Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków- Łagiewniki

Z Łagiewnik do Kalwarii

    W sobotę rano – 28 maja – z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach wyruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium Pasyjno- Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Małgorzata Pabis

Na pielgrzymi szlak wyruszyło kilkaset osób

Na pielgrzymi szlak wyruszyło kilkaset osób

    Pątników, którzy zgromadzili się w bazylice, na pielgrzymi szlak pobłogosławił ks. Zbigniew Bielas, rektor łagiewnickiego sanktuarium. Pielgrzymka z Łagiewnik do Kalwarii odbywa się w tym roku już po raz piętnasty. Pielgrzymi modlitwą przy Panu Jezusie Miłosiernym rozpoczynają swoją drogę do Kalwarii Zebrzydowskiej. - Jakaż to wielka radość widzieć pielgrzymów. Serdecznie was witam w naszej bazylice Bożego Miłosierdzia – witał ruszających w drogę ks. Zbigniew Bielas.

    Rektor łagiewnickiego sanktuarium przypomniał, że 20 lat temu św. Jan Paweł II przybył do Polski i połączył w sposób szczególny dwa miejsca: sanktuarium w Łagiewnikach, gdzie zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu i sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie zawierzył świat, Kościół, siebie samego i różne stany Matce Bożej Kalwaryjskiej, do której zwrócił się „Witaj Królowo, Matko Miłosierdzia”. - Rok temu rozpoczęliśmy przygotowania do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu i ponad sto miejsc na całym świecie dołączyło do naszej inicjatywy. Dziś wasza obecność w tym miejscu to także taki widzialny znak, że zawierzacie się Bożemu Miłosierdziu. Bo „Miłosierdzie jest nadzieją dla świata”. Niech ten wasz pielgrzymi szlak będzie i szlakiem papieskim, i szlakiem modlitwy o miłosierdzie dla współczesnego świata – mówił ks. Bielas.

    Przed błogosławieństwem pielgrzymi odmówili wspólnie Akt zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu i wyruszyli w drogę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Na pielgrzymi szlak wyruszyło kilkaset osób, a wśród nich także dzieci – m.in. trzyletnia Basia i sześcioletni Andrzejek z rodzicami. Opiekunem i organizatorem pielgrzymki jest ks. Piotr Waligóra.

2022-05-28 21:35

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Chłopak z wielkim krzyżem znów wyruszył w Polskę

2022-06-27 13:31

[ TEMATY ]

Cudowny Medalik

#świadectwo

Materiał prasowy

Doskonale pamiętamy słynną pielgrzymkę 27-letniego Michała, który w 2020 r. przeszedł Polskę wzdłuż i wszerz, czyniąc tym samym na niej znak krzyża. Modlił się w ten sposób o nawrócenie narodu. W tym roku Michał pielgrzymuje z równie imponującym przesłaniem.

Cel pielgrzymowania związany jest z Cudownym Medalikiem.

CZYTAJ DALEJ

Po 2 latach Letni Festiwal Muzyczny wrócił do Kalwarii!

2022-06-30 11:47

O. Tarsycjusz Bukowski

W sanktuarium Pasyjno-Maryjnym ruszył XXV Letni Festiwal Muzyczny. W bazylice odbędą się jeszcze 4 koncerty. 

Inicjatywa wróciła od Kalwarii Zebrzydowskiej po dwuletniej przerwie. Podczas koncertu inauguracyjnego 25 czerwca wystąpił Bachowski Zespół Kameralny oraz Wacław Golonka przy organach. Zgromadzoną publiczność oraz artystów przywitał o. Gracjan Kubica OFM, kustosz sanktuarium. Głos zabrał również Marcin Wolak, dyrektor artystyczny festiwalu. Podczas pierwszego występu prezentowano głównie utwory Jana Sebastiana Bacha.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję