Reklama

Europa

Abp Szewczuk apeluje do świata: nie kupujcie tego, co Rosja zagrabiła

Apeluję to społeczności międzynarodowej, nie kupujcie tego, co Rosja zagrabiła na Ukrainie – mówił w swym codziennym orędziu wojennym abp Światosław Szewczuk. Podkreślił, że Rosja prowadzi przeciw Ukrainie wojnę kolonialną, chce mieć swoją kolonię w sercu Europy. A dziś wywozi z Ukrainy wszystko, cokolwiek da się ukraść.

[ TEMATY ]

apel

Ukraina

Rosja

Abp Szewczuk

Artur Stelmasiak

Abp Światosław Szewczuk

Abp Światosław Szewczuk

Na kilka dni uroczystością Zesłania Ducha Świętego w Kościołach wschodnich, zwierzchnik ukraińskich grekokatolików wzywa do modlitwy o pokój i zakończenie wojny. Przypomina, że sam Jezus zachęca nas do modlitwy, zapewniając, że Bóg Ojciec spełni wszystko, o cokolwiek będziemy prosić w Jego imię.

„Najbardziej zacięte walki toczą się w regionie ługańskim i donieckim. Jednak pod ostrzałem znajduje się większość regionów wschodniej, południowej i środkowej Ukrainy. Sytuacja ludności cywilnej na terytoriach okupowanych jest tragiczna i z dnia na dzień się pogarsza. Jest coraz bardziej oczywiste, że wojna, którą Rosja prowadzi przeciw Ukrainie jest wojną kolonialną. Po raz kolejny usiłuje przekształcić Ukrainę w swoją kolonię i to niemalże w sercu Europy. Ta kolonialna wojna opiera się na mordach, gwałtach i grabieży. I szczególnie przykre jest to, że Rosja wywozi i sprzedaje na międzynarodowym rynku wszystko, co może nakraść w Ukrainie. Chciałbym się dziś zwrócić do społeczności międzynarodowej, do sumienia ludzi na całym świecie. Nie kupujcie tego, co zostało zagrabione Ukrainie. Bo w ten sposób wspieracie tych zbrodniarzy, którzy przyszli na ukraińską ziemię” - zaapelował abp Szewczuk.

Podkreślił, że „dziś w sposób szczególny modlimy się za tych, którzy znaleźli się w rękach okupantów i znikąd nie mają ratunku i w niczym nie mogą pokładać nadziei, jak tylko w Panu Bogu i sumieniu wszystkich ludzi dobrej woli. (…) Dziś modlimy się razem, pouczeni przez Ducha Świętego w imię naszego Zbawiciela do Ojca, prosząc o pokój dla Ukrainy, o zakończenie wojny. Modlimy się za ukraińskie wojsko, modlimy się, aby Pan powstrzymał morderczą rękę naszych nieprzyjaciół. Bo nie tylko Ukraina ma prawo bronić się, ale także nasz wróg ma prawo być powstrzymanym, aby nie czynił zła. Modlimy się, Ojcze, przyjmij nasze modlitwy w imię Jezusa i mocą Twego Ducha pobłogosław naszą ojczyznę pokojem”.

2022-06-09 16:39

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kaja Godek apeluje do Beaty Szydło ws. ochrony życia od poczęcia

[ TEMATY ]

apel

Artur Stelmasiak

"Wśród wielu pilnych spraw, jakie czekają na uregulowanie, pierwszorzędną wydaje się kwestia wprowadzenia prawnej ochrony życia wszystkich dzieci od poczęcia. Odchodząca władza wykazywała obojętność na los nienarodzonych i wzrastającą rokrocznie liczbę aborcji" - napisała Kaja Godek, znana m.in. z Fundacji Pro-Prawo do życia, w apelu do kandydatki na urząd premiera Beaty Szydło. Na portalu CitizenGo opublikowała petycję do powstającego rządu PiS o inicjatywę ustawodawczą sprawie ochrony życia od poczęcia.

W petycji Kaja Godek, znana m.in. z przewodniczenia Komitetom Inicjatywy Ustawodawczej zbierającym podpisy pod projektami całkowitego zakazu aborcji, przypomniała, że minęło osiem lat rządów partii, która "przedstawiała się jako obywatelska, a w rzeczywistości ignorowała wolę Polaków".

CZYTAJ DALEJ

Nowy termin pielgrzymki na Jasną Górę, do Trzebnicy już 15 października

2022-09-26 23:40

ks. Łukasz Romańczuk

Podczas spotkania w Brzeziej Łące

Podczas spotkania w Brzeziej Łące

W Brzeziej Łące odbyło się spotkanie osób odpowiedzialnych za przygotowanie Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Jakie nowości czekają na pielgrzymów?

Przed nami Piesza Pielgrzymka Wrocławska do grobu św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Odbędzie się ona 15 października. A start zaplanowany jest na godz. 6:00 z katedry wrocławskiej. Hasło pielgrzymki: “Idziemy razem”

CZYTAJ DALEJ

Biskupi Niemiec: jesteśmy dalecy od zakończenia kwestii pogodzenia się z przemocą seksualną

2022-09-29 10:42

[ TEMATY ]

Niemcy

Adobe Stock

Niemieccy biskupi są dalecy od zakończenia kwestii pogodzenia się z przemocą seksualną - uważa biskup Helmut Dieser z Akwizgranu (Aachen), nowy przewodniczący rady ds. nadużyć seksualnych przy Konferencji Episkopatu Niemiec. "Uczymy się, że musimy nazywać rażącą niesprawiedliwość po imieniu" - powiedział w środę bp Dieser w Fuldzie, gdzie od poniedziałku obraduje niemiecki episkopat.

Na zebraniu plenarnym w Fuldzie niemieccy biskupi postanowili zreorganizować pracę nad nadużyciami seksualnymi wobec nieletnich i dorosłych podopiecznych w Kościele. Poprzedni przewodniczący komisji ds. nadużyć seksualnych przy Konferencji Episkopatu Niemiec bp Stephan Ackermann z Trewiru przekazał po dwunastu latach swoją funkcję biskupowi Akwizgranu, Helmutowi Dieserowi, a jego zastępcą będzie arcybiskup Fryburga Bryzgowijskiego, Stephan Burger.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję