Reklama

Franciszek

Pożegnalna wizyta Prezydenta Włoch u Papieża

Papież przyjął dzisiaj na pożegnalnej audiencji prezydenta Włoch, Sergia Mattarellę, który w lutym przyszłego roku zakończy swoją siedmioletnią kadencję. Po spotkaniu z Franciszkiem głowa państwa włoskiego spotkał się z watykańskim sekretarzem stanu, kard. Pietro Parolinem oraz z sekretarzem ds. relacji z państwami abp. Paulem Gallagherem. Podczas rozmów poruszono temat pandemii oraz szczepionek, rodziny, wychowania młodzieży, a także migracji oraz przyszłości demokracji w Europie.

[ TEMATY ]

prezydent

audiencja

Włochy

papież Franciszek

Vatican Media

Pożegnalna wizyta Prezydenta Włoch u Papieża

Pożegnalna wizyta Prezydenta Włoch u Papieża

Podczas spotkania Papież podarował prezydentowi Mattarelli obraz na ceramice przedstawiający Bazylikę św. Piotra, widzianą od strony Ogrodów Watykańskich, zbiór dokumentów papieskich, orędzie na najbliższy Światowy Dzień Pokoju, a także „Dokument na temat ludzkiego braterstwa dla pokoju światowego i współistnienia”, podpisany 4 lutego 2019 roku w Abu Zabi. Franciszek przekazał głowie państwa także album poświęcony szczególnemu momentowi modlitwy, której przewodniczył na opustoszałym Placu św. Piotra w dniu 27 marca 2020 roku. Ojcu Świętemu otrzymał od prezydenta Mattarelli reprodukcję przestawiającą widok Rzymu od strony Pałacu na Kwirynale.

Franciszek wielokrotnie spotykał się w ciągu ostatnich lat z obecną głową państwa. Pierwsze spotkanie miało miejsce 18 kwietnia 2015 roku w Watykanie. To wtedy Włochy i Stolica Apostolska potwierdziły wolę współpracy na poziomie międzynarodowym, szczególnie w zakresie promocji wolności religijnej oraz godności osoby ludzkiej. Państwo włoskie wyraziło uznanie dla współpracy Kościoła katolickiego w łagodzeniu sytuacji niedostatku, które dotykają niektóre grupy społeczne. Dwa lata później doszło do wizyty Papieża na Kwirynale, podczas której prezydent podkreślał znaczące wsparcie Kościoła dla rozwiązywania kluczowych problemów społecznych, takich jak praca młodych ludzi, polityka prorodzinna, wyzwanie migracyjne oraz zagrożenie terroryzmem.

Sergio Mattarella przy okazji siódmej rocznicy pontyfikatu wyraził wdzięczność Ojcu Świętemu za szczególną troskę o Włochy przypominając także o jego ważnych wezwaniach do dialogu, solidarności pomiędzy narodami oraz potrzebie przełamywania kultury wykluczenia.

2021-12-16 20:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jutro papieska audiencja dla królowej Elżbiety II

[ TEMATY ]

audiencja

Photographer Andy Paradise paradisephoto.co.uk/pl.wikipedia.org

Jutro około godz. 15 Ojciec Święty przyjmie na audiencji królową Wielkiej Brytanii, Elżbietę II. Spotkanie odbędzie się w jednej z sali w auli Pawła VI, zaś brytyjskiej królowej będzie towarzyszył jej małżonek, książę Filip. Będzie to audiencja nieformalna, bez protokołu jaki związany jest z wizytami głów państw.

CZYTAJ DALEJ

Liczne akty nienawiści wobec chrześcijan, mimo prawa chroniącego wierzących

2022-08-12 12:00

[ TEMATY ]

prześladowania

chrześcijanie

Karol Porwich/Niedziela

W Polsce dochodzi do licznych aktów nienawiści ze względu na wyznawaną religię, wymierzanych głównie w chrześcijan. Instytut Ordo Iuris zebrał dane na ten temat w ramach cyklicznego badania World Watch Research, jednostki badawczej Open Doors International.

Jest to organizacja pozarządowa zaangażowana w pomoc chrześcijanom i kościołom w nieprzyjaznych środowiskach. Badanie dotyczy przypadków łamania podstawowych praw chrześcijan w różnych państwach świata. Z tego też powodu wiele z nich dotyczyło raczej realiów miejsc, gdzie dominującą jest ludność innych wyznań.

CZYTAJ DALEJ

Co skrywa Księga Apelowa?

2022-08-12 21:57

[ TEMATY ]

Jasna Góra

księga

#NiezbędnikPielgrzyma

Karol Porwich/Niedziela

5 grudnia 1997 Radio Jasna Góra rozpoczęło szczególną misję zbierania intencji modlitewnych słuchaczy, tych wszystkich którzy chcieli być osobiście na Jasnej Górze w godzinie apelowej i Maryi Królowej Polski powierzyć swoje modlitwy, a z różnych przyczyn nie mieli takiej możliwości.

Stąd pomysł założenia Księgi Apelowej - zapisu tego, co kryją serca ludzkie, tego co piękne i tego, co trudne: próśb, podziękowań, zmartwień i radości, osobistych, krajowych czy o zasięgu światowym; niejednokrotnie też dramatycznych sytuacji, gdzie po ludzku nic nie da się już zrobić i pozostaje jedynie wierzyć w szczególną interwencję tej, która wyprosiła pierwszy cud u swojego Syna w Kanie Galilejskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję