Reklama

Niedziela Częstochowska

Parafia się wzmacnia

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 16 czerwca w parafii Zesłania Ducha Świętego w Częstochowie dokonano uroczystego wprowadzenia relikwii św. Andrzej Boboli, patrona Polski.

– Dla każdej parafii relikwie są wielkim darem. Tym bardziej, kiedy są to relikwie świętego męczennika Andrzeja Boboli, patrona na trudne czasy. A wiemy, że czasy nie są łatwe i łatwiejsze nie będą. Mniej powołań, mniej ludzi w parafii, pandemia; tych trosk i zagrożeń jest bardzo wiele. Cieszę się, że się udało te relikwie uzyskać – wspomina ksiądz proboszcz.

Marzeniem ks. Stopikowskiego jest zaszczepienie w parafii kultu św. Andrzeja Boboli. Jak informuje, docelowo relikwie będą umieszczone w ołtarzu. Ma nadzieję, że ta szczególna obecność świętego sprawi, iż wierni będą mocniej przeżywać swoją wiarę. – Jest to święty męczennik, który wycierpiał tak dużo, jak żaden inny męczennik. Myślę, że św. Andrzej Bobola będzie tutaj impulsem, aby ożywić nasze parafialne duszpasterstwo – wyraża głęboką nadzieję ks. Stopikowski.

Reklama

Więcej na stronach Niedzieli Częstochowskiej nr 26/2022

2022-06-17 13:25

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przyznali Jezusowi pierwsze miejsce

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata parafia Zesłania Ducha Świętego w Częstochowie dokonała intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– Cel tej uroczystości to przede wszystkim oddanie się Sercu Pana Jezusa jako parafia. Kiedy patrzymy na obraz Chrystusa Króla, to w centrum – oprócz Jego korony i berła – widzimy Serce, dlatego dzisiejsza uroczystość jest jak najbardziej odpowiednia do tego, żeby ofiarować się Sercu Pana Jezusa, żeby przyjąć Jezusa jako Króla do własnego serca – wyjaśnił ks. Artur Stopikowski, proboszcz parafii.

CZYTAJ DALEJ

Błogosławiona Bolesława Lament

Niedziela podlaska 1/2017, str. 7

[ TEMATY ]

bł. Bolesława Lament

Al. Bartosz Ojdana

Bł. Bolesława Lament – obraz z zasobów Muzeum Diecezjalnego w Drohiczynie

Bł. Bolesława Lament – obraz z zasobów Muzeum Diecezjalnego w Drohiczynie

W pamiętnym dla diecezji drohiczyńskiej dniu – 5 czerwca 1991 r. została beatyfikowana Bolesława Lament. W liturgii czcimy ją w rocznicę śmierci 29 stycznia

Nie tylko czas oraz miejsce beatyfikacji bł. Bolesławy Lament (właśnie wtedy św. Jan Paweł II utworzył naszą diecezję) i nie tylko fakt, że pracują wśród nas jej córki duchowe ze Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny, wiążą tę świetlaną postać z Kościołem drohiczyńskim – za życia i po śmierci, gdy jej ciało złożono już w trumnie, przemierzała także nadbużańską ziemię.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: jak rozmawiać o Kościele z młodymi - spotkanie sióstr zakonnych

2023-01-28 16:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Pod hasłem „Jak rozmawiać o Kościele z młodymi ludźmi” na Jasnej Górze trwa 30. sesja formacyjna dla sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania. W spotkaniu udział bierze prawie 80 referentek.

- Spotykamy się raz w roku, by wobec zmieniającego się świata podejmować ważne dla naszego rozwoju tematy - wyjaśniła odpowiedzialna za spotkanie s. Anna Jóźwiak, apostolinka. Podkreśliła, że tym razem chcą zastanowić się nad tematami związanymi z Kościołem, kim są w nim młodzi, a także jak z nimi rozmawiać o Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję