Reklama

Aspekty

Ks. Andrzej Mucha: Niepokalane Serce Maryi i Pierwsze Soboty Miesiąca to ratunek dla świata

W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie trwa tzw. renowacja misji parafialnych. W czasie kilkudniowych rekolekcji nauki misyjne głosi ks. Andrzej Mucha, pallotyn od 16 lat posługujący na Ukrainie w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Dowbyszu.

Kapłan opowiada o renowacji misji parafialnych, które od niedzieli odbywają się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. To czas świadectwa dramatycznych wydarzeń za naszą wschodnią granicą, a także czas wezwania do praktycznego życia wiarą, karmienia się słowem Bożym i zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Zobacz

Jak obecnie wygląda sytuacja na Ukrainie, kiedy tak naprawdę rozpoczęła się wojna i w jaki sposób udzielać pomocy, opowiada ks. Andrzej Mucha, pallotyn od 16 lat posługujący na Ukrainie w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Dowbyszu. Pallotyn przybył do Polski z błogosławieństwem biskupa diecezji, w której posługuje, by dać świadectwo tego co dzieje się za wschodnią granicę i prosić pomoc i modlitwę.Zobacz

2022-03-16 13:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zaginiony wizerunek

Niedziela kielecka 43/2014, str. 4-5

[ TEMATY ]

sanktuarium

WD

Kościół pw. św. Wawrzyńca w Michałowie

Kościół pw. św. Wawrzyńca w Michałowie

Michałów – niewielka parafia na przepięknym Ponidziu i miejscowość słynąca z wielkiej stadniny, kiedyś przyciągała otoczonym kultem wizerunkiem Najświętszej Maryi Panny znajdującym się w kościele św. Wawrzyńca. O śladach zaginionego obrazu i Bractwa Pocieszenia pozostało niewiele informacji

Pierwszy kościół na cześć św. Wawrzyńca powstał w Michałowie w 1375 r. Jego fundatorem był Mikołaj z Młynów, kanonik krakowski i prepozyt skalbmierski. Świątynię uposażyli jego krewni Dobiesław, kasztelan krakowski, i jego brat Janusz, stolnik sandomierski. Drewniana świątynia przetrwała niecały wiek. W połowie XV wieku stanęła na jego miejscu murowana świątynia z ciosu kamiennego. Dziedzicem wsi był w tym czasie Jan Kurozwęcki herbu Róża, plebanem Paweł z Jeżowa.

CZYTAJ DALEJ

Jak współpracować z Duchem Świętym?

2023-02-03 10:30

[ TEMATY ]

homilia

Karol Porwich/Niedziela

Jak współpracować z Duchem Świętym? Jak odkryć Moc Ducha Świętego w swoim życiu - zapraszamy na "szklankę dobrej rozmowy".

Zapraszamy na rozważanie! 5. niedziela zwykła, rok A.

CZYTAJ DALEJ

Szef PSP: polskim strażakom w Turcji udało się wydobyć drugą żywą osobę

2023-02-07 18:50

[ TEMATY ]

Turcja

PAP/EPA/DENIZ TEKIN

Grupie polskich strażaków w Turcji udało się wydobyć drugą żywą osobę - wynika z informacji przekazanych przez komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka. Polscy strażacy działają w Besni, gdzie przez trzęsienie ziemi zawaliło się wiele domów.

Polska grupa ratownicza HUSAR Poland poszukiwania ludzi uwięzionych pod gruzami rozpoczęła we wtorek po południu. Po godz. 15.20 komendant główny poinformował, że polscy ratownicy uratowali pierwszego człowieka. Przed godz. 18 przekazał, że udało się wydobyć kolejną żywą osobę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję