Reklama

Aspekty

Modlitwa rzemieślników w Świebodzinie

Członkowie zielonogórskiej Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości modlili się dzisiaj w intencji swojego wieloletniego duchowego opiekuna, zmarłego przed rokiem śp. bp. Adama Dyczkowskiego.

[ TEMATY ]

Świebodzin

Zielona Góra

Izba Rzemieślnicza

Karolina Krasowska

Lubuscy rzemieślnicy modlili się w intencji swojego wieloletniego duszpasterza śp. bp. Adama Dyczkowskiego

Lubuscy rzemieślnicy modlili się w intencji swojego wieloletniego duszpasterza śp. bp. Adama Dyczkowskiego

Zielonogórska Izba Rzemieślnicza i Przedsiębiorczości to zbiór organizacji cechowych, które mają za zadanie szkolić i promować rzemieślników, przyszłych czeladników i mistrzów w wielu zawodach - od fryzjera po murarza. Zielonogórska Izba powstała w 1951 r. Od 2006 r. jej prezesem jest Krzysztof Hnat.

Od kilku lat szczególnym miejscem dla lubuskich rzemieślników jest sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, gdzie posługę kustosza pełni duszpasterz rzemiosła lubuskiego ks. kan. Mariusz Kołodziej.

22 lutego w sanktuarium w Świebodzinie Mszy św. w intencji bp. Adama Dyczkowskiego przewodniczył biskup senior Paweł Socha. W modlitwie uczestniczył ks. kan. Krzysztof Rusiecki z Sandomierza - kapelan Krajowej Rady Duszpasterskiej Rzemiosła Polskiego.

2022-02-22 14:41

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jubileusz zielonogórskiej Izby Rzemieślniczej

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Izba Rzemieślnicza

Karolina Krasowska

Zielonogórska Izba Rzemieślnicza i Przedsiębiorczości świętuje dziś jubileusz 72 lat istnienia.

29 lipca Mszy św. w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie w intencji lubuskich rzemieślników modlił się bp Tadeusz Lityński.

CZYTAJ DALEJ

Przybędzie do swej świątyni Pan, którego wy oczekujecie

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. IV

[ TEMATY ]

Ofiarowanie Pańskie

Prezentacja Jezusa /Wikipedia

Starotestamentowe prawodawstwo zawiera polecenie, do którego posłusznie zastosowali się Maryja i Józef: „Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu”. W każdym pokoleniu Izraelitów żywa była pamięć o ocaleniu pierworodnych podczas wyjścia z Egiptu. Świadomość, że pierworodni chłopcy są absolutną własnością Boga, sprawiała, iż 40 dni po narodzinach byli Mu ofiarowywani w specjalnym obrzędzie. Jeżeli przyszli na świat w Jerozolimie czy jej sąsiedztwie, ten obrzęd odbywał się na terenie świątyni jako miejscu szczególnej obecności Boga. „Wykupienie” pierworodnego łączyło się z „oczyszczeniem” matki. Benedykt XVI napisał: „Maryja nie potrzebuje oczyszczenia po urodzeniu Jezusa: narodzenie to przynosi oczyszczenie świata. Jest jednak posłuszna Prawu i właśnie w ten sposób służy spełnieniu się obietnic” (Jezus z Nazaretu).

CZYTAJ DALEJ

Nasi KSM-owicze zwiedzają Trójmiasto

2023-02-02 13:14

[ TEMATY ]

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ks. Marcin Bobowicz

KSM-owicze naszej diecezji początek ferii zimowych spędzili w Trójmieście. Towarzyszyli im duszpasterze – ks. Marcin Bobowicz i ks. Mariusz Słaboń.

- Ten wyjazd to taka nasza przerwa od nauki i okazja do zregenerowanie sił, a także podziękowanie za posługę – mówi Marta Dudek. – Chcemy się razem pomodlić i zintegrować, i oczywiście pozwiedzać. Byliśmy m.in. w katedrze w Oliwie, w Europejskim Centrum Solidarności, zwiedziliśmy Sopot, byliśmy również w aquaparku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję