Reklama

Niedziela Wrocławska

Budujemy wspólnotę

W niedzielę, 26 czerwca, na kilka dni przed liturgicznym wspomnieniem św. Piotra i św. Pawła, a tym samym odpustem parafialnym, w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie odbył się Wieczór Uwielbienia.

Julia Pawelec

ks. Piotr Rozpędowski

ks. Piotr Rozpędowski

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą, po której nastąpiła konferencja zaproszonego gościa - ks. Piotra Rozpędowskiego, wikariusza parafii pw. NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy, poświęcona wspólnotowości. Kapłan zachęcał wiernych do aktywnego uczestnictwa we wspólnocie parafialnej, podkreślając, jak wielką rolę w życiu człowieka odgrywają relacje. Tak ważne jest, by były miejscem, w którym można swobodnie porozmawiać o Ewangelii. Wiara osłabia się, jeśli nie jest budowana na wspólnocie.

Ks. Piotr przekonywał, że każdy, bez względu na przekonanie o własnej słabości, jest powołany do tworzenia wspólnoty. -To Wy jesteście twarzą tego Kościoła” - podkreślał ks. Rozpędowski, który nawiązał również do wydarzenia, które zgromadziło wiernych na wspólnej modlitwie - Uwielbienia potrzebne są nie tyle Bogu, co nam, abyśmy uwierzyli, jak wielki jest Bóg. Jezus jest najlepszym przewodnikiem. Warto pójść za Nim - On ma plan na nasze życie. By się o tym dowiedzieć, trzeba wejść z Nim w relację. Chodzenie z Nim jest najbezpieczniejsze. Ks. Piotr zachęcał, by każdego dnia pytać, gdzie On chce nas zaprowadzić.

Po konferencji nastąpiła modlitwa przed Najświętszym Sakramentem i relikwiami św. Piotra i Pawła. Wraz z zespołem Nuntiis wierni uwielbiali Boga, prosząc o potrzebne łaski i umocnienie ducha. Chętni mogli skorzystać z modlitwy wstawienniczej. Wieczór zakończył się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

To już 10. Wieczór Uwielbienia w tym roku szkolnym. Ks. Adam Bilski – organizator, dziękując zgromadzonym, zaznaczył, że zależało mu, aby uwielbienia odbywały się cyklicznie tak, aby wierni mieli poczucie, że w każdym miesiącu mogą przyjść i wspólnie wychwalać Pana Boga. Kapłan podziękował za wysoką frekwencję - fakt, że tyle ludzi jest chętnych, aby w niedzielne wieczory, uczestniczyć w tej formie modlitwy pokazuje, że ludzkie serca pragną pogłębiać relację z Bogiem. W związku z tym planowane są kolejne Uwielbienia – pierwsze już 18.09.

2022-06-29 07:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek: chrześcijanin winien wyzbyć się lęków i żyć w gotowości

2022-08-07 12:09

[ TEMATY ]

Franciszek

pixabay

Papież Franciszek

Papież Franciszek

Na znaczenie postawy zaufania Bogu i gotowości dla pokonania lęków, które czasami nas paraliżują i do przezwyciężenia pokusy biernego, pogrążonego we śnie życia wskazał 7 sierpnia Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”.

Papież nawiązał do czytanego w 19 niedzielę zwykłą fragmentu Ewangelii (Łk 12, 32-48) wskazującego na konieczność gotowości na przyjście Pana. Zachęcił do ufności, ponieważ nasze dzieje są mocno osadzone w rękach Boga. „Nie bójcie się: oto pewność, do której należy przywiązać swe serce!” – zachęcił Franciszek. Jednocześnie zaznaczył, że taka postawa nie upoważnia nas do lenistwa, gdyż miłość oznacza wrażliwość na drugiego, świadomość jego potrzeb, gotowość słuchania i akceptowania. Oznacza to czuwanie czyli nie rozpraszanie się, „nie poddawanie się wewnętrznemu lenistwu, bo nawet w sytuacjach, w których się tego nie spodziewamy, Pan przychodzi” – wskazał Ojciec Święty.

CZYTAJ DALEJ

Zmarła 8-letnia Waleczna Agatka. Dziewczynka 11 miesięcy dzielnie walczyła z nowotworem

2022-08-07 19:44

[ TEMATY ]

śmierć

facebook.com/kasiarzyna.kuberska

Smutną wieść o śmierci zmagającej się ze złośliwym nowotworem mózgu Walecznej Agatki, przekazała w niedzielne popołudnie rodzina 8-letniej dziewczynki. W 11-miesięcznej walce z chorobą wspierała ją cała Polska.

Z wielkim bólem w sercu pragniemy poinformować, iż w sobotę 06.08.2022 wieczorem, po 11 miesiącach walki z nowotworem odeszła nasza Waleczna Agacia - poinformowała mama dziewczynki na swoim facebookowym profilu.

CZYTAJ DALEJ

Zaproszenie na uroczystości odpustowe do LIpinek

2022-08-08 23:43

Archiwum parafii

Sanktuarium w Lipinkach

Sanktuarium w Lipinkach

W niedziele, 14 sierpnia o godz. 18.w starym kościele odprawiona zostanie Msza św. oraz poświęcenie Figury Zaśnięcia Matki Bożej wraz z procesją Zaśnięcia do nowego kościoła. Uroczystościom przewodniczył będzie biskup ordynariusz Jan Wątroba.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję