Reklama

Aspekty

Anielski konkurs w Słubicach

Parafia pw. Ducha Świętego w Słubicach oraz działające przy parafii Bractwo Szkaplerza św. Michała Archanioła organizują konkurs plastyczny dla dzieci szkół podstawowych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej pt. "Mój Anioł Stróż".

[ TEMATY ]

św. Michał Archanioł

Słubice

Archiwum Michała Sobocińskiego

Św. Michał jest patronem Ukrainy i Kijowa, a także wielu Polaków i miast w naszym kraju

Św. Michał jest patronem Ukrainy i Kijowa, a także wielu Polaków i miast w naszym kraju

Konkurs odbędzie się z racji przypadającej 24 lipca 5. rocznicy Czasu Mocy i Łaski, czyli nawiedzenia Słubic przez św. Michała Archanioła w znaku figury z niebiańskiej bazyliki w Monte Sant'Angelo w Italii. Honorowy patronat nad konkursem objęli wojewoda lubuski Władysław Dajczak oraz Któż jak Bóg - Słubice. Organizatorzy konkursu postawili sobie jeden zasadniczy cel – integracja dzieci z Ukrainy i Polski. - Biorąc pod uwagę wzrost ilości dzieci ukraińskich w słubickich szkołach pragną stworzyć możliwość do rozwoju talentów i spajania więzi społecznych, wykorzystując jako spoiwo postać św. Michał Archanioła będącego patronem Ukrainy i Kijowa, a także wielu Polaków i miast w naszym kraju. Dzięki wspólnej rywalizacji, jak poinformował nas jeden z organizatorów, mamy nadzieję na zwiększenie wrażliwości młodego pokolenia na działanie w zespole wielonarodowym wzbudzając postawy integracji, koleżeństwa, przyjaźni i gotowości do wspólnej nauki i pracy. Pomoże to naszym nowym młodym słubiczanom przybyłym zza wschodniej granicy w prawidłowej integracji i wzbudzeniu prawidłowych postaw do nauki i zabawy - mówi Michał Sobociński z Bractwa Szkaplerza św. Michała Archanioła.

Proboszcz parafii ks. Andrzej Wawrzysiuk wraz z Bractwem na 24 lipca zaplanował tzw. "Anielską Niedzielę". Z okazji 5. rocznicy nawiedzenia figury odbędzie się wtedy wiele anielskich atrakcji i to nie tylko dla Słubiczan. Wydarzenie to poprzedzone zostanie wieloma przedsięwzięciami o charakterze duchowo – modlitewnym ale także innymi formami przybliżającymi postać świętego i anielskich zastępów.Tego dnia w parafii odbędzie się również finał konkursu plastycznego wraz z wernisażem wykonanych prac pn. "Mój Anioł Stróż".

2022-05-04 12:31

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"Zamiłosierdziowani" w Słubicach

To już kolejny raz Przyjaciele Paradyża z parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach uczcili rocznicę objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Faustynie.

Objawienie miało miejsce w celi klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku 22 lutego 1931 r. Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się Mszą Świętą, w trakcie której ks. kan. Władysław Urbanik w kazaniu nawiązał do święta Katedry św. Piotra łącząc je z objawieniem św. Faustyny. Po Mszy Świętej wierni uczestniczyli w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego przeprowadzonego przez proboszcza parafii ks. Andrzeja Wawrzysiuka, którego celem było oddanie czci Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie oraz świętemu, łaskami słynącemu wizerunkowi. Modlitwa była wzbogacona pieśniami do Bożego Miłosierdzia. Uroczystość zwieńczyła procesja z obrazami Jezusa Miłosiernego, przyniesionymi przez wiernych, w trakcie której odmówiono Litanie do Bożego Miłosierdzia. Zakończeniem nabożeństwa było poświęcenie obrazów oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Biorący udział w modlitwie otrzymali obrazki z cudownym wizerunkiem Pana Jezusa. I tak „zamiłosierdziowani”, przepojeni i rozpaleni miłosierdziem udali się do domów, rozważając słowa św. Faustyny: „Panie Jezu - Kto Cię wymaluje tak pięknym, jakim jesteś?”.

CZYTAJ DALEJ

To cud! Matka Boża go uzdrawia! Świadectwo wstawiennictwa Matki Bożej Częstochowskiej

2023-01-31 21:00

[ TEMATY ]

Matka Boża Częstochowska

świadectwo

Karol Porwich/Niedziela

Im bardziej pragnęli, im bardziej starali się o drugie dziecko, tym większe przeżywali rozczarowania, kiedy okazywało się, że Henryka nie może zajść w ciążę. A ich pierwszy synek Bogdan wciąż dopytywał: „Mamo, kiedy będę miał braciszka albo siostrzyczkę?”.

Henryka postanowiła odwołać się do Bożej interwencji i pojechała na Jasną Górę. W intencji urodzenia dziecka odbyła pięć pielgrzymek. Jakaż to była radość, kiedy okazało się, że jej szczere modlitwy zostały wysłuchane: na początku 1986 roku okazało się, że spodziewa się dzieciątka. W sierpniu, a było to niedługo przed rozwiązaniem, Henryka poczuła, że powinna odwiedzić Matkę Bożą. Rodzina odradzała wyjazd. „W tym stanie?” – mówili. Ale ona postawiła na swoim. Mąż w końcu uległ i zdecydowano, że pojadą pociągiem. Na Jasnej Górze zamówili Mszę w intencji szczęśliwych narodzin. Henryka dostała wtedy niewielki obrazek z welonikiem potartym o Cudowny Obraz.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski do osób konsekrowanych: Potrzebuje was Chrystus! Potrzebuje Kościół!

2023-02-02 12:19

[ TEMATY ]

prymas

archidiecezja.pl

„Nawet jeśli doświadczamy znużenia czy zwątpienia, jeszcze raz zaufajmy drodze Chrystusa, zaufajmy Jego wezwaniu” - mówił abp Wojciech Polak do osób konsekrowanych modlących się 2 lutego w katedrze gnieźnieńskiej. Tego dnia Kościół obchodzi Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego, w którym siostry, ojcowie i bracia zakonni odnawiają swoje śluby i przyrzeczenia zakonne.

„Cieszę się waszą obecnością, dziś, tutaj w naszej katedrze. Cieszę się ze spotkania z wami. Cieszę się i bardzo wam dziękuję, że przez swoje powołanie do życia radami ewangelicznymi jesteście w naszym świętowojciechowym Kościele świadkami spotkania. Dziękuję za świadectwo waszej wiary i miłości do Jezusa, ale także za świadectwo wiary i miłości do naszych sióstr i braci” - mówił do osób konsekrowanych abp Wojciech Polak przyznając, że jest to często miłość trudna i wymagająca, ale przecież jakże ważna i dziś tak bardzo w świecie potrzebna.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję