Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Znak jedności. Szkoła ma nowy sztandar

Cieszyńskiej szkole został nadany nowy sztandar.

[ TEMATY ]

sztandar

poświęcenie sztandaru

nadanie sztandaru

MJscreen

Modlitwa błogosławieństwa sztandaru.

Modlitwa błogosławieństwa sztandaru.

Uroczystość rozpoczęła się modlitwą w kościele św. Elżbiety z udziałem uczniów i grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. 4 Pułku Strzelców Podhalańskich, kompanii honorowej, wojskowych oraz przedstawicieli instytucji i władz różnych szczebli.

Modlimy się o obfite błogosławieństwo dla całej społeczności szkolnej. Niech jednoczy się w pracy i służbie dla braci tak, jak dziś ze sztandarem w ręku przychodzi do Boga – Dawcy wszelkiego dobra – powiedział administrator parafii, ks. Tomasz Kotlarski. Wraz z nim modlił się dziekan dekanatu żandarmerii wojskowej ks. podpułkownik Ireneusz Biruś, dziekan dekanatu cieszyńskiego ks. Stefan Sputek i proboszcz parafii ewangelickiej w Cieszynie ks. Marcin Brzóska.

Od dawna sztandar wskazuje drogę. Mojżesz mówił do ludu, któremu przewodził: „Pan jest waszym sztandarem”. Bóg jest nieomylnym drogowskazem do mojej, jako chrześcijanina, wolności. Bóg jest tym, który mnie motywuje do walki, do konsekwentnego, codziennego działania, do zmieniania świata wg Bożej wizji, by był światem pełnym miłości, troski, odpowiedzialności za siebie, drugiego człowieka, za mój kraj, ojczyznę, świat, w którym żyję – podkreślał ks. Marcin Brzóska.

Dalsza część uroczystości odbyła się w placówce. Tam miały miejsce przemówienia zaproszonych gości, a księża pobłogosławili sztandar: – Boże, spraw, aby wszyscy, których ten znak jednoczy, byli wspólnotą pokoju i ochotnie nieśli pomoc innym – modlił się ks. Kotlarski. Dzieci przedstawiły okolicznościowy występ.

2021-11-10 20:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Patron na całe życie

Niedziela sandomierska 43/2022, str. II

[ TEMATY ]

poświęcenie sztandaru

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Patron szkoły bronił miejsca Boga w życiu społecznym i rodzinnym

Patron szkoły bronił miejsca Boga w życiu społecznym i rodzinnym

Sztandar, który dziś poświęcamy jest wyrazem tożsamości i wyznawanych wartości chrześcijańskich oraz patriotycznych – mówił bp Nitkiewicz.

Uroczystość związana z poświęceniem sztandaru szkoły rozpoczęła się od okolicznościowego programu artystycznego połączonego ze ślubowaniem 41. uczniów klas pierwszych. Najważniejszym punktem wydarzenia była Msza św. sprawowana w kościele św. Stanisława BM w Ostrowcu Świętokrzyskim-Denkowie pod przewodnictwem biskupa ordynariusza. Eucharystię koncelebrowali ks. Robert Utnik, dyrektor szkoły oraz księża z dekanatu na czele z dziekanem ks. prał. Janem Sarwą. Biskup Nitkiewicz nawiązał w homilii do wspominanych w liturgii Świętych Archaniołów Michała, Rafała, którzy czuwają nad nami, prowadząc nas po bezpiecznych ścieżkach życia. – Sztandar, który dziś poświęcamy jest wyrazem tożsamości i wyznawanych wartości chrześcijańskich oraz patriotycznych. W oparciu o te wartości w Katolickim Liceum kształtuje się sumienie, serce i człowieczeństwo młodego człowieka, aby mógł podjąć w przyszłości zadania, które na niego czekają. Misją Katolickiego Liceum im. Ks. Marcina Popiela jest więc kształtowanie człowieka, aby mógł on zaświadczyć o Bożej miłości, pochylić się nad bliźnim, niosąc mu pomoc, a także zwiastować prawdę o życiu człowieka, który szczęście i radość odnajduje tylko w Jezusie Chrystusie – mówił kaznodzieja.

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: zaatakowany przez dżihadystę ksiądz z Algeciras podziękował Matce Bożej za ocalenie

2023-01-28 07:58

[ TEMATY ]

ksiądz

Matka Boża

Karol Porwich/Niedziela

Zaatakowany 25 stycznia w kościele św. Izydora w mieście Algeciras w południowej Hiszpanii ksiądz Antonio Rodríguez podziękował Matce Bożej za ocalenie go w czasie ataku ze strony dżihadysty. Sprawca, 25-letni Marokańczyk Yasin Kanza, wyznawca radykalnego islamu, wtargnął wieczorem z maczetą do świątyni, krzycząc “Allah jest wielki”. 74-letni salezjanin został ugodzony w szyję w chwili, kiedy odprawiał Mszę świętą.

“Czuję się dobrze. Mówią, że maczeta nie uszkodziła żadnego ważnego narządu” – powiedział 27 bm. hiszpańskiej rozgłośni Cope kapłan. Dodał, że wciąż jest nieco przestraszony, a swoją sytuację zdrowotną powierzył Bogu za pośrednictwem Matki Bożej i świętego Jana Bosko.

CZYTAJ DALEJ

Przezkazanie Światła pokoju we Lwowie

2023-01-28 13:34

[ TEMATY ]

pokój

Ukraina

Lwów

Karol Porwich/Niedziela

Przedstawiamy relację fotograficzną naszego fotografa prosto ze Lwowa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję