Reklama

Kościół

"Ku szczęśliwej rodzinie" - konferencja on-line

Tygodnik Katolicki „Niedziela”, „Fundacja Instytut Mediów” i Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA zapraszają osoby zaangażowane w działalność na rzecz młodzieży w aspekcie przygotowania do małżeństwa, duszpasterzy rodzin, doradców rodzinnych, osoby prowadzące kursy i katechezy przedmałżeńskie oraz wszystkich, którym leży na sercu szczęście małżeństw i rodzin na konferencję prasową i panelową dotyczącą projektu „Ku szczęśliwej rodzinie”, która odbędzie się online 13 grudnia o godz. 10.30.

Projekt „Ku szczęśliwej rodzinie” jest niezwykle wartościowy i potrzebny, gdyż obecnie konieczne staje się podejmowanie wszelkich działań w kierunku propagowania piękna i niezwykłości związku małżeńskiego kobiety i mężczyzny. Inicjatywa zachęca młodych ludzi do pełnej otwartości na taki sposób życia. W Polsce od wielu dekad robiono w tym kierunku nie mało w przestrzeni duszpasterskiej. Niemniej konieczne są działania angażujące wszystkie środowiska, odczuwające odpowiedzialność za przyszłość rodziny i społeczeństwa. Realizowany projekt jest ważny i daje dużą szansę owoców w zakresie zachęty do małżeństwa i rodzicielstwa.

Przesyłam link do zalogowania się na konferencje:

Zobacz .

Dla pewności, czy wszystko działa, proszę o zalogowanie się o godz. 10. W razie trudności, link będzie również dostępny na stronie fundacji: https://fundacja.niedziela.pl.

Zgłoszenia osób pragnących wziąć udział w konferencji proszę kierować pod adresem: fundacja.biuro@niedziela.pl.

KONFERENCJA PANELOWA, GODZ. 11.20-13.20

TEMAT: WSPÓŁCZESNE WYZWANIA W PRZYGOTOWANIU MŁODZIEŻY DO MAŁŻEŃSTWA

PANEL – WPROWADZENIE MERYTORYCZNE

abp dr Wacław Depo – Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu przy KEP, metropolita częstochowski

bp dr hab. Wiesław Śmigiel

„Duchowe fundamenty małżeństwa” – dr hab. Mieczysław Guzewicz

„Rodzina wyzwaniem dla młodych – aspekt socjologiczny” – prof. Jacek Kurzępa

„Przesłanie św. Jana Pawła II w aspekcie małżeństwa” – ks. dr Paweł Gałuszka, specjalista z zakresu nauczania św. Jana Pawła II w aspekcie rodziny, dyrektor wydziału duszpasterstwa rodzin archidiecezji krakowskiej

ks. dr Jarosław Grabowski – Redaktor Naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela”

„Lęki i obawy młodych” – ks. dyr. Zbigniew Kucharski

DYSKUSJA Z UDZIAŁEM ZAPROSZONYCH GOŚCI

Proponowane zagadnienia:

Współczesne wyzwania w aspekcie przygotowanie do małżeństwa.

Reklama

Zjawiska obserwowane w środowisku młodzieży.

W jakim kierunku zmierzamy?

Co proponować na dziś i jutro?

Jakie działania podejmować w aspekcie obecnej sytuacji epidemiologicznej?

g. 13.20 Zakończenie – bp dr hab. Wiesław Śmigiel

2021-12-10 13:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uroczystości prymasowskie w Zuzeli

Uroczystości prymasowskie w miejscu urodzenia kardynała Stefana Wyszyńskiego – w Zuzeli w powiecie ostrowskim zaplanowano na niedzielę 2 sierpnia. 114 rocznica urodzin Prymasa Tysiąclecia przypada dzień później.
Kardynał Wyszyński zawsze czuł się związany z miejscem swego pochodzenia i podkreślał znaczenie miejsca, w którym się wychował, dla swojej dalszej posługi. Między innymi w słowach:

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: zaatakowany przez dżihadystę ksiądz z Algeciras podziękował Matce Bożej za ocalenie

2023-01-28 07:58

[ TEMATY ]

ksiądz

Matka Boża

Karol Porwich/Niedziela

Zaatakowany 25 stycznia w kościele św. Izydora w mieście Algeciras w południowej Hiszpanii ksiądz Antonio Rodríguez podziękował Matce Bożej za ocalenie go w czasie ataku ze strony dżihadysty. Sprawca, 25-letni Marokańczyk Yasin Kanza, wyznawca radykalnego islamu, wtargnął wieczorem z maczetą do świątyni, krzycząc “Allah jest wielki”. 74-letni salezjanin został ugodzony w szyję w chwili, kiedy odprawiał Mszę świętą.

“Czuję się dobrze. Mówią, że maczeta nie uszkodziła żadnego ważnego narządu” – powiedział 27 bm. hiszpańskiej rozgłośni Cope kapłan. Dodał, że wciąż jest nieco przestraszony, a swoją sytuację zdrowotną powierzył Bogu za pośrednictwem Matki Bożej i świętego Jana Bosko.

CZYTAJ DALEJ

Śladami św. Jana Bosko

2023-01-30 18:47

[ TEMATY ]

św. Jan Bosko

Włodzimierz Rędzioch

W ostatni dzień stycznia przypada liturgiczne święto najbardziej znanego XIX-wiecznego „świętego społecznego” Piemontu, św. Jana Bosko. Ten włoski kapłan uważany jest za jednego z największych wychowawców młodzieży, której poświęcił całe swoje życie, a jego praca z młodymi zaczęła się w Turynie, w dzielnicy Valdocco. I to właśnie do Turynu duchowi synowie, salezjanie, zaprosili grupę dziennikarzy akredytowanych w Biurze Prasowym Watykanu na krótką pielgrzymkę śladami ks. Bosko, którą zorganizował ks. Giuseppe Costa. Na spotkanie przyjechał dziesiąty następca św. Jana Bosko, ks. Ángel Fernández Artime, obecny przełożony generalny salezjanów.

Ks. Ángel wyjaśnił na początku spotkania, że uczynił wszystko, aby zachować to wielkie dziedzictwo jakim jest Valdocco. „Tutaj wszystko zrodziło się z inicjatywy tego młodego kapłana, jakim był ks. Bosko. Chciał być przyjacielem wszystkich. A Valdocco w Turynie musi pozostać dziedzictwem historycznym i charyzmatycznym, szkołą świętości, tak jak chciał tego Ksiądz Bosko. Stąd wyszło 13 świętych” – podkreślił przełożony generalny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję