Reklama

Niedziela Częstochowska

11 listopada w Częstochowie

W Narodowe Święto Niepodległości abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, zaprasza wszystkich wiernych Częstochowy na uroczystą Mszę św. w intencji ojczyzny, której będzie przewodniczył o godz. 12 w bazylice archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie.

Po zakończeniu Eucharystii odbędzie się Marsz Niepodległości środowisk patriotycznych, podczas którego zostaną złożone kwiaty w miejscach pamięci takich jak: pomnik św. Jana Pawła II (pl. Daszyńskiego), tablica upamiętniająca gen. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca” (al. NMP 33) i pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego (pl. Biegańskiego). Podczas marszu akompaniować będzie orkiestra dęta z Borowna. Organizatorzy zachęcają, aby zabrać ze sobą biało-czerwone flagi.

Uroczystości miejskie rozpoczną się o godz. 16.30 złożeniem kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza i przed pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

O godz. 17 na pl. Biegańskiego odbędzie się uroczystość z odczytaniem Apelu Pamięci, przysięgą uczniów klas mundurowych i złożeniem kwiatów przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W środę 10 listopada o godz. 11 w Muzeum Częstochowskim zostanie odsłonięta tablica „Tobie Polsko” poświęcona pamięci powstańców śląskich.

Tego samego dnia o godz. 19 w Filharmonii Częstochowskiej odbędzie się specjalny koncert „O wolność wołanie”. Pieśni patriotyczne wykona Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod batutą Janusza Siadlaka. Koncert będzie okazją, aby wręczyć ubiegłoroczne i tegoroczne wyróżnienia „Tym, co służą Miastu i Ojczyźnie”.

Modlitwa za ojczyznę ks. Piotra Skargi:

Boże, Rządco i Panie narodów,

z ręki i karności Twojej

racz nas nie wypuszczać,

a za przyczyną Najświętszej Panny,

Królowej naszej,

błogosław Ojczyźnie naszej,

by Tobie zawsze wierna,

chwałę przynosiła Imieniowi Twemu

a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże,

spuść nam szeroką i głęboką miłość

ku braciom

i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,

byśmy jej i ludowi Twemu,

swoich pożytków zapomniawszy,

Reklama

mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,

rządy kraju naszego sprawujące,

by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym

mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

2021-11-10 10:27

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kochajmy Polskę!

Niedziela łódzka 47/2021, str. III

[ TEMATY ]

Narodowe Święto Niepodległości

Ks. Paweł Kłys

Jest niesłychane dobro wspólne, które ma na imię Polska – mówił arcybiskup

Jest niesłychane dobro wspólne, które ma na imię Polska – mówił arcybiskup

Kochajmy Polskę, jaka jest! Kochajmy Polskę, bo jest! (…) Ojczyznę trzeba kochać, jaką jest! Człowieka trzeba kochać, jakim jest! Kościół trzeba kochać, jaki jest! – powiedział abp Grzegorz Ryś.

Obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się Mszą św. sprawowaną w archikatedrze łódzkiej, której przewodniczył i homilię wygłosił metropolita łódzki. Na uroczystości przybyli przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich i samorządowych, a także rządowych, które reprezentował prof. Zbigniew Rau, minister spraw zagranicznych RP.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: I Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet w Polsce

2022-09-29 11:15

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Justyna Kunikowska

22 października będzie ważnym dniem dla archidiecezji łódzkiej. W samym centrum miasta będzie mieć miejsce I Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet działających w Kościele rzymskokatolickim. Miejscem spotkania jest siedziba Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję