Reklama

Niedziela Częstochowska

Maryja oczami dziecka

Szkoła Podstawowa nr 33 im. M. Kownackiej w Częstochowie zaprasza do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Literackim „Maryja oczami dziecka”.

Zostanie on rozstrzygnięty w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz IV-VIII.

W pierwszej kategorii wiekowej uczestnicy wykonują samodzielnie pracę plastyczną przedstawiającą jedno z wezwań Litanii Loretańskiej (format A4, technika dowolna). Należy nadsyłać wyłącznie skany prac. Każdy uczestnik może nadesłać tylko jedną pracę w formie elektronicznej opatrzoną załącznikiem konkursowym.

W drugiej kategorii wiekowej uczestnicy nadsyłają samodzielnie napisaną pracę literacką wraz z krótkim opisem użytej formy literackiej (forma – wiersz, rodzaj wiersza – dowolny). Należy nadesłać utwór, który nie był publikowany nigdzie wcześniej i który nie brał udziału w innym konkursie. Uczestnik ma wyłączne prawa autorskie do utworu oraz wyraża zgodę na jego publikację. Każdy uczestnik może nadesłać tylko jedną pracę w formie elektronicznej, opatrzoną załącznikiem konkursowym.

Reklama

Do prac należy dołączyć kartę uczestnictwa (można ją pobrać TUTAJ), którą powinien podpisać rodzic lub osoba uprawniona do reprezentowania dziecka.

Pracę wraz z załącznikiem w formie elektronicznej należy przesłać do 10 kwietnia. Decyduje data wpływu pracy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do 3 tygodni od jego zakończenia. Wyniki zostaną opublikowanie na stronie internetowej organizatorów.

Wybrane przez jury prace plastyczne oraz wiersze laureatów zostaną zaprezentowane na stronie internetowej organizatora oraz patronów medialnych w specjalnym materiale podsumowującym konkurs.

Z chwilą nadesłania prace przechodzą na własność organizatora.

Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na bezpłatne wykorzystanie nadesłanych prac konkursowych w ramach audycji radiowych.

W przypadku pytań prosimy pisać na adres e-mail: maryjnykonkurs@gmail.com .

Jednym z patronów medialnych konkursu jest Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

2022-03-24 15:44

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poczesna: Koncert z okazji 40-lecia powołania Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową

[ TEMATY ]

Częstochowa

Jan Paweł II

rocznica

koncert

Grażyna Łoś-Kryst

16 października 2018 roku w kościele św. Jana Chrzciciela w Poczesnej miał miejsce koncert w hołdzie Świętemu Papieżowi Janowi Pawłowi II w 40. rocznicę powołania na Stolicę Piotrową. Wydarzenie to odbyło się w ramach I Święta Muzyki im. Krzysztofa Pośpiecha, a organizatorem było Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater wraz z Parafią i Akcją Katolicką w Poczesnej. Honorowy patronat nad całością objął wójt gminy Poczesna Krzysztof Ujma.

Przed licznie zgromadzonymi wiernymi i miłośnikami muzyki sakralnej wystąpili światowej sławy artyści: Katarzyna Suska - mezzosopran, Dariusz Siedlik - baryton, Maciej Zagórski - fortepian. Koncert prowadził Grzegorz Majka. Artyści zostali przyjęci bardzo ciepło i nagrodzeni owacjami na stojąco.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: W trosce o bezpieczeństwo wiernych

2022-12-02 10:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marian Florek/Niedziela

Bryła kościoła św. Rocha i św. Sebastiana

Bryła kościoła św. Rocha i św. Sebastiana

Miejsca kultu religijnego są celem agresywnych ataków. Jak zapobiegać tym działaniom i chronić to, co ważne dla chrześcijan?

CZYTAJ DALEJ

Duszpasterz z Ukrainy: największym problemem jest brak prądu i ogrzewania

2022-12-02 16:32

[ TEMATY ]

Prąd

#pomocdlaUkrainy

PAP/SERGEY KOZLOV

- Doświadczamy ogromnej miłości ze strony Polaków. Można powiedzieć, że od 25 lutego trwa nieustanne Boże Narodzenie, w tym co robi Kościół w Polsce wobec ogarniętego wojną kraju – powiedział ks. Krzysztof Wilk, który jest proboszczem trzech ukraińskich parafii: w Taraszczy, Bogusławiu i Mironówce. Tegoroczny Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie będzie poświęcony wsparciu Ukrainy.

Ks. Krzysztof Wilk od chwili wybuchu wojny w Ukrainie, zorganizował wiele transportów z darami. Przejechał ponad 50 tys. kilometrów. Głównie pokonywał trasę Radom - okolice Kijowa. Opowiada, że średnio raz w miesiącu przebywa 1-2 dni w diecezji radomskiej, aby odebrać dary i przewieźć je następnie do najbardziej potrzebujących Ukraińców

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję