska 34/2018, str. I

[ TEMATY ]

pielgrzymka

BPJG/M.Kępiński

Bp Józef wita pielgrzymów grupy niebieskiej u stóp Jasnej Góry

Bp Józef wita pielgrzymów grupy niebieskiej u stóp Jasnej Góry

Ilu potrzeba serc, by wymodlić wolność? Ilu potrzeba stóp i dłoni, by ją ponieść? Ilu ust, by ją głosić? Jak liczna musi być armia, by odniosła zwycięstwo? Wystarczy 1147 wojowników, by wymodlić, ponieść i głosić wolność, by ocalić to, co najcenniejsze, by nie utracić wewnętrznej wolności, którą może dać tylko Chrystus

Boża armia w liczbie 1147 wojowników dotarła 12 sierpnia na Jasną Górę. Po przebyciu blisko 400 km w przeciągu 9-12 dni oddali pokłon swojej Królowej, zawierzając Jej wszystkie sprawy swoich serc, sprawy Kościoła i Ojczyzny. Odnieśli zwycięstwo bez użycia broni. Odziani jedynie w zbroję Bożą, o której pouczał św. Paweł w liście do Efezjan.

CZYTAJ DALEJ

Tomaszów Mazowiecki: rusza LabOratorium Wiary, w pierwszej konferencji m. in. abp Ryś i prof. Zoll

2022-11-25 18:03

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

konferencja

Tomaszów Mazowiecki

Magdalena Pijewska/Niedziela

„Kościół Ostatniej Szansy - możliwości i stracone szanse współczesnego Kościoła” - pod tym hasłem rozpoczyna się cykl spotkań w ramach powstającego przy duszpasterstwie księży filipinów LabOratorium Wiary. W dyskusji udział wezmą m. in. abp. Grzegorz Ryś, prof. Andrzej Zoll, Sławomir Lachowski założyciel mBanku czy Anna Jochim-Labuda dyrektorka puckiego hospicjum. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 27 listopada w Tomaszowie Mazowieckim.

– Od dziesięciu lat przy parafii Świętej Rodziny prowadzonej przez księży filipinów w Tomaszowie Mazowieckim istnieje Msza Święta Ostatniej Szansy. To ostatnia Msza w mieście, gromadząca głównie ludzi młodych z Tomaszowa i okolic, ludzi szukających swojego miejsca w Kościele, ludzi którzy byli i odeszli, albo mu się przyglądają, poznając ten Kościół. Stwierdziliśmy, że to na tyle ciekawe środowisko, że ci ludzie mogą być też ciekawą inspiracją dla nas, dla duchownych, również w kontekście trwającego synodu. Postanowiliśmy zaproponować, by to środowisko spotykało się regularnie w ramach projektu, który nazwaliśmy LabOratorium wiary - oratorium, które założył św. Filip, połączone z kwestią badania, dociekania, szukania odpowiedzi – wyjaśnia KAI ks. Grzegorz Chirk, filipin.

CZYTAJ DALEJ

Zgierz: 20 lat działalności parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

2022-11-27 18:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archidiecezja Łódzka

W pierwszą niedzielę Adwentu w kościele MB Dobrej Rady w Zgierzu odbyły się uroczystości 20-lecia działalności parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Mszy św. przewodniczył abp Grzegorz Ryś, który w homilii powiedział o dwóch poleceniach Jezusa. Pierwsze z nich to zawrócenie uwagi na swoje serce. - Serce, które jest ociężałe, nie potrafi kochać. Jezus każe popatrzeć nam na naszą wiarę przez pryzmat miłości. Wiara nie jest tylko wydarzeniem intelektu, że poznajemy konkretne prawdy. Wiara jest przede wszystkim osobowym spotkaniem z Bogiem i skoro jest spotkaniem między osobami, to jest przestrzenią miłości – wyjaśnił duszpasterz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję