Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Kościół łódzki wraz z Papieżem Franciszkiem modli się o pokój na Ukrainie

[ TEMATY ]

Archidieceja Łódzka

ks. Paweł Kłys

To, że pokój jest nam dany jako dar od Boga, to nie znaczy, że automatycznie staniemy się ludźmi pokoju. Od nas zależą losy ziarna pokoju w nas! – mówił abp Grzegorz Ryś.

W minioną niedzielę podczas południowej modlitwy Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek zaapelował, aby w najbliższą środę - 26 stycznia - uczynić dniem modlitwy o pokój na Ukrainie. Odpowiadając na prośbę Papieża metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś wraz z pracownikami łódzkiej kurii modlił się w intencji pokoju na Ukrainie.

Reklama

Podczas Eucharystii celebrowanej dziś rano w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego „PIĄTKA” mówił o pokoju, który jest obietnicą i darem samego Boga. - Bóg sieje w nas pokój. Dobrze wiemy, że ta obietnica jest spełniona w Jezusie. W takim szerokim rozumieniu przeżywamy jeszcze okres Bożego Narodzenia do 2 lutego i to w tym okresie Jezus jest pokazywany nam jako ten, który przynosi pokój – Książę Pokoju. – podkreślił hierarcha.

Odnosząc się do dzisiejszej przypowieści o siewcy abp Ryś wskazał przyczyny braku pokoju w świecie – pokój może być w nas siany tak, jakby padał na drogę – mamy na skupienie na tym darze 30 min. Możemy rezygnować z tego daru – przy całym zachwycie nim, że zaraz wzeszło – bo zderzamy się z prześladowaniem, uciskiem, ktoś nam coś zrobi. Wówczas nie tylko człowiek odstępuje od pokoju, ale jest zgorszony Bogiem, który go nie broni. Może być powód z wnętrza – wszystkie nasz pożądliwości, które zagłuszają pokój. To, że pokój jest nam dany jako dar od Boga, to nie znaczy, że automatycznie staniemy się ludźmi pokoju. Od nas zależą losy ziarna pokoju w nas! – tłumaczył duchowny.

Na koniec Eucharystii łódzki pasterz udzielił zebranym błogosławieństwa Aaronowego, w którym – Pan ma nas obdarzyć pokojem!

2022-01-26 11:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bałdrzychów: Pożegnanie śp. księdza Tomasza Promińskiego

[ TEMATY ]

Archidieceja Łódzka

ks. Paweł Kłys

Wczoraj w południe w parafii pw. św. Idziego w Bałdrzychowie k. Poddębic odbyły się uroczystości pogrzebowe dotychczasowego proboszcza tej parafii – śp. ks. Tomasza Promińskiego.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Międzynarodowa Pielgrzymka małżeństw z ruchu Equipes Notre-Dame [Zaproszenie]

2022-05-26 09:10

W dniach 04-05 czerwca 2022 r. na Jasnej Górze zgromadzą się małżeństwa z ruchu Equipes Notre-Dame, żeby świętować jubileusz 20-lecia ruchu w Polsce. Pielgrzymka małżonków z całej Polski jak również zza granicy – Ukrainy, Białorusi, Litwy, Węgier, Niemiec – będzie miała charakter dziękczynny. Organizatorzy spodziewają się ponad pół tysiąca uczestników.

W sobotę usłyszymy wspomnienia o początkach ruchu w Polsce. Swoje słowo powiedzą również goście z Francji: Thérèse i Antoine Leclerc z Międzynarodowej Ekipy Odpowiedzialnej. Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej będzie przewodniczył ks. bp Artur Ważny. Nie zabraknie również spotkania ze Słowem Bożym i formacji w ekipach mieszanych. Sobota zakończy się wieczorem uwielbienia i wspólną kolacją w Dolinie Miłosierdzia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję