Reklama

Kościół

Alternatywa dla Halloween. Bal Wszystkich Świętych

Wszyscy święci balują w niebie, a najmłodsi, przebrani za świętych - tańcują na ziemi. Uczniowie Publicznej Szkoły Katolickiej im. św. Stanisława Kostki w Szczecinie w najlepsze bawili się na Balu „Wszystkich Świętych”. Ich świadectwo, to doskonały przykład na to, że wcale nie musimy iść za "modą" Halloween, ale możemy bawić się w sposób dobry i bezpieczny.

Barbara, Dorota, Weronika, Franciszek, Sebastian, Jerzy i całe mnóstwo aniołów. Wszyscy święci - na jednym balu. W szczecińskiej podstawówce im. św. Stanisława Kostki była niebiańska atmosfera i wyjątkowe humory.

Dobra zabawa połączona z edukacją. Uczniowie sami decydowali, za jakiego świętego chcą się przebrać i poznawali biografię swoich patronów. Bal „Wszystkich Świętych” to próba zmiany w myśleniu o 1 listopada. Tego dnia, Kościół katolicki wspomina tych, którzy doszli do świętości i dlatego dla wszystkich chrześcijan - 1 listopada powinien być świętem radości.

- Mówimy o Balu „Wszystkich Świętych” tylko dlatego, żeby pokazać dzieciom, młodzieży, żeby czynili dobro, szanowali siebie nawzajem, szanowali siebie, kochali siebie jak tylko możliwe, jak tylko nam mówią przykazania - mówią, żeby żyć przykazaniami Bożymi. Dlatego mamy się radować, mamy się cieszyć, bo wiemy, że każdy święty chodzi uśmiechnięty – powiedział ks. Paweł Górzyński, prefekt szkół katolickich w Szczecinie.

Reklama

Na szkolnym balu, uśmiechów nie brakowało.

Zobacz materiał wideo TVP 3 Szczecin: Zobacz

2021-10-29 13:59

Ocena: +10 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święci są dla wszystkich

Niedziela wrocławska 44/2017, str. 1

[ TEMATY ]

Wszystkich Świętych

Halloween

Krzysztof Kunert

Bal Wszystkich Świętych

Bal Wszystkich Świętych

To już tradycja. W odpowiedzi na obchodzenie Halloween w wielu miejscach w Polsce organizuje się Noce Świętych, białe bale, procesje z relikwiami i czuwania w kościołach. To nie tylko działanie przeciw, ale znakomity sposób promocji chrześcijańskiego stylu życia.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Jakie jest przesłanie Jana Chrzciciela na moje tu i teraz?

2022-12-03 16:23

[ TEMATY ]

rozważanie

rozważanie Słowa Bożego

S. Amata CSFN

Określenie: „w owym czasie” sprawia wrażenie, że działalność Jezusa i Jana Chrzciciela przypada na jakieś mityczne „kiedyś”. Tak nie jest. Według danych historycznych początek działalności Jana przypada między 27 a 28 r. n.e. Jego osoba i orędzie wywoływały wówczas nadzwyczajne poruszenie. Nareszcie pojawił się prorok! Nie dziwi więc, że ciągnęły do Niego tłumy. Szczególną rolę Chrzciciela w historii zbawienia podkreślają w komentarzach na II niedzielę Adwentu, 4 grudnia, Danuta Piekarz i ks. Piotr Szyrszeń SDS.

1. Wystąpił Jan Chrzciciel

CZYTAJ DALEJ

Bp Turzyński: wyjazd na Światowe Dni Młodzieży doświadczeniem Kościoła pełnego entuzjazmu

2022-12-04 19:04

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

bp Piotr Turzyński

Archiwum bp. Piotra Turzyńskiego

Nasze spotkanie zakończyliśmy zachętą do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie, który dla młodych będzie okazją do bycia we wspólnocie, doświadczenia Kościoła pełnego entuzjazmu i mającego przyszłość – powiedział portalowi polonijnemu polskifr.fr delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Piotr Turzyński, który 3 grudnia przewodniczył kolejnej edycji Kongresu Młodzieży Polonijnej online.

Temat niedawno zakończonego Kongresu brzmiał: „Bóg, Honor, Ojczyzna. Czy polskość ma sens?”. Wzięło w nim udział ok. 50 młodych ludzi m.in. z Niemiec, Francji, Grecji, Norwegii, Australii, USA, Włoch i Anglii. Spotkanie było formą kontaktu i duszpasterstwa młodych ze środowisk polonijnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję