Reklama

W diecezjach

Jasna Góra: „Follow me” – pielgrzymka maturzystów diecezji bydgoskiej

Zaczęli od „muzycznej rozgrzewki”, wysłuchali świadectwa księdza rapera, obejrzeli pantomimę, a hasłem ich pielgrzymki stał się tytuł gry komputerowej „Follow me”. To tylko niektóre punkty pielgrzymki maturzystów diecezji bydgoskiej. Na Jasną Górę przyjechało pół tysiąca uczniów z Kujaw. – Chciałbym, żeby młodzi ludzie wywieźli stąd nadzieję na lepsze jutro – powiedział ordynariusz bydgoski bp Krzysztof Włodarczyk.

– Przed tronem naszej Mamy łączymy się z wszystkimi naszymi rówieśnikami i prosimy o pokój na świecie i w Ukrainie. Teraz największym zmartwieniem jest wojna – mówili maturzyści.

Bp Włodarczyk życzył młodym, by ich wybory były trafne i przynosiły szczęśliwe życie, a matura pomogła im odnaleźć cel życia.

W rozmowie z @JasnaGóraNews bp Włodarczyk podkreślił, że pielgrzymka młodych na Jasną Górę jest też wielkim wyrazem solidarności z rówieśnikami z Ukrainy. Zwrócił uwagę, że choć wojna pozostawia w sercach i umysłach wyrwę, to niech ten wstrząs i nam pozwoli uzmysłowić sobie, co w życiu jest najważniejsze.

Damian z Technikum Ekonomicznego w Bydgoszczy mówił o swoich obawach w związku z wojną w Ukrainie: Mimo, że nikt z moich bliskich tam nie walczy, to boję się, co może się stać. Dziś modlę się też za naszą Ojczyznę” – zaznaczył maturzysta.

Z kolei jego koleżanka Patrycja opowiadała, że ma przyjaciół z Ukrainy i od nich wie o okrucieństwie wojny. – Czasami czuję się niezręcznie, że ja chodzę do szkoły, spotykam się ze znajomymi, a oni nie mogą. Moi znajomi zawozili dary Ukraińcom, zbierali potrzebne rzeczy, my dziś tutaj modlimy się w ich intencjach. To jest solidarność – podkreśliła Patrycja.

Wielu młodych to właśnie z pielgrzymką przed maturą przyjeżdża po raz pierwszy na Jasną Górę. Dominika z bydgoskiego „ekonomika” zaznaczyła: Nie jestem wierząca, ale chcę spróbować odnaleźć wiarę. Jasna Góra jest miejscem wielu nawróceń, bardzo chciałam spróbować może i mnie się uda – zastanawiała się uczennica.

Pielgrzymce towarzyszyło niecodzienne hasło, które jest tytułem gry komputerowej „Follow me”. Ma ono zachęcać do pójścia za Chrystusem. – To jest ich świat. Nie zamykamy się na niego, chcemy tu wejść, żeby ich zapraszać do poznania Jezusa i Dobrej Nowiny – wyjaśnił ks. Piotr Wachowski duszpasterz młodzieży diecezji bydgoskiej.

Reklama

Pielgrzymkę maturzyści rozpoczęli spotkaniem w kaplicy św. Józefa. Najpierw było rozśpiewanie, później pantomima w wykonaniu Duszpasterstwa Akademickiego "Martyria" z Bydgoszczy i świadectwo ks. Jakuba Bartczaka duszpasterza, rapera i ambasadora Światowych Dni Młodzieży w 2016. Po spotkaniu integracyjnym był czas modlitwy, wyciszenia, wspólnej Eucharystii i zawierzenia swojego życia przez maturzystów Matce Bożej Jasnogórskiej.

Biuro Prasowe @JasnaGóraNews/mir / Jasna Góra

2022-04-21 16:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzecznik Jasnej Góry: będzie dokument regulujący wystąpienia osób świeckich na wydarzeniach religijnych

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Youtube.com

Od chwili powołania nowego zarządu Jasnej Góry 26 maja trwają prace nad stworzeniem dokumentu regulującego publiczne wystąpienia osób świeckich podczas wydarzeń religijnych. Zakończenie prac planowane jest na koniec czerwca - poinformował KAI o. Michał Legan OSPPE, rzecznik prasowy Jasnej Góry. Oświadczenie ma związek z niedzielnym wystąpieniem minister rozwoju Jadwigi Emilewicz, która na Jasnej Górze przemawiała z ambony.

W niedzielę na Jasnej Górze odbywała się pielgrzymka przedsiębiorców. Wzięła w niej udział m.in. wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, która po mszy świętej w intencji przedsiębiorców, pracodawców i pracowników, weszła na ambonę i wygłosiła ponad 10-minutowe przemówienie.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Sławomir Oder - nowym biskupem gliwickim

2023-01-28 12:20

[ TEMATY ]

biskup

ks. Adam Fabiańczyk/diecezja.gliwice.pl

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Jana Kopca z posługi biskupa gliwickiego i mianował biskupem tejże diecezji ks. Sławomira Odera, ojca duchownego kapłanów diecezji toruńskiej – ogłosiła w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej

CZYTAJ DALEJ

Papież prosi o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i Kaukazie

2023-01-29 13:20

[ TEMATY ]

modlitwa

pokój

papież Franciszek

pokój dla Ukrainy

Grzegorz Gałązka

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zaapelował do wiernych o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i Kaukazie.

Drodzy bracia i siostry. Z wielkim smutkiem przyjmuję wiadomości napływające z Ziemi Świętej, w szczególności o śmierci dziesięciu Palestyńczyków, w tym kobiety, zabitych podczas izraelskich antyterrorystycznych akcji wojskowych w Palestynie; oraz o tym, co wydarzyło się w pobliżu Jerozolimy w piątek wieczorem, kiedy siedmiu izraelskich Żydów zostało zabitych przez Palestyńczyka, a trzech zostało rannych, gdy wychodzili z synagogi. Zwiększająca się z dnia na dzień spirala śmierci zamyka jedynie nieliczne iskierki zaufania, które istnieją między oboma narodami. Od początku roku w wymianach ognia z izraelską armią zginęły dziesiątki Palestyńczyków. Apeluję do obu rządów i społeczności międzynarodowej o natychmiastowe i bezzwłoczne znalezienie innych dróg, które obejmują dialog i szczere poszukiwanie pokoju. Módlmy się o to, bracia i siostry.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję