Reklama

Niedziela Częstochowska

Koncert pasyjny w kościele rektorackim

Studium Liturgii i Muzyki Kościelnej Wyższego Instytutu Teologicznego w Częstochowie zaprasza we wtorek 22 marca na koncert pasyjny do kościoła rektorackiego Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie.

O godz. 18 zostanie odprawiona Msza św. z udziałem Studium. Po Eucharystii odbędzie się koncert muzyki organowej i chóralnej.

W programie:

„Rozmyślajmy dziś” – dyryguje Krystian Gomółka (rok V)

Reklama

Fantazja a-moll (T. Aberg) – Wojciech Psiuch (rok III)

„Mą drogę znasz” – dyryguje Krystian Gomółka

Chorał F-dur (A. Freyer) – Karina Czarnecka (rok I)

„Kołysanka” (L. Vierne) – Dorota Janik (rok II)

„Siniore delle cime” (opr. G. de Marzi) – dyryguje Arkadiusz Chybalski (rok V)

„Ich ruf zu dir, Herr Jesu Christ” (J.S. Bach) – Jakub Olszewski (rok I)

Sonatina (Ch. Ritter) – Piotr Pundyk (rok III)

„Panis Angelicus” (C. Frank) – dyryguje dr Karolina Banach

Preludium c-moll (F. Chopin) – Arkadiusz Chybalski


Przygotowanie chóru – dr Karolina Banach

Przygotowanie studentów do dyrygowania – Marcin Lauzer

Przygotowanie studentów do popisu organowego – Adam Mroczek, dr Karolina Banach, dr Jan Mroczek, Przemysław Kmieć

Prowadzenie koncertu – dr Karolina Banach


Po koncercie będzie można wesprzeć ofiarą siostry honoratki, które bezpośrednio w ukraińskich miastach pomagają kobietom, dzieciom i żołnierzom.

2022-03-17 14:37

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Muzyczna refleksja wielkopostna

22 marca w kościele rektorackim Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie odbył się koncert pasyjny muzyki organowej i chóralnej „Via Dolorosa” w wykonaniu studentów Studium Liturgii i Muzyki Kościelnej Wyższego Instytutu Teologicznego w Częstochowie.

– Koncert stanowi refleksję wielkopostną, muzyczny obraz opisujący mękę Pańską. Wyraża współczucie, współodczuwanie, wielkoduszność i żal. Zawiera wymowny przekaz słowno-muzyczny oparty na poetyckich tekstach utworów wokalnych oraz granych w kompozycjach instrumentalnych – powiedziała prowadząca wydarzenie dr Karolina Banach, wykładowca Studium.

CZYTAJ DALEJ

Papież do włoskich rodzin: angażujcie się w budowanie prorodzinnej polityki

2022-12-02 16:25

[ TEMATY ]

rodzina

Włochy

papież Franciszek

Stock.Adobe

Ojciec Święty przyjął na audiencji członków włoskiego Forum Stowarzyszeń Rodzinnych. Poparł ich wysiłki na rzecz tworzenia bardziej prorodzinnej polityki, której celem jest m.in. zatrzymanie demograficznej zimy, od lat boleśnie dotykającej Włochy. Mówiąc o pięknie i sile rodziny, Papież przypomniał, że współczesne społeczeństwo bardzo potrzebuje jej świadectwa.

Franciszek dziękował członkom forum za to, że pokazują siłę i radość, jaka tkwi w rodzinach. Nie oznacza to ich idealizowania i niedostrzegania trudności, które przeżywają, ale docenienie tkwiącego w nich potencjału. Papież wskazał, że rodziny potrzebują wsparcia i musi znaleźć to swe odbicie w bardziej prorodzinnej polityce Włoch, w budowanie której, jak podkreślił, aktywnie muszą angażować się także same rodziny.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Koncert z okazji szczytu OBWE

2022-12-02 15:13

[ TEMATY ]

Łódź

archidiecezja łódzka

Szczyt OBWG

Marek Kamiński

W Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina odbył się specjalny koncert z okazji konferencji Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Do Łodzi na szczyt przyjechało dwustu delegatów z ponad pięćdziesięciu krajów świata. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję