Reklama

Niedziela Świdnicka

Bielawa. Małżeństwo. Instrukcja obsługi

Pod takim tytułem w par. Wniebowzięcia NMP odbył się specjalny cykl konferencji nie tylko dla par małżeńskich.

[ TEMATY ]

małżeństwo

ks. Mirosław Benedyk

Dobrze jest skorzystać z doświadczenia innych i uratować swoje małżeństwo, nim będzie za późno

Dobrze jest skorzystać z doświadczenia innych i uratować swoje małżeństwo, nim będzie za późno

Tym razem na specjalne zaproszenie bielawskich duszpasterzy, tematem małżeńskich relacji zajęła się Małgorzata Kornacka, psycholog, psychoterapeuta. - Małżeństwo jest skomplikowanym tematem, w którym obie strony wzajemnie się oskarżają, a rzadko zdarza się sytuacja, w której próbują się zrozumieć. Każdy popełnia błędy i najważniejsze jest, aby nauczyć się wyciągać z nich wnioski. Jak ominąć pułapki znajdujące się w każdym związku? Dlaczego małżeństwa często są nieudane? Czy małżeństwo bez seksu ma sens? Jakie są skutki rozwiązłości pozamałżeńskiej? To tylko nieliczne z tematów, które zostały szczegółowo omówione podczas dwudniowych wykładów, ale i są opisywane przez autorkę w poradniku o tym samym tytule.

- Szczęśliwe małżeństwo zależy od znajomości pewnych zasad, które należy znać i przestrzegać. W Polsce niestety 1/3 małżeństw się rozwodzi, a wielkich miastach nawet połowa. Głównym tego powodem jest niezgodność charakterów, którą ja odczytuję, siedząc w gabinecie i przyglądając się parom, że to są często różnice w funkcjonowaniu kobiety i mężczyzny, których ci małżonkowie nie widzą, nie rozumieją i popełniają błędy, które się powtarzają – opowiadała prelegentka.

2022-03-12 14:12

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Połączył ich „Płomień Pański”

Niedziela wrocławska 13/2019, str. VIII

[ TEMATY ]

małżeństwo

świadectwo

Anna Majowicz

Anna i Michał z synkiem Dawidem

Anna i Michał z synkiem Dawidem

Wrocław jest jego miastem rodzinnym. Ona pochodzi z Lubina, a do stolicy Dolnego Śląska przyjechała na studia. Jednak to nie tam Bóg połączył ich drogi. Zrobił to dopiero w Lewinie Kłodzkim na letnich rekolekcjach wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym ,,Płomień Pański”. Poznajcie Annę i Michała Doleczków, bohaterów w obrączkach

Letnie rekolekcje

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: Rekolekcje Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej

2022-09-28 16:22

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Rodzina Różańcowa

Karol Porwich/Niedziela

O pokój dla świata, a zwłaszcza w Ukrainie, będą się modlić członkowie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej podczas rozpoczynających się jutro rekolekcji tego środowiska. Tradycyjnie odbywają się przed odpustem Matki Bożej Różańcowej, który przypada w niedzielę, 2 października. Za wstawiennictwem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, patrona wspólnoty, zanoszone będą modlitwy o opiekę dla Polski i o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu - zapowiada o. Marian Waligóra opiekun duchowy Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

- Tegoroczne rekolekcje wypadają w trudnym czasie, jesteśmy świadkami agresji rosyjskiej na Ukrainę. Tocząca się wojna za naszą wschodnią granicą dotyka też nas bardzo konkretnie. Dajemy schronienie uchodźcom wojennym - powiedział paulin. Przypomniał, że Jasnogórska Rodzina Różańcowa od pierwszego dnia wojny podjęła modlitwę o pokój dla Ukrainy, dla świata. - To jest nasz dar duchowy, jako wspólnota jednoczymy się z tymi, którzy potrzebują naszego serca - dodał paulin.

CZYTAJ DALEJ

Koronka na ulicach miast świata w Słubicach

2022-09-29 09:15

[ TEMATY ]

bł. ks. Michał Sopoćko

Słubice

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Michał Sobociński

Parafia pw. Ducha Świętego w Słubicach 28 września włączyła się w akcję "Koronka na ulicach miast świata".

Wydarzenie odbyło się tam po raz jedenasty i było połączone z kolejną rocznicą beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję