Reklama

Wiadomości

Konferencja prasowa "Człowiek człowiekowi darem jest"

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli Redakcji do udziału w konferencji prasowej dedykowanej tematyce senioralnej "Człowiek człowiekowi darem jest".

[ TEMATY ]

zaproszenia

Adobe.Stock.pl

Angażowanie się w wspieranie, niesienie pomocy na rzecz osób starszych, seniorów stanowi ważną przestrzeń życia społecznego i relacji międzyludzkich. W powyższym zakresie rośnie wrażliwość i świadomość społeczna potrzeby troski o osoby starsze. Angażowanie się różnych osób w taką aktywność, także coraz większej grupy młodzieży, zasługuje na uznanie i promowanie takich postaw.

21 GRUDNIA 2021 R., GODZ. 10.00

Podziel się cytatem

Konferencję prasową moderuje: redaktor Marek Staroń – Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA

UCZESTNICY:

Podziel się cytatem

Reklama

1. Stanisław Szwed - Sekretarz Stanu MRiPS – słowo wprowadzające w konferencję.

2. bp. Tadeusz Lityński – „Człowiek człowiekowi darem jest”.

3. Elżbieta Rafalska – Europoseł – „Polityka senioralna – kierunki działań w Unii Europejskiej”.

4. Władysław Dajczak - Wojewoda Lubuski – „Rola podmiotów rządowych i samorządowych w regionach w aspekcie polityki senioralnej”.

5. prof. Marian Miłek – Senior, członek komitetu honorowego projektu „Senioralne Lubuskie” – „Potrzeba integracji międzypokoleniowej”.

6. KSM - przedstawiciel młodzieży – „Młodzi a seniorzy”.

7. ks. Zbigniew Kucharski - Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA – „Rozwój wrażliwości społecznej w aspekcie seniorów”.

8. Mariusz Książek - Fundacja Instytut Mediów, Tygodnik Katolicki Niedziela – „Troska o seniorów realizacją miłości bliźniego”.

W trakcie konferencji zostaną przedstawione ciekawe przykłady inicjatyw i projektów realizowanych na rzecz seniorów.

Podziel się cytatem

Dla dziennikarzy będą przygotowane materiały pokonferencyjne.

[zdjecie id="120563"][/zdjecie]
2021-12-20 10:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Muzułmanie zapraszają chrześcijan do meczetów 11 września

[ TEMATY ]

zaproszenia

muzułmanie

PackShot/Fotolia.com

Włoscy muzułmanie poprosili papieża Franciszka, aby odpowiedział na apel #Cristianinmoschea (Chrześcijanie w meczecie). Chodzi o udział chrześcijan w międzyreligijnej modlitwie w meczetach 11 września, w 15. rocznicę zamachu na World Trade Center w Nowym Jorku, która w tym roku przypada w przeddzień islamskiego święta Id al-Fitr, obchodzonego na zakończenie ramadanu.

- Prosimy wszystkie meczety we Włoszech o otwarcie drzwi dla gości chrześcijańskich i niewierzących od 17.00 do 20.00, aby obchodzić wraz z nimi to święto wraz z zaproszeniem do pokoju i poznawania wszystkich religii - oświadczył Foad Aodi, przewodniczący Wspólnoty Arabskiej we Włoszech.

CZYTAJ DALEJ

Bp Przybylski na Jasnej Górze: twórzmy kulturę rozumienia życia konsekrowanego

2023-01-29 14:29

[ TEMATY ]

Jasna Góra

bp Andrzej Przybylski

Jasna Góra/Facebook

- Twórzmy kulturę rozumienia życia konsekrowanego, bo każdy z nas może kiedyś w niebie zobaczy, że uratowały mu szczęście i zbawienie - służba i modlitwa niejednej siostry - powiedział na Jasnej Górze bp Andrzej Przybylski. Delegat Komisji Episkopatu Polski ds. powołań celebrował Mszę św. w ramach dorocznego spotkania sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania.

30. sesja formacyjna dla sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania odbywała się pod hasłem „Jak rozmawiać o Kościele z młodymi ludźmi”. W trzydniowym spotkaniu udział wzięło prawie 80 referentek.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: 30-lecie kaplicy w Caritas

2023-01-30 14:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Gdybyśmy nie obchodzili tej rocznicy, to nie rozumielibyśmy, skąd się bierze czyn miłosierny Caritas. Nie ma kaplicy – nie ma doświadczenia spotkania z Panem, to byśmy byli takim kościelnym MOPS- em. Ci wielcy, o których mówi pierwsze czytanie osiągnęli to, co osiągnęli przez wiarę! Wiara i relacja z Bogiem owocowała przez nich wielkimi czynami. To miejsce – kaplica - jest kluczem do zrozumienia Caritas. Caritas to jest wiara owocująca przez miłość! – mówił abp Ryś podczas jubileuszu 30 – lecia erygowania kaplicy w siedzibie Caritas Archidiecezji Łódzkiej przy ul. Gdańskiej 111.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję