Reklama

Niedziela Świdnicka

Dzierżoniów. O pracy na misjach z o. Krzysztofem Zębikiem

Na zaproszenie ks. Piotra Sipiorskiego, na misyjne spotkanie ze szkolną młodzieżą pozytywnie odpowiedział o. Krzysztof Zębik.

[ TEMATY ]

misje

Sudan Południowy

Dzierżoniów

ks. Krzysztof Zębik

archiwum prywatne

Spotkanie z misjonarzem było podsumowaniem szkolnej działalności misyjnej wśród uczniów

Spotkanie z misjonarzem było podsumowaniem szkolnej działalności misyjnej wśród uczniów

Pochodzący z Dzierżoniowa misjonarz odpowiadał uczniom szkoły podstawowej o pracy ewangelizacyjnej i humanitarnej w Sudanie Południowym, w którym posługuje od ponad pięciu lat.

- Jestem proboszczem w sudańskiej parafii w Yirol. Dzięki naszym dobroczyńcom, jestem w stanie dotrzeć do ludzi, odpowiadając na największe ich potrzeby. Nasza parafia angażuje się w szkolnictwo, wspomagamy szpitale, dożywiamy dzieci, budujemy kaplice i klasy dla szkół, organizujemy warsztaty dla młodzieży, angażujemy się w budowę jedności i pokoju poprzez spotkania, konkurs piłki nożnej i siatkowej – opowiadał Kombonianin. Sudan Południowy jako najmłodsze Państwo wciąż jest uzależnione od pomocy z zewnątrz.

2022-06-15 13:38

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konkurs Misyjny. Cudze chwalicie, swego nie znacie

[ TEMATY ]

misje

bp Marek Mendyk

ks. Krzysztof Zębik

ks. Mirosław Benedyk

Uczestnicy konkursu misyjnego

Uczestnicy konkursu misyjnego

Wiedza sprawdzana w czasie misyjnego konkursu dotyczyła lat posługi misjonarza rodem z diecezji świdnickiej i krajów w których pracował.

Już po raz ósmy wydział misyjny Świdnickiej Kurii Biskupiej zorganizował konkurs wiedzy nt. wybranego misjonarza. Tym razem s. Anna Jarosz zaproponowała, by był to ks. Krzysztof Zębik, duchowny pochodzący z Dzierżoniowa, aktualnie pracujący w Sudanie.

CZYTAJ DALEJ

Bp Zadarko: Trzeba zrezygnować z organizacji pielgrzymek autokarowych bez noclegów w drodze!

2022-08-10 12:52

[ TEMATY ]

turystyka

pielgrzymowanie

Adobe.Stock

- Po wypadku autokaru w Chorwacji jesteśmy wstrząśnięci, modlimy się i jesteśmy w żałobie. Łączymy się w bólu z najbliższymi ofiar. Ale ta tragedia zmusza nas do refleksji nad stanem przestrzegania przez organizatorów pielgrzymek i wyjazdów turystycznych standardów bezpieczeństwa – mówi KAI bp Krzysztof Zadarko. Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek zapowiada, że jesienią zostaną ogłoszone „Wskazania dla duszpasterstwa pielgrzymów”, mówiące także o podstawowych wymogach bezpieczeństwa.

Biskup pytany o wnioski, jakie można wyciągnąć z wypadku w Chorwacji, odpowiada, że „nie jesteśmy od tego, żeby osądzać czy orzekać o winie, musimy cierpliwie poczekać na wyniki badania przyczyn, ale na pewno będziemy apelować do organizatorów pielgrzymek o większą troskę o bezpieczeństwo, m. in. aby na trasie przewidzieć noclegi, a nie planować jazdę bez przerwy”.

CZYTAJ DALEJ

Tanzania: zmarł ks. Laurenti Magesa – „gigant afrykańskiej teologii”

2022-08-12 19:36

[ TEMATY ]

zmarły

teolog

Tanzania

YouTube

W wieku 76 lat zmarł 11 sierpnia w Dar es Salaam ks. Laurenti Magesa Corneli, zwany „gigantem afrykańskiej teologii”. Ten tanzański duchowny wykładał teologię na wyższych uczelniach w Kenii, Tanzanii i Stanach Zjednoczonych. Był też autorem wielu znaczących publikacji naukowych.

Urodzony w 1946 roku w północnej Tanzanii, został kapłanem diecezji Musoma i pracował jako duszpasterz w kilku jej parafiach. Jako naukowiec zyskał sławę jednego z czołowych teologów afrykańskich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję