Reklama

Wiadomości

Czy warto wybrać pakiet OC/AC?

Wypadki drogowe są niestety codziennością. Całe szczęście w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach na drodze możemy liczyć na pomoc naszego ubezpieczyciela, warto z niej korzystać, wybierając szeroki pakiet ochrony.

[ TEMATY ]

LINK4

Adobe Stock

Wyjeżdżając samochodem na ulicę, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ani ustrzec się, wszystkich niebezpieczeństw – natomiast możemy ubezpieczyć się od ich kosztownych następstw. Część kierowców już dawno zrozumiała, że podstawowa ochrona to za mało. Coraz więcej z nich rozszerza obowiązkowe OC o ubezpieczenie Autocasco. Czy takie rozwiązanie się opłaca?

Ubezpieczenie OC – skuteczna ochrona

Wprowadzenie ubezpieczenia OC komunikacyjnego było kamieniem milowym w motoryzacji. Ubezpieczenie to chroni przed ponoszeniem kosztów szkód wyrządzonych osobom trzecim i ich pojazdom. Bez OC za powstałe szkody, uszczerbek na zdrowiu czy w skrajnych przypadkach utratę życia osób trzecich odpowiadamy całym swoim majątkiem. Koszty mogą okazać się niewyobrażalne dla przeciętnego kierowcy, mogą być liczone w setkach tysięcy złotych, które będziemy zobowiązani wypłacać nawet do końca życia. Obecnie ubezpieczenie to jest obowiązkowe dla właścicieli wszystkich samochodów poruszających się po polskich drogach. Za brak aktualnej polisy OC, nawet przy kilkudniowej zwłoce, kierowca samochodu osobowego może zapłacić dużą karę, sięgająca nawet 6020 zł (za brak polisy powyżej 14 dni).

Nie tylko podstawowa ochrona

Wielu kierowców decyduje się na wykupienie tylko podstawowego ubezpieczenia OC, jednak życie pokazuje, że często jest to zdecydowanie za mało. Dopiero wykupując dodatkowe ubezpieczenie Autocasco, zyskujemy dużo szerszą ochronę. Wyruszając w drogę, możemy odetchnąć, że w razie wypadku nie zostaniemy sami, a nasz ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie, nawet gdy auto zostanie uszkodzone w wyniku naszego błędu. AC ochrania nas, właścicieli pojazdów, przed ponoszeniem konsekwencji napraw – często bardzo kosztownych – samochodu w razie kolizji spowodowanych z naszej winy. Może być także finansowym zabezpieczeniem na wypadek kradzieży samochodu lub nieprzewidywalnej, niszczącej siły żywiołów. Polisa polisie nie jest jednak równa. Jaką więc wybrać ofertę OC z AC? Tu odpowiedź jest prosta: zdaniem niezależnych ekspertów oraz zadowolonych klientów, niewątpliwie jedną z najlepszych dostępnych na rynku ofert jest OC/AC w LINK4. Ten sprawdzony i stabilny partner z polskim kapitałem od lat chroni polskich kierowców. Zaufały mu setki tysięcy Polaków zadowolonych z wyboru LINK4.

Reklama

Od wszelkiego ryzyka

To, co bardzo istotne, to fakt, że wykupując AC w LINK4, polisę zawieramy w formule all risk, co oznacza, że nasz pojazd objęty jest ochroną w razie wszelkich zdarzeń (poza tymi konkretnie wskazanymi w OWU). Takie rozwiązanie daje tak pożądany przez wszystkich kierowców komfort bezpieczeństwa – w razie wypadku LINK4 będzie ubezpieczonego wspierał, wypłacając odszkodowanie za zaistniałą szkodę w jego aucie, również wtedy, gdy to on spowoduje wypadek. Dzięki ubezpieczeniu all risk możemy uzyskać odszkodowanie nawet w przypadku nietypowych szkód i zniszczeń pojazdu powstałych na skutek wszelkich nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń. Dotyczy to nie tylko szkód, którym jesteśmy bezpośrednio winni. W ich skład wchodzą też wandalizm, szkody parkingowe czy uszkodzenia powstałe wskutek działania sił natury: gradu, huraganu, uderzenia pioruna, powodzi, zapadania lub osuwania się ziemi czy lawiny.

Elastyczna formuła

LINK4 oferuje ubezpieczenie AC w dwóch wariantach: WARSZTAT, w którym możemy naprawić samochód w dowolnym warsztacie, w tym ASO (Autoryzowanych Stacjach Obsługi), a naprawę rozliczyć na podstawie faktur, lub KOSZTORYS – w tym przypadku odszkodowanie otrzymamy na podstawie wyceny szkody przez rzeczoznawcę, a auto naprawimy we własnym zakresie. Jest to elastyczna formuła ubezpieczania, bardzo korzystna dla klienta, gdyż daje nam większą swobodę w podejściu do naprawy samochodu.

Ubezpieczenie OC/AC LINK4 w praktyce

Reklama

Za wyborem pakietu OC/AC w LINK4 przemawiają doświadczenia zadowolonych klientów. Swoją opinią podzielił się z nami pan Damian (l. 69) z Kielc.

– Przez lata wybierałem wyłącznie OC. Trzy lata temu dałem się namówić na polisę AC przemiłej agentce, pani Magdzie. Po wykupieniu polisy myślałem, że popełniłem błąd, że nigdy mi się nie przyda taka dodatkowa ochrona. Cztery miesiące później pojechałem na działkę. Był upalny sierpniowy dzień. Słońce dawało się we znaki. Zaparkowałem samochód pod drzewem z myślą, że w cieniu nie zmieni się on w piekarnik. Przecież miałem za 2 godziny wrócić nim do domu. Niestety, ktoś pomyślał podobnie do mnie. Próbował zaparkować obok mojego samochodu, ale miejsca było niewiele. „Przytulił się” więc do mojego focusa tak mocno, że cały bok został porysowany i wgnieciony. Sprawcy nie widziałem – uciekł. Gdy zobaczyłem zniszczenia, mocno się zdenerwowałem. Przed oczami widziałem już słony rachunek, który wystawia mi blacharz za naprawę. A przecież tych pieniędzy nie mam, musiałbym wziąć kredyt. Gdy ochłonąłem, przypomniałem sobie, że dzięki pani Magdzie chroni mnie także AC w LINK4. Zgłosiłem telefonicznie szkodę do ubezpieczyciela. Co za szczęście, że mają proste i przyjazne dla klientów procedury! Wszystko przebiegło sprawnie, auto naprawiłem w wybranym warsztacie, a odszkodowanie otrzymałem w ciągu 30 dni. Po wypłaceniu odszkodowania pojechałem podziękować pani Magdzie, zabierając dla niej wielką bombonierkę. Gdyby nie ona, musiałbym sporo zapłacić za naprawę samochodu.

Na uczciwych zasadach

Jak pokazuje przykład pana Damiana, w LINK4 zasady ubezpieczenia są przyjazne dla klientów, niezwykle proste i przejrzyste. Nie ma tutaj zapisów małym drukiem czy gwiazdek odwołujących do ukrytych i nieczytelnych zapisów. Cechą rozpoznawczą LINK4 jest uczciwość. Klient otrzymuje pełną informację zarówno o zakresie ubezpieczenia, jak i o przysługujących mu prawach.

Reklama

Nagradzany partner w ubezpieczeniach

LINK4 jest doceniany przez ekspertów i klientów, o czym świadczą liczne nagrody. Został wyróżniony prestiżową Top Marką Lauru Klienta 2022 w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych direct oraz złotym Laurem Klienta w segmencie jakości obsługi klientów indywidualnych. Firma LINK4 została uhonorowana także zaszczytną nagrodą Kantar Polska 2022. Wyróżnienie zostało przyznane za najbardziej efektywną komunikację marki ubezpieczeniowej.

Jak uzyskać ochronę w ramach AC w LINK4?

Ubezpieczenie AC w LINK4 dostępne jest wyłącznie w pakiecie z OC.

Oferta towarzystwa jest bardzo elastyczna, a kwota składki zależy od wybranego zakresu, marki i przebiegu auta. Kupno tej polisy jest niezwykle łatwe, wszystko możemy zrobić z domu, wchodząc na stronę internetową: www.link4.pl, gdzie znajdziemy kalkulator, który intuicyjnie poprowadzi nas przez poszczególne warianty ubezpieczenia. W ciągu 60 sekund otrzymamy informację o wysokości polisy. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem. Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy w OWU na stronie: link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z Grupą PZU.

Advertisement
2022-05-26 07:05

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

LINK4 doceniony za innowacje

[ TEMATY ]

nagroda

LINK4

innowacje

LINK4

Patrycja Kotecka, członkini zarządu spółki LINK4

Patrycja Kotecka, członkini zarządu spółki LINK4

Blockchain, chmura obliczeniowa, Big Data to tylko niektóre projekty wprowadzone przez LINK4 w ostatnich latach. Między innymi za nie firma została nagrodzona w prestiżowym rankingu Złotych Laurów „Super Biznesu” w kategorii innowacje.

Na uroczystej gali wręczono nagrody instytucjom i firmom, których działalność przynosi szczególne korzyści polskiej gospodarce. W tym roku nagrody podzielone zostały na 8 kategorii.

CZYTAJ DALEJ

Wimbledon: Iga Świątek odpadła w trzeciej rundzie

2022-07-02 18:59

[ TEMATY ]

sport

flickr.com

Iga Świątek odpadła w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Liderka światowego rankingu tenisistek przegrała w sobotę z Francuzką Alize Cornet 4:6, 2:6. Tym samym na 37 zatrzymała się seria kolejnych wygranych meczów Świątek.

Świątek w obecnym sezonie wygrała sześć turniejów - w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie, Rzymie oraz wielkoszlemowy French Open w Paryżu. Z Cornet mierzyła się po raz pierwszy w karierze.

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący KEP: Celem muzyki organowej jest chwała Boża i uświęcenie wiernych

2022-07-03 19:18

[ TEMATY ]

organy

organiści

Magdalena Pijewska/Niedziela

Podstawowym celem muzyki organowej jest chwała Boża, budowanie wspólnoty wierzących oraz uświęcenie wiernych - mówił przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podczas wręczenia nagrody "Srebrna Piszczałka" ks. prof. Kazimierzowi Szymonikowi. Uroczystość odbyła się 3 lipca w archikatedrze warszawskiej, na rozpoczęcie XXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej "Organy Archikatedry".

Przewodniczący Episkopatu w krótkim słowie wygłoszonym po wręczeniu nagrody "Srebrna Piszczałka" podkreślił, że muzyka organowa stanowi integralną część liturgii. Przywołał m.in. fragment Konstytucji o Liturgii Świętej Soboru Watykańskiego II oraz Instrukcji o muzyce kościelnej zatwierdzonej na 377. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w 2017 roku. Zacytował też słowa świętych na temat muzyki, o tym, że jest ona "wyrazem tęsknoty za rajem", jak określiła ją Hildegarda von Bingen czy jak napisał św. Jan Paweł II "głosem serca, który wzbudza ideały piękna, pragnienie doskonałej i nie zakłóconej ludzkimi pasjami harmonii".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję