Reklama

Niedziela Częstochowska

Wieczór uwielbienia na Ogrodowej

Bądźcie z Jezusem, bo On jest waszą drogą, waszą prawdą i waszym życiem – apelowała do młodych Renata Lis z zespołu 77FM – Formacja z Mocą.

Nasze spotkanie wiary pragniemy poszerzyć w tym dniu o kolejne świadectwo, jakim będzie koncert uwielbienia „JA JESTEM” na placu przy Domu Katedralnym. Ta lokalizacja nie jest wybrana przypadkiem. Otóż, jest to miejsce związane z pierwszym lądowaniem papieskiego helikoptera w dniu 4 czerwca 1979 r. Niech koncert uwielbienia będzie przedłużeniem eucharystycznej radości, że jesteśmy „posłani w pokoju Chrystusa” do miejsc naszego życia i naszej pracy – tymi słowami dokumentu duszpasterskiego abp Wacław Depo zaprosił wszystkich mieszkańców Częstochowy do kontynuowania radości święta Bożego Ciała.

W rozmowie z Niedzielą, tuż przed koncertem ksiądz arcybiskup powiedział: – Bardzo się cieszę. Ten koncert uwielbienia jest przedłużeniem tych procesji, które przeszły ulicami naszego miasta. Teraz mamy część spontaniczną, manifestację radości, która jest wpisana w naszą wiarę. Radość jest przecież darem Ducha Świętego, którą powinniśmy się dzielić. Cieszę się, że organizatorzy wydarzenia przyjęli moje zaproszenie, by zorganizować koncert na tym placu, gdzie lądował papieski helikopter z Janem Pawłem II.

Doświadczeni artyści i młodzi adepci sztuki muzycznej zebrali się 16 czerwca na tym szczególnym miejscu, mając przed sobą majestatyczną bryłę bazyliki archikatedralnej Świętej Rodziny, aby dopełnić dzień uroczystości ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa artystyczną modlitwą. – Wrażenia i emocje są niesamowite. Jesteśmy uniesieni Duchem Świętym i szczęśliwi, że możemy w tym miejscu wielbić Boga. To jest cel i sens mojego życia i chcę o tym śpiewać i zarażać ludzi wolą modlitwy. Myślę, że te dwa lata pandemii dobrze nam zrobiły i zaostrzyły apetyt. Jest w nas głód Boga – dzieliła się wrażeniami z dnia i z koncertu Renata Lis, głównodowodząca na scenie uwielbienia.

Mimo nie najlepszej pogody, spore grono osób zgromadziło się, by wspólnie śpiewać, tańczyć i modlić się. – Przyszłam tu dla Pana Boga, bo to jest Jego święto. On wychodził do nas i spotykaliśmy Go na ulicach. Teraz chcemy Go wielbić muzyką i śpiewem. Są tutaj znajomi i moja córka, którzy w zespole śpiewają. Przeżywam ten wieczór razem z nimi. To jest takie takie duchowe i artystyczne doznanie – cieszyła się Zuzanna Szewczyk.

Reklama

2022-06-16 22:13

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa: 27. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”

Forma mszy i jej różnorodne odsłony od klasycznej gregoriańskiej po „Missa pro pace” Feliksa Nowowiejskiego - to główny motyw tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”, który rozpocznie się 30 kwietnia w Częstochowie i potrwa do 7 maja. Festiwal wpisuje się również w Jubileusz 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Festiwal organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Gaude Mater. Patronat honorowy nad festiwalem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

CZYTAJ DALEJ

Film dla zagubionych

Niedziela Ogólnopolska 7/2022, str. 32-33

[ TEMATY ]

film

spowiedź

Kadr z filmu

O spowiedzi powiedziano i napisano już wiele, ale takiego filmu jeszcze nie było. Czy Spowiedź Marcina Kwaśnego ma szanse zatrzymać młodych w Kościele?

Damian Krawczykowski: Dlaczego znany aktor na swój debiut reżyserski wziął temat spowiedzi?

Marcin Kwaśny: Złożyło się na to wiele czynników. Pierwszym z nich była informacja o tym, że w Polsce największa laicyzacja jest wśród młodzieży i że coraz więcej odnotowuje się akty apostazji. Drugim czynnikiem była rozmowa – zapytałem pewną młodą osobę w mojej rodzinie, dlaczego nie przystępuje do spowiedzi. W odpowiedzi usłyszałem, że nie robi tego, „bo nie ma grzechów”. Trzecim czynnikiem było to, że od kolegi dostałem scenariusz filmu właśnie o spowiedzi, ale w zupełnie innym klimacie. Pewien człowiek chodził do spowiedzi, widział jakieś straszne obrazy w kościele, jakieś diabły. Jak się wyspowiadał i wyszedł, to uśmiechały się do niego anioły. To było takie banalne. Powiedziałem wtedy, że ja się tego nie podejmę, jednak mogę napisać coś innego. Pomodliłem się do Ducha Świętego i w pół godziny napisałem aktualny scenariusz.

CZYTAJ DALEJ

Premier: całość rosyjskiej ropy powinna być objęta sankcjami

2022-11-28 14:57

[ TEMATY ]

Mateusz Morawiecki

PAP/Marcin Obara

Całość rosyjskiej ropy powinna być objęta sankcjami; życzyłbym sobie, by UE podejmowała szybkie, odważne decyzje, a Polska będzie wśród pierwszych krajów, które będą się do tych decyzji stosować - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w siedzibie PiS premier został zapytany, kiedy rosyjska ropa przestanie płynąć do Polski i co z rurociągiem "Przyjaźń".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję