Reklama

Niedziela Łódzka

Porszewice: Rekolekcje dla narzeczonych

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

- Bóg się nie myli. Czy to oznacza, że musi się fantastycznie skończyć? Nie - mówił do narzeczonych Arcybiskup Grzegorz Ryś.

W Ośrodku Konferencyjno – Rekolekcyjnym w Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach miały miejsce rekolekcje dla narzeczonych. I choć trudno idealnie przygotować się do małżeństwa, o wierze, relacjach i miłości opowiedział parom Marcin Gomułka, prowadzący spotkania z młodymi. Drugiego dnia narzeczonych odwiedził Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

Reklama

- Od początku małżeństwa zaczęliśmy z żoną głosić to, czego doświadczamy od Boga, że jest On obecny w naszym małżeństwie, w naszej rodzinie. Chcemy się podzielić z tymi młodymi przede wszystkim tym, że oczywiście muszą być roztropni, ale nie muszą się bać, że jest ktoś większy, że choć my nie możemy być pewni siebie, to na pewno oboje możemy być pewni, że Bóg jest wierny obietnicom. W ten sposób świadcząc o swoim życiu, przeżywaniu małżeństwa w naszym życiu, dzielimy się też trudami. Uśmiechem, zachętą chcemy dodać otuchy przyszłym małżonkom, ale też mówić, że jeśli jest taka konieczność, to żeby podjęli decyzję o zerwaniu zaręczyn. To też jest dobra nowina - tłumaczył Marcin Gomułka.

Podczas Mszy św. Metropolita Łódzki mówił o spotkaniach Jezusa, które uczą nas głoszenia Dobrej Nowiny nie tylko we własnym środowisku. Świadczy o tym zdolność spotkania Jezusa z człowiekiem grzesznym. - Wyłączony, chory i grzesznik - od tej trójki rozpoczyna się publiczna misja Jezusa - tłumaczył Pasterz Łódzki. Pójście do innych ludzi z Dobrą Nowiną, świadczy o naszym podejściu do człowieka, który nie zawsze jest nam bliski.

Metropolita Łódzki powiedział, że najważniejsza jest miłość, do której każdy z nas jest powołany. Poprzez powołanie możemy być uzdrowieni z każdego grzechu, zła, choroby. - Bóg się nie myli, kiedy was łączy ze sobą. Jak was woła do tego, byście byli razem, to się nie myli. Wyleje na was całą swoją łaskę, całą moc Ducha Świętego, żebyście byli razem. Bóg się nie myli. Czy to oznacza, że się musi fantastycznie się skończyć? Nie. Historia Saula jest o tym, że Bóg może ponieść klęskę razem z wami - wytłumaczył narzeczonym Arcybiskup Ryś. Słowo Boże stanowi przestrogę, aby słuchać Boga na każdym etapie swojego życia, być przy Nim ciągle i słuchać tego, co ma nam do przekazania. W końcu tylko Jego plan może w pełni uszczęśliwić każdego z nas.

Reklama

Historia bohaterów biblijnych z dzisiejszej liturgii słowa pokazuje, że człowiek nigdy nie pociągnie za sobą grzechu, z którego nie byłby w stanie wyjść. Bóg powołuje grzesznika, co więcej, mianuje go apostołem, głosicielem Dobrej Nowiny. Metropolita Łódzki zwrócił się do młodych, aby byli pokorni i mieli świadomość, że zawsze jest przestrzeń do nawrócenia.

- Od dłuższego czasu śledzimy profil na instagramie naszego prowadzącego i zainteresował nas program rekolekcji oraz to, że są one na wyjeździe. Chcieliśmy bardziej poznać siebie i dobrze spędzić ważny okres przygotowań do naszego małżeństwa - powiedzieli uczestnicy - Eliza i Paweł.

Rekolekcje dla 110 narzeczonych rozpoczęły się w piątek i trwały do niedzieli. Narzeczeni uzyskają zaświadczenia o przygotowaniu do małżeństwa (ślubu kościelnego).

2022-01-17 12:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Abp Ryś: Potrzebujemy ludzi rad ewangelicznych w Kościele

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Justyna Kunikowska

Uroczystości pogrzebowe o. Kazimierza Kubackiego SJ odbyły się w sobotę 7 listopada. Z uwagi na obostrzenia zostały one zaplanowane na cały dzień. Od godz. 9:00 poszczególne wspólnoty parafialne odmawiały różaniec. O godz. 11:00 odbyła się Msza Święta żałobna, którą sprawowali współbracia kapłana oraz księża z dekanatów.

CZYTAJ DALEJ

Miłość – radość i rozkosz serca!

2022-05-11 09:06

Niedziela Ogólnopolska 20/2022, str. IV

[ TEMATY ]

homilia

Magdalena Pijewska/Niedziela

Życiowa dezorientacja zdarza się nam nierzadko. I nie chodzi o zagubienie w dużym mieście czy lesie. Dziś GPS szybko przywróci orientację w terenie. Poważna dezorientacja natomiast łatwo wdziera się w nasz świat wewnętrzny – serce, rozum i wolę, które przestają jasno widzieć i wiedzieć, skąd wyszliśmy, dokąd podążamy i jak mamy postępować. Od zewnątrz i z wnętrza atakują nas zaborcze pragnienia i pożądania. Tylko jeden krok dzieli nas od uczynienia zła, popadnięcia w grzech, który cieniem i ciężarem kładzie się na sprawcy i otoczeniu. Te mroczne „zjawiska” występują nawet w bezpośrednim otoczeniu Jezusa. Mistrz, żegnając się z uczniami w Wieczerniku, rozkoszuje się chwałą Ojca i swoją; emanuje Boską Miłością – nieskończoną, czułą, służebną i pokorną; swoim spojrzeniem ogarnia całe dzieje rodzącego się Kościoła... I oto z ludzkich serc wypełza zło – zdrada Judasza, zaparcie się Piotra, a wnet ruszy cała lawina nieprawości, która miażdżąco zwali się na Pana w Jego męce!

CZYTAJ DALEJ

Etnograf w sutannie

2022-05-16 10:00

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

ks. Władysław Siarkowski

Agnieszka Dziarmaga

Ks. Siarkowski był niestrudzonym badaczem XIX-wiecznej Kielecczyzny

Ks. Siarkowski był niestrudzonym badaczem XIX-wiecznej Kielecczyzny

Nazywano go „etnografem w sutannie”, bo w istocie – XIX-wieczny kapłan łączył posługę duszpasterską z pasją badawczą. Dokonania ks. Władysława Siarkowskiego pozostają nadal bardzo cennym źródłem dla etnologów, etnografów i antropologów badających Kielecczyznę.

Badacze kultury duchowej regionu wyruszają w teren śladami ks. Siarkowskiego, aby zweryfikować, co do dzisiaj przetrwało w religijnej tradycji i duchowości mieszkańców regionu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję