Reklama

Aktualności

Papież do młodych: Jezus na was liczy, nabierzcie odwagi

Papież przyjął dzisiaj na audiencji młodzież z Włoskiej Akcji Katolickiej. Franciszek podkreślił znaczenie tegorocznego hasła formacyjnego stowarzyszenia, które streszczają słowa: „Dopasowany do ciebie”. To zdanie wzięte z języka krawieckiego przywodzi na myśl ubranie szyte na miarę. Wyraża ono niepowtarzalność i wyjątkowość każdego z osobna, dlatego powinniśmy nosić na co dzień „ubranie” swojej orginalności.

[ TEMATY ]

młodzi

Franciszek

youtube.com/vaticannews

Ojciec Święty przypomniał młodym ludziom, że w historii nigdy nie było, ani w przyszłości nie będzie drugiej takiej osoby jak każdy z nas. Stanowimy wyjątkowe i niepowtarzalne piękno. Takimi kocha nas Jezus. On przyszedł na świat jako dziecko i wierzy w świat na miarę dziecka. Ten styl jego obecności streszczają trzy słowa: bliskość, współczucie i czułość.

Reklama

Franciszek zachęcił, aby wpatrując się w Jezusa, który stał się naszym bliźnim, uczyć się także bycia obecnym „obok” innych. Aby przyjąć styl Jezusa, być Jego świadkami, trzeba przede wszystkim być blisko Niego, robić Mu miejsce w życiu poświęcając czas na modlitwę, rozmowę z przyjaciółmi i prosić Go o siłę w trudnych chwilach.

„Jezus daje sercu pełną radość, bo tylko On jest w stanie uczynić przygodę życia wciąż nową. On nigdy o was nie zapomina, zawsze jest gotowy, aby was zachęcić i nigdy nie przestaje w was wierzyć – podkreślił Papież. My jesteśmy tymi, którzy o nim zapominamy: to zawsze się wydarza. On natomiast dodaje wam energii, dodaje odwagi za każdym razem, gdy idziecie na spotkanie z Nim we Mszy św., patrzy na was z radością; szczególnie, gdy podejmujecie gesty dzielenia się i solidarności wobec innych, gdy potraficie być blisko tych, którzy są sami, bez przyjaciół, w trudnościach; tych, którzy cierpią, a niestety jest wielu waszych rówieśników, którzy cierpią! Pomyślcie o nich: o tych młodych, których nie znacie, a wśród nich wielu cierpi. Zanieście ich w waszych sercach, aby porozmawiać o nich z Jezusem. Odwagi, nabierzcie odwagi na waszą drogę życia. Jezus na was liczy!“ - powiedział Franciszek.

2021-12-18 15:28

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek u św. Marty: nie duchowni, lecz modlitwa przemienia Kościół i serca

[ TEMATY ]

homilia

Franciszek

Grzegorz Gałązka

O znaczeniu modlitwy, która czyni cuda i zapobiega zatwardziałości serc mówił dziś Franciszek podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. „Modlitwa wiernych zmienia Kościół: to nie my papieże, biskupi, księża, zakonnice sprawiamy rozwój Kościoła, ale święci!" - powiedział Ojciec Święty. Papież skoncentrował się w swojej homilii na pierwszym dzisiejszym czytaniu (1 Sm 1,9-20) mówiącym o żarliwej modlitwie Anny, błagającej Boga o potomstwo i obserwującym ją z pewnego dystansu kapłanie Helim.

Franciszek zauważył, że we wspomnianym fragmencie z Pierwszej Księgi Samuela słyszymy najpierw słowa żarliwej modlitwy Anny, a następnie myśli kapłana, który nie będąc zdolnym do usłyszenia słów modlitwy, sądził że Anna jest pijana. Ale ten rozpaczliwy płacz dotarł do Boga, który jak wiemy sprawił upragniony przez nią cud.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Lato 2022: jaka odzież męska będzie modna?

2022-05-16 12:14

Materiał sponsorowany

Lato zbliża się wielkimi krokami, więc pora pomyśleć o porządkach w szafie. Grubsze tkaniny zastępujemy przewiewnymi materiałami takimi jak len, wełna, bawełna czy jedwab. Miejsce ciemnych kolorów powinny zająć jasne barwy, które pomogą ochronić się przed intensywnym słońcem. Sprawdźmy, jaka odzież męska będzie modna w sezonie wakacyjnym!

Modna odzież męska – kolory nadchodzącego sezonu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję