Reklama

Niedziela Częstochowska

Częstochowa: młodzi ewangelizowali w centrum miasta

Na placu Biegańskiego i w Alejach Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie można było otrzymać wyjątkowy prezent. To ewangelizacyjna inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej.

W przededniu „święta zakochanych”, czyli popularnych walentynek, młodzi postanowili, że pokażą mieszkańcom Częstochowy miłość z innej strony. Bożej strony.

KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Tak wyglądały "walentynki od Jezusa"

Tak wyglądały

Kochać

Miłość powinno pokazywać się na co dzień, nie tylko w taki dzień jak 14 lutego. Nasza młodzież to wie, jednocześnie wie też to, że ludzie po prostu tego dnia świętują. Dlaczego więc nie skorzystać z okazji i w związku z tym przekazać innym, że… Jezus ich kocha? Z takiego założenia wyszli KSM-owicze z naszej archidiecezji i wzięli się do pracy. Powstały serduszka z napisem: „Kocham Cię. Jezus”i listy, w nich znajdowały się cytaty z Pisma Świętego, właśnie na temat Bożej miłości. 13 lutego, w piękną i słoneczną niedzielę, wyszli w najpopularniejszą część Częstochowy i rozdawali przechodniom „walentynki od Jezusa”.

Ewangelizować

– Nie było to proste zadanie. Wiedzieliśmy, że dziś słowo „kościół” może sprawić, że ludzie po prostu uciekną. Ale wiedzieliśmy też, że z Bożą pomocą damy radę. W końcu to Jego szliśmy głosić. Nie było to w żaden sposób narzucające, dawaliśmy uśmiech w sposób delikatny i bardzo prosty – mówi Niedzieli prezes KSM Archidiecezji Częstochowskiej Kamila Suchańska. – Mieszkańcy naszego miasta zobaczyli młodzież, która cieszy się swoją wiarą, nie wstydzi się jej. Pogoda dopisała, więc spotkaliśmy dziś bardzo dużo ludzi. Mieliśmy być do 16, ale już przed 15 skończyły nam się serca i listy. Dla nas to ogromna radość. Młodzi chcieli pokazać, że Jezus kocha codziennie, za darmo, nie potrzebuje do tego takiego dnia jak walentynki, choć jak mówią, to dobry „punkt zaczepienia", aby pokazać Bożą miłość. – Specjalnie nie poszliśmy do kościołów, żeby właśnie wyjść do tych, którzy Boga być może nie znają, a dzięki naszemu świadectwu – świadectwu młodych, zakochanych w Jezusie ludzi, będą chcieli Go poznać – podsumowuje Kamila Suchańska.

Reklama

Współpracować

W inicjatywę włączyli się młodzi z Ruchu Światło-Życie z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie. Również wyszli na miasto, by rozdawać walentynki. – Być wierzącym wśród swoich to nie żaden wyczyn, dopiero jeśli wyjdziemy ze strefy komfortu i w świecie będziemy się do Niego przyznawać, to wtedy możemy mieć poczucie, że stajemy się Jego autentycznymi uczniami – mówi oazowiczka Iga Orman. I dodaje: – Największą satysfakcją były słowa pewnej pani, że przywracamy jej wiarę w młodzież. To upewniło mnie, że ewangelizacja jest zawsze potrzebna. Kilka osób odmówiło, przychodził więc lekki kryzys, ale wtedy przypominaliśmy sobie słowa z Ewangelii wg św. Mateusza: „Do każdego, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem” – podsumowuje. Akcję wsparły również siostry honoratki przez pomoc przy produkcji listów i serc.

KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Oaza Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie

Dziś Aleje NMP i Plac Biegańskiego w Częstochowie należał do młodych

Dziś Aleje NMP i Plac Biegańskiego w Częstochowie należał do młodych

KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Młodzi nie bali się ewangelizować w centrum miasta

Młodzi nie bali się ewangelizować w centrum miasta

2022-02-13 20:36

Ocena: +8 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ambasadorzy Strefy Wolności

Niedziela wrocławska 51/2018, str. VIII

[ TEMATY ]

ewangelizacja

małżeństwo

Anna Majowicz

Agnieszka i Leszek Staneccy z dziećmi, Wojtusiem i Martynką

Agnieszka i Leszek Staneccy z dziećmi, Wojtusiem i Martynką

Kościół parafialny to nie tylko świątynia – nawet najpiękniejsza. To nie tylko trud kapłanów – nawet najwytrwalszych. To ludzie, a wśród nich prawdziwi, często cisi, bohaterowie dobra. Szukamy ich... Jeśli są obok Was – napiszcie, przyjedziemy, by o nich opowiedzieć

Swój wolny czas poświęcają w głównej mierze dzieciom – Wojtusiowi i Martynce, ale gdy tylko mają możliwość wyjeżdżają w góry, by w ciszy kontemplować. Uwielbiają dobrą książkę, szczególnie taką, która dotyczy ich wspólnej miłości – Boga.

CZYTAJ DALEJ

8 lutego: Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji Przeciwko Handlowi Ludźmi

2023-02-08 07:50

[ TEMATY ]

handel ludźmi

PublicDomainPictures/pixabay.com

Kościół 8 lutego obchodzi Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji Przeciwko Handlowi Ludźmi. W tym roku odbędzie się pod hasłem "Droga ku godności". Obchodom patronuje Sieć Bakhita do Spraw Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa.

Sieć Bakhita do Spraw Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa wskazuje, że w 2022 r. wzrosła liczba osób dotkniętych handlem ludźmi. Zgodnie z danymi Prokuratury Krajowej w Polsce najczęstszymi formami wykorzystania są praca przymusowa, zmuszanie do wyłudzania świadczeń socjalnych i prostytucja.

CZYTAJ DALEJ

Abp Grušas dla KAI: końcowy dokument zgromadzenia w Pradze bez propozycji reform

2023-02-08 15:23

[ TEMATY ]

synod

Karol Porwich/Niedziela

Propozycje reform w Kościele nie będą tematem dokumentu końcowego europejskiego zgromadzenia synodalnego, jakie w dniach 5-12 lutego odbywa się w Pradze. Potwierdził to przewodniczący Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE) abp Gintaras Grušas.

Odpowiadając na pytanie KAI, metropolita wileński oświadczył, że nie taki jest cel dokumentu ani samego procesu synodalnego. Zaznaczył, że „nie mamy przedstawiać rozwiązań problemów, mamy doświadczać synodalności:. Spodziewa się jednak, że problemy i „rany”, o których mówiono w czasie zgromadzenia, będą w nim wspomniane. – Ale to nie jest dokument programowy, nie będziemy więc w nim proponować ostatecznych rozwiązań problemów, jakie występują w Kościele – podkreślił abp Grušas.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję