Reklama

Aspekty

W Słubicach uczczono patrona na trudne czasy

Od kilku lat dzień 29. września stał się dla słubickiej parafii pw. Ducha Świętego dniem uroczystym i anielskim.

[ TEMATY ]

św. Michał Archanioł

Słubice

Michał Sobociński

W dzień Patrona Wspólnoty przygotowano oprawę liturgiczną Mszy św. wraz z darami ołtarza

W dzień Patrona Wspólnoty przygotowano oprawę liturgiczną Mszy św. wraz z darami ołtarza

Bractwo Szkaplerza Świętego Michała Archanioła przygotowało parafian przez nowennę do dnia wspomnienia świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, którzy według tradycji chrześcijańskiej są wysłannikami Boga i wykonują na ziemi misję specjalną. W dzień Patrona Wspólnoty przygotowano oprawę liturgiczną Mszy św. wraz z darami ołtarza. W trakcie Eucharystii proboszcz parafii ks. kan. Grzegorz Węglewski w kazaniu podkreślił rolę Archaniołów i Aniołów w życiu duchowym oraz znaczenie symboli przybliżających wiernym działanie świata anielskiego. W procesji z darami przedstawiciele bractwa nieśli chleb i wino, a także obraz z wizerunkiem bł. ks. Michała Sopoćki, którego 13. rocznicę beatyfikacji obchodziliśmy w wigilię święta Archaniołów. Po Mszy św., przygotowano dla wiernych obrazki z modlitwą i wizerunkiem Zwiastuna Bożej Chwały. Organizatorzy nie zapomnieli o tradycyjnych cukierkach „białych Michałkach” symbolizujących kamienie z groty objawień Anioła Pokoju. Następnie w salce domu parafialnego odbyła się druga część połączona z agapą, której przewodniczył opiekun bractwa proboszcz parafii, dzieląc się wspomnieniami z pierwszego spotkania z Michałem Archaniołem. Duchową ucztę wspólnoty, wzbogaconą świadectwami przeplatano radosnym śpiewem anielskich pieśni.

2021-09-30 10:22

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Już dziś Brain Blessing, czyli błogosławieństwo przed sesją egzaminacyjną w Słubicach

[ TEMATY ]

KSM

Słubice

fb

- Zaczynamy nabożeństwem Brain blessing, czyli błogosławieństwem przed sesją egzaminacyjną - mówi ks. Rafał Mocny

- Zaczynamy nabożeństwem Brain blessing, czyli błogosławieństwem przed sesją egzaminacyjną - mówi ks. Rafał Mocny

Studenci z Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą i Collegium Polonicum w Słubicach pracują w nieco innym trybie niż studenci w innych uczelniach i dopiero w lutym zaczynają sesję egzaminacyjną.

Dlatego Akademickie Koło KSM przy działające przy Collegium Polonicum wyszło w tym czasie ze szczególną inicjatywą. Duszpasterstwo Akademickie służy w tym czasie szczególnym wsparciem modlitewnym dla studentów. - Zaczynamy nabożeństwem Brain blessing, czyli błogosławieństwem przed sesją egzaminacyjną, a potem każdego dnia jest czas na adorację Najświętszego Sakramentu, poranne Msze św. i jutrznie w kaplicy. Słowa dewizy „Módl się i pracuj” w szczególny sposób mają miejsce w tym czasie – mówi duszpasterz akademicki w Słubicach ks. Rafał Mocny.

CZYTAJ DALEJ

Jak będzie w czyśćcu? Fulla Horak o życiu pozagrobowym

2023-01-24 20:30

[ TEMATY ]

czyściec

stock.adobe.com

Nieprzeliczona, nieobjęta wprost myślą jest rozmaitość tych mąk, gdyż każda wina ma swój odpowiednik w cierpieniu. Najstraszniejszą męką duszy jest tęsknota za Bogiem, którą odczuwa stale z wyjątkiem okresu, który spędza w niektórych kręgach czyśćca, gdzie niemożność zwracania się do Niego myślą – jest najokrutniejszą męką właśnie.

We wszystkich zresztą innych kręgach dusza rwie się ku górze, ku światłu, ku Bogu i cierpi z powodu niemożności zbliżenia się do Niego przez swoje nieodpokutowane jeszcze winy. Żadne pragnienie, do jakiego serce ludzkie jest zdolne, nie może się z tym równać, gdyż jest to pragnienie powrotu do swego Stwórcy i Pana wiedzącej, wyzwolonej już z ciasnoty zmysłów, nieśmiertelnej duszy. Bóg ciągnie ją ku sobie jak olbrzymi o prze-możnej, obezwładniającej sile magnes. Tęsknota za Bogiem jest więc czymś, czego dusza wyzbyć się nie może, tak jak ślepe, bezwolne opiłki metalu nie mogą przestać rwać się ku przyciągającym je biegunom. Tęsknota ta jest więc niejako tłem, na którym zarysowują się rozmaite desenie i zygzaki cierpień, udręczeń i stanów pokutującej duszy.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Duda gratuluje zwycięstwa Pavlowi i zaprasza do złożenia wizyty w Polsce

2023-01-28 18:27

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent RP Andrzej Duda

Prezydent RP Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda w sobotę na Twitterze pogratulował zwycięstwa nowemu prezydentowi Czech Petrowi Pavlowi i zaprosił go do złożenia wizyty w Warszawie.

"Dziś zakończyły się wybory prezydenckie u naszych sąsiadów Czechów. Nowym Prezydentem Republiki Czeskiej został wybrany Gen. Petr Pavel! Szanowny Panie Prezydencie, serdeczne gratulacje i pozdrowienia z Polski! Zapraszamy z wizytą do Warszawy!" - napisał prezydent Andrzej Duda w sobotę na Twitterze.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję