Reklama

Niedziela Świdnicka

Dzierżoniów. Wszyscy potrzebujemy nawrócenia

Tymi słowami zwrócił się bp Adam Bałabuch do duszpasterzy i wiernych par. Chrystusa Króla, podsumowując wizytację kanoniczną.

[ TEMATY ]

Chrystus Król

Dzierżoniów

Wizytacja kanoniczna

bp Adam Bałabuch

Stanisław Bałabuch

Kanoniczne powitanie biskupa przez ks. kan. Krzysztofa Ambrożeja, proboszcza parafii

Kanoniczne powitanie biskupa przez ks. kan. Krzysztofa Ambrożeja, proboszcza parafii

Podczas Mszy św. 20 marca, wieńczącej spotkanie wizytacyjne, bo Bałabuch, nawiązując do ewangelii z trzeciej niedzieli Wielkiego Postu, zwrócił uwagę, że Jezus wyprowadza swoich słuchaczy z niebezpieczeństwa odnoszenia potrzeby nawrócenia do innych, którzy są wielkimi grzesznikami.

- To wezwanie do nawrócenia jest skierowane w pierwszej kolejności do mnie. Wszyscy potrzebujemy nawrócenia. Nawrócenie oznacza zmianę opinii i umysłu, zmianę serca i kierunku dla swoich stóp. Określenie to wskazuje nam, że chodzi tu o przemianę ducha, zmianę sposobu myślenia. Ta przemiana życiowa dokonuje się za cenę dramatycznej walki z „niedoskonałością” wpisaną w człowieka na skutek grzechu pierworodnego. Przemiana wewnętrzna polega głównie na postawieniu w centrum życia Boga – zaznaczył.

Przypomnijmy, że wizytacja kanoniczna, która odbywa się raz na pięć lat, związana jest z pewnego rodzaju przeglądem, której dokonuje biskup, a obejmuje ona wszystkie dziedziny życia religijnego, moralnego, apostolskiego i administracyjno-gospodarczego. Warto dodać, że wizytacja kanoniczna to nie tyle czas sprawdzania i kontroli, ale czas spotkań z wiernymi, czas umacniania ich wierności Chrystusowi, Ewangelii i Kościołowi.

2022-03-21 22:35

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rocznica poświęcenia figury

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 49/2012, str. 3

[ TEMATY ]

sanktuarium

Chrystus Król

Ks. Adrian Put

Na przestrzeni 2 lat przez ziemię świebodzińską przemieściło się ok. 600 tys. pielgrzymów – podkreślił w homilii bp Stefan Regmunt

Na przestrzeni 2 lat przez ziemię świebodzińską przemieściło się ok. 600 tys. pielgrzymów – podkreślił w homilii bp Stefan Regmunt

25 listopada, w niedzielę Chrystusa Króla, wokół figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata przy świebodzińskim sanktuarium Miłosierdzia Bożego zgromadzili się biskupi, kapłani i wierni, aby podziękować Bogu za dar tego miejsca.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Opłatek pielgrzymów

2023-01-28 23:54

ks. Łukasz Romańczuk

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję