Reklama

Jasna Góra

Od paulinów ze Starej Błotnicy pielgrzymka rowerowa

W Starej Błotnicy oprócz pieszej pielgrzymki mają też rowerową, zainicjowali ją paulini i z paulinem, o. Jonaszem, przyjechali. W 12. z kolei wyprawie uczestniczyło 150 cyklistów - najmłodszy ma 8 lat, najstarszy ponad 70. Wraz z wójtem gminy w drodze modlili się przede wszystkim o pokój.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Paulini

Pielgrzymka Rowerowa

Stara Błonica

BPJG

Pielgrzymka rowerowa ze Starej Błotnicy

Pielgrzymka rowerowa ze Starej Błotnicy

- Codzienne Eucharystie, modlitwa i śpiew w drodze, tak wyglądały nasze rekolekcje. Warto było podjąć ten trud dla Maryi, spojrzeć w Jej wizerunek, zobaczyć też swoje poranione oblicze i mieć świadomość, że Ona nas nigdy nie zostawi - powiedział o. Jonasz Sowiński, który był duchowym przewodnikiem tegorocznej pielgrzymki. Pierwszy raz był na pielgrzymce rowerowej.

Od 12 lat organizatorem wyprawy jest Marcin Kozdrach, wójt gminy Stara Błotnica. - Przyjeżdżam tutaj, aby zawierzyć Matce Bożej mieszkańców, parafian, a także nasze rodziny. Po czasie obostrzeń pandemicznych i teraz konsekwencji związanych z wojną na Ukrainie, ta pomoc „z góry” jest nam bardzo potrzebna - podkreślił. Dodał, że „w ubiegłym roku przyjechała tylko delegacja, a dziś już 150 osób. Czuliśmy wielką potrzebę serca, aby wyjechać na szlak i tutaj przybyć”.

Na trasę wyruszyły osoby, które już od lat pielgrzymują na rowerach, ale też debiutanci.

Reklama

Pani Marzena pielgrzymuje na Jasną Górę już piąty raz i mimo wielu trudności, które ją spotkały na trasie, podkreślała, że było warto. - To już tradycja, że zostawiamy domostwa i wyruszamy w trasę. Były górki, upadki, deszcze, ale przyjechałam. Niektórzy mówią, że pieszo jest więcej modlitwy, ja wiem, że rowerem jest więcej wysiłku, a to później daje dobre owoce na przyszłość - powiedziała.

- Planowałam iść w pieszej pielgrzymce, ale niestety musiałam zmienić plany, dlatego zdecydowałam się na inną formę - krótszą. Pierwszy raz na rowerze, musiałam pokłonić się Maryi - wyznała z kolei Alicja.

Od lat z mieszkańcami gminy Stara Błotnica jadą też ich sąsiedzi z gmin Stromiec i Radzanów. - Pielgrzymki na Jasną Górę dodają nam sił, możemy inaczej spojrzeć na życie, na naszą codzienność. Prosimy Matkę Bożą o zdrowie dla naszych parafian i siłę do samorządowej pracy - powiedział Krzysztof Stykowski, wójt gminy Stroniec.

Maria Bareła @JasnaGóraNews

2022-07-08 17:42

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na krakowskiej Skałce

Niedziela Ogólnopolska 25/2022, str. 26-27

[ TEMATY ]

Kraków

Paulini

© Copyright by Wilczyński Krzysztof/Muzeum Narodowe w Warszawie/wikipedia.org

Kościół i klasztor Paulinów na Skałce, obraz Adolfa Kozarskiego

Kościół i klasztor Paulinów na Skałce, obraz Adolfa Kozarskiego

Od 550 lat tym niezwykłym miejscem na mapie Krakowa opiekują się ojcowie i bracia z Zakonu św. Pawła Pierwszego Pustelnika.

Paulini troszczą się o to miejsce, związane z męczeńską śmiercią św. Stanisława Biskupa i Męczennika, z wielkim oddaniem. Byli świadkami zrywów i dramatu wojen, powstań narodowych, prześladowań zaborców, hitlerowców i komunistów.

CZYTAJ DALEJ

MSZ: Polska jest wstrząśnięta atakiem terrorystycznym w Jerozolimie

2023-01-28 13:15

[ TEMATY ]

Jerozolima

PAP/EPA/ATEF SAFADI

Polska jest wstrząśnięta atakiem terrorystycznym w Jerozolimie; stanowczo sprzeciwiamy się aktom terroryzmu we wszystkich jego formach - podkreśliło w sobotę Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

W piątek uzbrojony mężczyzna zabił siedem osób i postrzelił kilka kolejnych przed synagogą w północnej części Jerozolimy Wschodniej. Napastnik został zastrzelony przez policję.

CZYTAJ DALEJ

Prezkazanie Światła pokoju we Lwowie

2023-01-28 13:34

[ TEMATY ]

pokój

Ukraina

Lwów

Karol Porwich/Niedziela

Przedstawiamy relację fotograficzną naszego fotografa prosto ze Lwowa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję