Reklama

Wiara

29 października

#NiezbędnikRóżańcowy: Różaniec święty w objawieniach maryjnych – Kibeho

Dziś zatrzymujemy się w Rwandzie, a dokładnie w niewielkim miasteczku o dźwięcznej nazwie Kibeho. Miejscowość jest znana w Rwandzie i poza jej granicami, głównie za sprawą objawień maryjnych, które miały miejsce w latach 1981 – 1983.

[ TEMATY ]

różaniec

#NiezbędnikRóżańcowy

Graziako

Matka Najświętsza wybrała sobie pięć uczennic szkoły prowadzonej przez zakonnice. Pierwszą była jednak Alphonsine Mumureke, potem stopniowo dobierała następne do kolejnych objawień. Ukazywała się widzącym jako piękna, ciemnoskóra kobieta w białej szacie. Rozmawiała z uczennicami o ich codziennych kłopotach, błogosławiła różańce i wodę, uczyła je modlitw i pieśni. Była niezwykle dobrotliwa i przyjazna.

Na początku, gdy Alphonsine wyznała innym, co jej się przydarzyło – „stała się przedmiotem kpin i żartów. Niektórzy szydząc sobie z niej, zaczęli dawać jej różańce z prośbą, aby Matka Boża pobłogosławiła je. Jakie było ich zdumienie, gdy okazało się, iż w czasie trwania objawień różańce były tak ciężkie, że Alphonsine nie była w stanie ich podnieść, by Maryja mogła je pobłogosławić! Bo nie każdy różaniec podoba się Tej, na której chwałę jest odmawiany. Jeśli jest magicznym talizmanem albo argumentem wymuszania na Bogu własnych żądań, może być tak obciążony tym, co jest przeciwne Bogu, że nie spocznie na nim błogosławieństwo Maryi”.

Reklama

Matka Boża ukazała się także Marii-Claire Mukangango, jednej z tych, którzy najbardziej szydzili z Alphonsine, dziewczynie niezbyt pobożnej i czasami nieokrzesanej, zawsze starającej się być w centrum uwagi. Trzymając w ręku różaniec - Koronkę do Siedmiu Boleści – poleciła jej rozważać Mękę Pańską, odmawiać różaniec i tę Koronkę, której sama ją nauczyła. Do niej także skierowała te słowa: „Gdy objawiam się komuś i rozmawiam z nim, zwracam się do całego świata... Myślę o całym świecie i zwracam się do niego”... „To, o co was proszę – mówiła jeszcze - to pokuta. Chcę jedynie skruchy. Jeżeli będziecie odmawiać Różaniec do Siedmiu Boleści, rozważając je, otrzymacie moc, by naprawdę żałować. Dziś wielu ludzi w ogóle nie umie prosić o przebaczenie. Nadal krzyżują Mojego Syna. Dlatego chciałam was przestrzec. Proszę cię, powiedz o tym całemu światu”.

„Kościół rwandyjski zaakceptował objawienia w Kibeho 29 czerwca 2001 roku. Tym samym Kibeho stało się pierwszym objawieniem Maryjnym w Afryce oficjalnie uznanym przez Kościół”. Od 2003 w Kibeho istnieje sanktuarium poświęcone Maryi Matce Słowa.

Podziel się cytatem

Czytanki przygotowuje: ks. Krzysztof Hawro/Niedziela

Reklama

Pomódl się wspólnie z nami. Start transmisji modlitwy różańcowej z Jasnej Góry o godz. 16:00, a o 19.00 tramsmisja nabożeństwa październikowego.

Rozważania różańcowe na 29 października. Wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej módlmy się o świętość kapłanów!

TAJEMNICE BOLESNE

A chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał. Hbr 5, 8

1. Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu

Jezus wiedział, że śmierć jest blisko, zgodził się na nią. Modlił się. Uczestniczymy w modlitwach prowadzonych przez różnych księży, a czy wiemy, co dzieje się w ich sercach?

Dziękując za ich modlitwę, prosimy też o Ducha św. dla tych kapłanów, którzy pogubili się na swojej drodze i już się nie modlą…

2. Biczowanie Pana Jezusa

Pan Jezus cierpiał. Bardzo cierpiał. Był poniżany, choć nie zrobił nic złego. Księża muszą mierzyć się ze swoim cierpieniem, z niesprawiedliwością, osądzaniem, obrażaniem.

Dziękując za tych, którzy mimo trudności idą kapłańską drogą, prosimy za tych, którzy z niej odbiegli…

3. Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa

Kolejny cios na Jezusa. Zakładają Mu na głowę kłujące ciernie, śmiejąc się przy tym, okrutni! Tak wielu ludzi cieszy się z kapłańskich potknięć, grzechów.

Dziękując za każdego, nawet najsłabszego kapłana, prosimy za tych, którzy ogarnięci złem stali się przyczyną zgorszenia...

4. Dźwiganie krzyża

Jezus wziął swój krzyż. Wziął go na swoje ramiona, choć przecież miał zakończyć na nim swoje życie! My też niesiemy swoje krzyże. Kapłański krzyż to samotność, troski, prywatne problemy, ale i rozterki innych ludzi. U księży szukamy odpowiedzi na wiele pytań, a ci sami księża mogą potrzebować też i naszej pomocy.

Dziękując za kapłanów pomagających nam nieść nasze krzyże, prosimy za tych, których ich krzyż przygniótł…

5. Śmierć Pana Jezusa na krzyżu

Wykonało się. Jezus umarł, byśmy my mogli żyć. Do końca każdego z nas umiłował, do końca był wierny swojemu powołaniu.

Dziękując za księży wiernych pomimo wszystko, prosimy za tych, którzy swoją wierność gdzieś zgubili, za tych, którzy przygotowują się do podjęcia trudu kapłaństwa – o ich wierność do końca.

Rozważania: KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Promuj akcję na swojej stronie internetowej

Wklej kod na swojej stronie internetowej (750px x 200px)

#NiezbędnikRóżańcowy
<a href="https://www.niedziela.pl/niezbednikrozancowy"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-rozancowy-750x200.jpg" alt="niedziela.pl - #NiezbędnikRóżańcowy" /></a>

Wklej kod na swojej stronie internetowej (300px x 300px)

#NiezbędnikRóżańcowy
<a href="https://www.niedziela.pl/niezbednikrozancowy"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-rozancowy-300x300.jpg" alt="niedziela.pl - #NiezbędnikRóżańcowy" /></a>

Jeżeli potrzebujesz banera o innym rozmiarze lub umieściłeś baner, napisz do nas: internet@niedziela.pl

2021-10-28 21:25

Ocena: +27 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Różaniec Do Granic dzięki wsparciu Mecenasów

Różaniec Do Granic zgromadzi 7 października br. na granicach Polski wiernych, którzy wspólnie będą się modlić o nawrócenie, pokój i bezpieczeństwo na świecie. Taki rozmach i skala wydarzenia nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie Mecenasów, tj.: Grupy Energa, Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. i Reduty PWPW- Fundacji na Rzecz Obrony Pamięci Historii Polski, a także Fundacji SCALAM i Biura Turystyczno - Pielgrzymkowego Renovis.

Różaniec Do Granic to ogromne i wyjątkowe wydarzenie w sensie duchowym, ale także organizacyjnym. Poza głównym organizatorem – Fundacją Solo Dios Basta – w jego przygotowanie w całej Polsce zaangażowane są dziesiątki osób świeckich i duchownych. W każdej z 22 diecezji wzdłuż granicy Polski nad jego powodzeniem czuwają specjalnie do tego celu wyznaczeni koordynatorzy. Do udziału we wspólnej modlitwie zapraszają Ambasadorzy, wśród których znaleźli się znani aktorzy, dziennikarze oraz inne osobistości świata kultury i mediów.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Zbigniew Zapaśnik

2022-01-28 15:54

Archiwum ks. Tobiasza Matkowskiego

Zmarł ks. Zbigniew Zapaśnik, były proboszcz parafii pw. Wniebowstąpienia Pana Jezusa w Jaszkotlu. Od 2019 przebywał na emeryturze i pełnił funkcję rezydenta w parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty we Wrocławiu - Zakrzowie. Kapłan zmarł w wieku 78 lat i 53 kapłaństwa.

Ks. Zbigniew Zapaśnik urodził się w 10 lutego 1944 roku w Jasiańcu [dzisiejsza Białoruś]. Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1969 roku w Katedrze wrocławskiej z rąk ówczesnego ordynariusza ks. kard. Bolesława Kominka. Po święceniach został skierowany do parafii pw. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej [1969-1973]. Następnie został skierowany jako wikariusz do parafii Prusice [1973 -1974], parafii pw. św. Barbary w Nowej Rudzie [1974-1976], póżniej w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie [1976-1982]. W 1982 roku został wikariuszem w parafii pw. Narodzenia NMP w Osieku Łużyckim, ale jeszcze tego samego roku został administratorem tejże parafii, a póżniej pełnił funkcję proboszcza w parafii Narodzenia NMP w Osieku Łużyckim do roku 1989. Następnie był proboszczem w parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Piskorzynie [1989-1999], parafii pw. św. Michała Archanioła w Chróścinie [1999-2001]

CZYTAJ DALEJ

Wadowice: muzeum papieskie podsumowało działalność w 2021 r_

2022-01-28 20:05

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

muzeum

Wadowice

KAI/Archiwum UMWM

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach podsumowało działalność w 2021 r. Zgodnie z przedstawionymi danymi, placówkę odwiedziło 116 tys. 856 osób, a muzeum pozyskało 5 tys. 479 nowych eksponatów.

„Nie był to łatwy czas, także dla instytucji kultury. Pandemia wymusiła na nas poszukiwanie nowych rozwiązań i zmian, by muzeum mogło działać zgodnie ze swoją misją” - zaznaczono na stronie internetowej placówki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję