Reklama

Europa

Abp Szewczuk apeluje do świata: nie kupujcie tego, co Rosja zagrabiła

Apeluję to społeczności międzynarodowej, nie kupujcie tego, co Rosja zagrabiła na Ukrainie – mówił w swym codziennym orędziu wojennym abp Światosław Szewczuk. Podkreślił, że Rosja prowadzi przeciw Ukrainie wojnę kolonialną, chce mieć swoją kolonię w sercu Europy. A dziś wywozi z Ukrainy wszystko, cokolwiek da się ukraść.

[ TEMATY ]

apel

Ukraina

Rosja

Abp Szewczuk

Artur Stelmasiak

Abp Światosław Szewczuk

Abp Światosław Szewczuk

Na kilka dni uroczystością Zesłania Ducha Świętego w Kościołach wschodnich, zwierzchnik ukraińskich grekokatolików wzywa do modlitwy o pokój i zakończenie wojny. Przypomina, że sam Jezus zachęca nas do modlitwy, zapewniając, że Bóg Ojciec spełni wszystko, o cokolwiek będziemy prosić w Jego imię.

„Najbardziej zacięte walki toczą się w regionie ługańskim i donieckim. Jednak pod ostrzałem znajduje się większość regionów wschodniej, południowej i środkowej Ukrainy. Sytuacja ludności cywilnej na terytoriach okupowanych jest tragiczna i z dnia na dzień się pogarsza. Jest coraz bardziej oczywiste, że wojna, którą Rosja prowadzi przeciw Ukrainie jest wojną kolonialną. Po raz kolejny usiłuje przekształcić Ukrainę w swoją kolonię i to niemalże w sercu Europy. Ta kolonialna wojna opiera się na mordach, gwałtach i grabieży. I szczególnie przykre jest to, że Rosja wywozi i sprzedaje na międzynarodowym rynku wszystko, co może nakraść w Ukrainie. Chciałbym się dziś zwrócić do społeczności międzynarodowej, do sumienia ludzi na całym świecie. Nie kupujcie tego, co zostało zagrabione Ukrainie. Bo w ten sposób wspieracie tych zbrodniarzy, którzy przyszli na ukraińską ziemię” - zaapelował abp Szewczuk.

Podkreślił, że „dziś w sposób szczególny modlimy się za tych, którzy znaleźli się w rękach okupantów i znikąd nie mają ratunku i w niczym nie mogą pokładać nadziei, jak tylko w Panu Bogu i sumieniu wszystkich ludzi dobrej woli. (…) Dziś modlimy się razem, pouczeni przez Ducha Świętego w imię naszego Zbawiciela do Ojca, prosząc o pokój dla Ukrainy, o zakończenie wojny. Modlimy się za ukraińskie wojsko, modlimy się, aby Pan powstrzymał morderczą rękę naszych nieprzyjaciół. Bo nie tylko Ukraina ma prawo bronić się, ale także nasz wróg ma prawo być powstrzymanym, aby nie czynił zła. Modlimy się, Ojcze, przyjmij nasze modlitwy w imię Jezusa i mocą Twego Ducha pobłogosław naszą ojczyznę pokojem”.

2022-06-09 16:39

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Apel o wznowienie modlitwy śpiewem Suplikacji

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

apel

Suplikacje

Karol Porwich/Niedziela

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski zalecił kontynuowanie śpiewu Suplikacji o zakończenie pandemii i zażegnanie niebezpieczeństw na granicy naszej Ojczyzny. Apel metropolity częstochowskiego został opublikowany 13 listopada na stronie internetowej archidiecezji częstochowskiej www.archiczest.pl

Publikujemy w całości treść Apelu Metropolity Częstochowskiego:

CZYTAJ DALEJ

Naprawdę cudowny

Przez minione 190 lat Cudowny Medalik stał się narzędziem licznych Boskich interwencji – uzdrowień, ocaleń i nawróceń.

W lipcu, listopadzie i grudniu 1830 r. w Paryżu Najświętsza Maryja Panna objawiła się Katarzynie Labouré – skromnej seminarzystce ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytki). Głównym przesłaniem był objawiony 27 listopada medalik z Jej orędziem. Stał się on narzędziem licznych uzdrowień, ocaleń czy nawróceń – co uczyniło go w oczach wiernych cudownym w działaniu. W krótkim czasie przylgnęła do niego nazwa „Cudowny Medalik”. Minione 190 lat jego istnienia jest naznaczone niezliczonymi Boskimi interwencjami.

CZYTAJ DALEJ

Premier: zerowy VAT na żywność przynajmniej przez pierwsze półrocze przyszłego roku

2022-11-29 14:26

[ TEMATY ]

gospodarka

Monika Jaworska

Potrzebne są między innymi artykuły żywnościowe z długim terminem ważności.

Potrzebne są  między innymi artykuły żywnościowe z długim terminem ważności.

Zerowy VAT na żywność - kontynuujemy tę tarczę w takim kształcie, w jakim była do tej pory, przynajmniej przez pierwsze półrocze przyszłego roku - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zwrócił uwagę podczas konferencji prasowej, że cały świat zmaga się z "konsekwencjami dwóch wirusów" - jeden to koronawirus, a drugi to wirus rosyjskiego imperializmu. "Mamy do czynienia z energetycznym szantażem, który został zastosowany nie tylko wobec Ukrainy, Polski, ale wobec całej Europy" - mówił Morawiecki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję