Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdnica: Kontrola w katedrze

Z końcem września do katedry świdnickiej przybyła ministerialna komisja z Warszawy, w celu weryfikacji poprawności prowadzonych działań administracyjno-finansowych.

[ TEMATY ]

Świdnica

remont

Katedra Świdnicka

ks. Piotr Śliwka

Przedstawiciele komisji podczas wizji w katedrze

Przedstawiciele komisji podczas wizji w katedrze

Kontrola związana była z prowadzeniem dotowanego, kwocie 17 mln zł, przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, remontu nawy głównej świdnickiej katedry.

Zadanie pod nazwą: Konserwacja, rewitalizacja i digitalizacja barokowego wnętrza gotyckiej katedry świdnickiej nr POIS.08.02.00-00-0001/18 w ramach działania 8.2 Ochrona zabytków oś priorytetowa VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, wielkimi krokami dobiega końca. Z katedry powoli znikają rusztowania. Ostateczna data zakończenia zadania to czerwiec 2022 roku.

Komisja, która przez kilka dni sprawdzała poprawność dokumentacji, w swoich pracach skupiła się na zarządzeniach i regulaminach, procedurach i instrukcjach związanych m.in. z polityką rachunkowości, obiegiem dokumentów finansowych, archiwizacji dokumentacji projektowej czy ochroną danych osobowych.

- Całość kontroli przebiegła pozytywnie, a komisja nie stwierdziła błędów w prowadzonej dokumentacji. Aktualnie oczekujemy na raport z kontroli i jesteśmy dobrej myśli – mówi ks. prał. Piotr Śliwka, proboszcz katedry. Przypomnijmy, że całkowita wartość projektu wynosi około 20 mln zł, a wartość dotychczas wykonanych prac od początku realizacji projektu wynosi około 14,5 mln zł.

2021-10-04 17:06

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Remont kościoła w Żarach

[ TEMATY ]

Kościół

remont

Żary

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Żarach /Fb/

Rozpoczął się remont kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Żarach. Celem prac jest gruntowne odnowienie frontonu kościoła.

Jak podaje parafialna gazeta „Wspólnota” – „Od 4 maja do pracy przystąpili pracownicy firmy „Novum Qualis” z Torunia, która jest głównym wykonawcą inwestycji. Podjęli prace remontowo-konserwatorskie najpierw przy wieży, a w późniejszym etapie przystąpią do renowacji frontonu z rozetą. Prace planowane są na ok. trzy miesiące”.

CZYTAJ DALEJ

Czy w piekle też jest życie wieczne?

Niedziela Ogólnopolska 34/2009, str. 24

Adobe Stock

Modlimy się bardzo często o życie wieczne dla naszych zmarłych. Pewnie i sobie życzymy tego wiecznego życia po śmierci. Jednak tak do końca nie rozumiem tego wezwania, bo nie umiem sobie wyobrazić życia wiecznego. Czy ono różni się tylko wymiarem czasu od życia na ziemi i niczym innym? Gdyby chodziło tylko o to, żebyśmy żyli nie kilkadziesiąt lat, ale wiecznie, to równie dobrze moglibyśmy sobie życzyć piekła, bo z tego, co wiem, piekło też trwa wiecznie. Czy mógłby Ksiądz napisać, czym dla Księdza jest życie wieczne i jak można dążyć do udziału w nim?
M.G.

CZYTAJ DALEJ

Odważyła się na miłość

2023-02-05 15:30

Marzena Cyfert

Błogosławieństwo relikwiami św. Marii de Mattias

Błogosławieństwo relikwiami św. Marii de Mattias

W liturgiczne wspomnienie św. Marii de Mattias w parafii św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu-Sołtysowicach odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii świętej. Eucharystii przewodniczył o. Faustyn Zatoka, proboszcz parafii.

– Relikwie przybyły do nas z dalekiego Rzymu. Dzięki hojności Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa możemy cieszyć się obecnością tej świętej w naszej świątyni, w tym szczególnym dniu, kiedy obchodzimy jej wspomnienie. Z wielką radością, dziękując Bogu za dar świętych, witamy tę świętą pośród nas. Odtąd będzie naszą parafianką, będzie naszą współsiostrą, odtąd będzie prawdziwie wstawiała się do Boga za nami – mówił w słowie powitania o. Faustyn.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję