Reklama

Niedziela Częstochowska

Wołanie o pokój w Afganistanie

– Otwórzcie się, otwórzcie się na cierpienie braci i sióstr tam w Afganistanie, aby nasze serca mimo wszystko nie zamknęły się na muzułmanów – powiedział bp Andrzej Przybylski 5 września, w Dniu Solidarności z Afgańczykami, w Dolinie Miłosierdzia w Częstochowie.

W intencji pokoju na świecie, w sposób szczególny w Afganistanie i w solidarności z narodem afgańskim w Dolinie Miłosierdzia w Częstochowie modlitwie przewodniczył bp Andrzej Przybylski.

Po Koronce do Bożego Miłosierdzia celebrował Mszę św. i wygłosił homilię. W nawiązaniu do liturgii mówił o obfitości Boga i Jego nieogarnionym miłosierdziu.

Beata Pieczykura/Niedziela

Zachęcał do otwarcia się na Jego głos, aby otworzyć serce, oczy i uszy na słowa Ewangelii, a wtedy życie się zmieni i świat się zmieni. – Przez naszą relację do ubogich możemy zobaczyć, czy jesteśmy głusi na słowo Boże – mówił bp Przybylski. W tym duchu zachęcał do solidarności i modlitwy za cierpiących ludzi, często niewinnych, którzy umierają z głodu i cierpią z powodu wojny, a także za wszystkich polityków, aby na serio traktowali ubogich i propagowali pokój. Biskup przypomniał, że „jesteśmy braćmi i siostrami jednego Boga i trzeba, abyśmy się wspólnie modlili i wołali o miłość miłosierną”, bo to wynika z wiary. Dlatego podkreślił: – Trwajmy na modlitwie o pokój na świecie, bo Bóg nie chce naszego przerażenia.

Beata Pieczykura/Niedziela

Odpowiadając na apel papieża Franciszka i pasterzy Kościoła katolickiego, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego ks. Michał Wójciak, pallotyn, powiedział: – Miłosierdzie rozwiązuje sprawy, które po ludzku są nie do rozwiązania. Jedną z takich spraw jest sytuacja w Afganistanie. Dzisiaj w sposób szczególny chcemy modlić się w intencji Afganistanu, upraszając przemianę serc, od których tak wiele zależy.

2021-09-05 18:32

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zgromadzenie synodalne w Pradze: apel o przejrzystość języka i terminologii synodalnej

2023-02-08 17:38

Grzegorz Gałązka

Apele o przejrzystość języka i terminologii synodalnej wybrzmiały na zakończenie pracy w grupach roboczych europejskiego zgromadzenia synodalnego, jakie w dniach 5-12 lutego odbywa się w Pradze. Wielokrotnie wskazywano, że synodalność powinna być wdrożona w procesach decyzyjnych na wszystkich szczeblach życia Kościoła.

Dzisiejsze rozmowy dotyczyły trzeciego pytania zadanego w watykańskim dokumencie na etap kontynentalny, a dotyczącego tematów, jakimi powinni się zająć zgromadzenie Synodu Biskupów w październiku br. w Watykanie. Wysłuchano także relacji z prac grup roboczych z udziałem 390 delegatów, którzy brali udział w zgromadzeniu online.

CZYTAJ DALEJ

8 lutego: Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji Przeciwko Handlowi Ludźmi

2023-02-08 07:50

[ TEMATY ]

handel ludźmi

PublicDomainPictures/pixabay.com

Kościół 8 lutego obchodzi Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji Przeciwko Handlowi Ludźmi. W tym roku odbędzie się pod hasłem "Droga ku godności". Obchodom patronuje Sieć Bakhita do Spraw Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa.

Sieć Bakhita do Spraw Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa wskazuje, że w 2022 r. wzrosła liczba osób dotkniętych handlem ludźmi. Zgodnie z danymi Prokuratury Krajowej w Polsce najczęstszymi formami wykorzystania są praca przymusowa, zmuszanie do wyłudzania świadczeń socjalnych i prostytucja.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Solidarni z Aleppo - zbiórka dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi

2023-02-08 14:38

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Caritas Łódź

Pod hasłem „Solidarni z Aleppo”, Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis” prowadzą zbiórkę pieniędzy na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi na pograniczu Turcji i Syrii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję